Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Auger-Aliassem zakwalifikował się do ostatnich 16 miejsc na Italian Open po pokonaniu ósmego rozstawionego Schwartzmanna

Kanadyjczyk Felix Auger Aliassim przechodzi do trzeciej rundy Italian Open po swoim niespodziewanym zwycięstwie we wtorek.

Auger-Aliassem z Montrealu pokonał nr 8 Diego Schwartzmana z Argentyny 6-1 6-3 w ATP Masters 1000 na glinie.

Kanadyjczyk, zajmujący 21. miejsce na świecie, wykorzystał pięć z sześciu szans na pokonanie Schwartzmana, który dotarł do półfinału na glinie podczas French Open w zeszłym roku.

„Myślę, że starał się znaleźć dziury na stadionie. Wykorzystała to” – powiedział Auger Aliassim.

„Kontynuowałem swój strzał bez wahania, trzymając się swojego planu gry. Byłem w stanie zrobić to dobrze poza małą sekundową załamaniem, kiedy zostałem złamany. Spóźniłem się na kilka łatwych strzałów.”

Obejrzyj | Auger-Eliasim opiera zwycięstwo nad Schwartzmanem:

Unseeded Felix Auger-Aliassime z Montrealu pokonał nr 8 Diego Schwartzmana z Argentyny 6-1 6-3 w drugiej rundzie Italian Open w Rzymie. 2:33

Auger-Aliassem miał 76 procent punktów, kiedy wylądował po swoim pierwszym serwisie, 28 punktów procentowych za Schwartzmanem.

„Mogę też być zadowolony ze sposobu, w jaki służyłem” – powiedział Auger Eliassim. „Z jednego meczu było bardzo kompletne.

– Tak, mam na myśli ogólnie dobre wyniki z mojej strony. Dobra passa w serii. Mogę być szczęśliwy, mogąc spasować przed deszczem i być w trzeciej rundzie.

Auger-Aliassem zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy 12. numerem Belgii Davidem Goffinem i Argentyńczykiem Federico Delbonisem w 1/8 finału.

Wcześniej nasiona nr 13 Dennis Shapovalov zmiażdżone z Richmond Hill, UNT. Polacy Camille Majsherzak 6-1, 6-3 w meczu pierwszej rundy.

Obejrzyj | Shapovalov wykonuje szybką robotę dla pełnoprawnego polskiego magsharzaka:

Trzynasty zawodnik Denis Shapovalov z Richmond Hill pokonał Polaka Camille Majsherzak 6-1, 6-3 w pierwszej rundzie Italian Open w Rzymie. 2:32

Shapovalov uratował swój jedyny przełom.

Al-Kindi miał ogromną przewagę w serwisie.

Zdobył 81 procent swoich punktów, kiedy wylądował po pierwszym podaniu, 40 procent wyprzedzając średnią Majchrosaka.

READ  Manly Sea Eagles, Manasseh Faino, Więzienie, Mormon Dance Stabbing, Więzienie, Apel, Przełamując ciszę, Wywiad z więzienia, Wiadomości

Numer 69 Shapovalov zmierzy się z Włochem Stefano Travaglia w drugiej rundzie.

Nadal wątpi w udział w igrzyskach olimpijskich

Rafa Nadal wyraził wątpliwości co do swojego udziału w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio w związku z pandemią COVID-19, mówiąc we wtorek, że musi być elastyczny i nie może udzielić jasnej odpowiedzi, dopóki nie zorganizuje harmonogramu na ten rok.

Japonia przedłużyła stan wyjątkowy w Tokio i trzech innych regionach do końca maja, gdy kraj boryka się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków COVID-19, co rodzi nowe pytania o to, czy 23 lipca przesunięto termin na sierpień. Musi trwać 8 meczów.

Nadal, który zdobył złoto w grze pojedynczej w Pekinie w 2008 roku i osiem lat później dodał tytuł podwójny w Rio de Janeiro, dzięki partnerstwu Marca Lopeza, powiedział, że jeszcze nie ugruntował swoich planów podróży do Tokio.

„W normalnym świecie nigdy nie pomyślałbym o opuszczeniu igrzysk olimpijskich” – powiedział Roma Masters. „Nie ma co do tego wątpliwości. Wszyscy wiedzą, jak ważna była dla mnie gra na igrzyskach olimpijskich.

„W tych okolicznościach nie wiem … Muszę zorganizować swój harmonogram. W typowym roku wiem, że mój harmonogram obejmuje prawie 100 procent od 1 stycznia do końca sezonu”.

Japońscy gracze i zawodniczki z rankingu – Ki Nishikori i Naomi Osaka – wyrazili obawy co do organizacji meczów w czasie pandemii.

Obejrzyj | Czy przypadki COVID-19 wśród sportowców powinny wpływać na protokoły olimpijskie?

Morgan Campbell, Megan McBeek i Dave Zerrin dyskutują, czy liczba przypadków Covid-19 u sportowców powinna zaostrzyć środki bezpieczeństwa w Tokio. 8:36