Jovan oszałamia Sabalenkę w Adelajdzie, zdobywając swoje pierwsze zwycięstwo w pierwszej dziesiątce; Rogers zabija Strasznego

Aryna Sabalenka i Kaja Jovan weszły do ​​meczu drugiej rundy w środę na Adelaide International 1, gdzie zawodnicy mogą znaleźć się w pierwszej setce WTA, ale różnica 98 miejsc w rankingu nie była przeszkodą dla zwycięskiego Słoweńca. 7-6 (6), 6-1.

Poprzednim najlepszym zwycięstwem Levan w rankingu było zwycięstwo 6-3 6-3 nad ówczesną numer jeden na świecie Belindą Bencic w pierwszej rundzie Wimbledonu zeszłego lata, jedno z jej poprzednich trzech zwycięstw przeciwko czołowej dwudziestce.

Trudne Turnieje Sądowe: 21-letnia Yovan, zajmująca 100 miejsce na świecie, była wcześniej 0-2 w swojej karierze przeciwko czołowej dziesiątce, ale żaden mecz nie został rozegrany na twardym korcie. W 2019 roku zdobyła seta ówczesnej światowej dziesiątki Sereny Williams w swoim spotkaniu drugiej rundy na Wimbledonie i została pokonana przez Igę Świątek w pierwszej rundzie zeszłorocznego French Open.

„Na początku trochę się bałem, ponieważ to niewiarygodne, a ona zrobiła wiele rzeczy naprawdę dobrze. Ale z drugiej strony jest początek sezonu i to zależy trochę od dnia i naprawdę wierzę, że mogę Zrób to.”

– Caja Jovan

Zmagania serwisowe pogrążają Sabalenka: Dwie przerwy w pierwszym secie, Sabalenka nie była w stanie dalej prowadzić przewagi – a tematem meczu była nieumiejętność numer dwa na świecie w ustabilizowaniu serwu.

Po przegraniu 2-0 i 6-5 w otwierającym meczu, Yovan obroniła set point na 6-5 w dogrywce – po utracie prowadzenia 5-3 – i zdobyła ostatnie trzy punkty.

Sabalenka zaserwowała cztery z siedmiu podwójnych błędów w pierwszym secie w dogrywce i problemy te trwały do ​​drugiego seta. W czterech meczach serwowania trafiła tylko 33% swojego pierwszego serwu i dała tylko jedną sekundę na grę, powodując dodatkowe 11 podwójnych błędów z łącznie 18 faulami w 89-minutowym meczu.

Jej przeciwnikiem jest współczucie.

„Naprawdę podobał mi się pierwszy set” – powiedział Yovan. „Uwielbiam, gdy mecze stają się ciasne, kiedy są to zawody i kiedy jest to naprawdę zacięta walka. W niektórych momentach było mi trochę przykro, ponieważ … wiedziałem, że nie robiła swojej najlepszej usługi i wszyscy wiemy, jak to jest w jednym punkcie.

READ  Ross Leon ujawnił, że odrzucił ofertę trenera Collingwooda z powodu „niestabilności” w klubie

„Wiem, że mogłaby zrobić to lepiej, ale z drugiej strony mówiłem sobie tylko: „Skup się. Zostań tu do końca. Można go przełączyć w dowolnym momencie. „Naprawdę starałem się pozostać tam do końca i naprawdę walczyć”.

Trzeba przyznać, że Jovan nie popełniła podwójnego błędu, a także oddała cztery asy.

Następny dla JovanJako pierwszy gracz, który dotrze do ćwierćfinału, następny Yovan zmierzy się z Anastasią Jasanovą – Kto zdenerwował #8 rozstawiającą Elinę Svitolinę w pierwszej rundzie? – Lub Misaki Doi z nieocenioną gwarancją półfinałową.

Rogers pokonuje Strasznego, ustawia ćwierćfinał z Rybakiną

Po tym, jak Yovan odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w swojej karierze, Shelby Rogers odniosła czwarte zwycięstwo 7-6 (5), 2-6, 6-4 nad numerem trzy i szóstą światową Marią Scarry.

Rogers pokonał Scary’ego w setach na Wimbledonie w lipcu ubiegłego roku i wyglądał, że jest na dobrej drodze do meczu 7:6 (5), 2:0. Amerykanka przegrała jednak kolejne siedem meczów, zanim odzyskała zwycięstwo o 2 godziny i 18 minut.

Słowa zwycięzcy: „Dobrze jest zacząć od tak dużej wygranej. Wiedziałem, że dzisiaj będzie naprawdę ciężko. Miałem wspaniały sezon w zeszłym roku i są to wspaniałe zawody, więc wiedziałem, że muszę dać z siebie najlepszy tenis, cokolwiek by było wyglądał jak na początku roku” .

Rogers, która ujawniła w swoim wywiadzie na korcie, że jej celem w 2022 roku jest zdobycie pierwszego tytułu w Tourze, będzie szukała drugiego zwycięstwa nad graczem rozstawionym w ćwierćfinale, kiedy zmierzy się z rozstawioną z numerem 7 Eleną Rybakiną. Duet grał trzy razy w ciągu ostatnich 18 miesięcy, a Rybakina prowadziła 2-1 head-on.

Podczas gdy Rogers pracował, aby jej dokuczyć, Rybakina wygrała z rzędu 6-3, 6-4 z kwalifikującą się Czeszką Marie Pozkovą, aby zarezerwować jej miejsce w ćwierćfinale.