Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aukcje w Sydney: Kupujący składa niewyobrażalną 30-minutową ofertę domu

Aukcje w Sydney: Kupujący składa niewyobrażalną 30-minutową ofertę domu

Rodzina wydała 6 025 000 dolarów na dom Manleyów, który po raz pierwszy zobaczyli podczas otwarcia do inspekcji przedaukcyjnej.

Pięć zarejestrowanych stron i cztery strony aktywnie uczestniczyły w aukcji na nieruchomość z czterema sypialniami z windą wewnętrzną, ochroną CCTV i podgrzewaną podłogą w 32 Pacyficzna ulskierowane na kwotę od 5 do 5,5 miliona dolarów.

Był to jeden z 445 domów, które miały trafić pod młotek Sydnej w sobotę. Do sobotniego wieczoru Domain Group odnotowała początkowy wskaźnik rozliczenia aukcji na poziomie 70,3 procent z 306 zgłoszonych wyników, podczas gdy 58 aukcji zostało wycofanych.

Czytaj więcej: Jak ten port samochodowy zainspirował rezydencję wartą ponad 10 milionów dolarów w Melbourne by the Bay

32 Pacific Street, Manly, Nowa Południowa Walia,
Zobacz zdjęcia z aukcji tutaj

Dom przy plaży został sprzedany za 6 025 000 dolarów. (specjalizacja)

Wycofane aukcje są liczone jako niesprzedane nieruchomości przy obliczaniu współczynnika rozliczenia.

Jeden z oferentów próbował otworzyć aukcję za 3,1 miliona dolarów, ale grzecznie odmówiono. Oferta w wysokości 4,5 miliona dolarów wszczęła formalne postępowanie.

Po kilku szybkich ofertach, w tym podwyżkach o 100 000 USD, licytacja stopniowo rosła od połowy czwórki do wczesnych piątek, po czym przeskoczyła do piątki.

Następnie zwolnił do 10 000 $ i 5 000 $ i sprzedał pod młotkiem za 6 025 000 $ kupującemu z French Woods, który przegapił inną nieruchomość w Manly.

Dwaj sprzedawcy, para emerytów, byli zadowoleni z wyniku. Planują zmniejszyć mieszkanie i podróżować.

Agent sprzedaży, Jesse Chester z firmy Clarke & Humel Property, powiedział, że projektowany dom wyróżniał się przede wszystkim położeniem około 200 m od Manly Beach.

Czytaj więcej: Garaż pojawi się w wartym 20 milionów dolarów salonie tego penthouse’u w Sydney

Sprzedaż aukcyjna nieruchomości ogrodowej w Sydney
Przyjazny rodzinie ogród przy 32 Pacific Street w Manly, który został wystawiony na aukcję 22 kwietnia przez firmę Clarke & Humel Property. (specjalizacja)

„Jest wielu ludzi szukających z całego kraju i zagranicy. W tej chwili w Manly jest bardzo mało domów na sprzedaż” – powiedział. „W Manly było kilka domów, które sprzedaliśmy w szczytowym momencie w 2021 roku, z których najwięcej sprzedaliśmy w tym roku”.

READ  Desperackie działania w kontekście kryzysu mieszkaniowego ogarniającego Polskę

Dane pokazują, że dom był ostatnio sprzedawany za 5,2 miliona dolarów w 2021 roku.

Od zachodu dom rodzinny przy ul 11 Barker Street w Kings LangleySprzedany za 1 200 000 dolarów młodej rodzinie z wiejskiego domu.

Sześć stron zarejestrowało się do licytacji, trzy złożyły oferty na dom z trzema sypialniami, 15 minut od Parramatty i zmierzały do ​​1 miliona dolarów.

Licytacja została otwarta za 1 milion dolarów. Pozostała część aukcji była rozgrywana w tę iz powrotem na 15 mocnych ofertach między dwoma kolejnymi. Jedna ze stron oferowała ceny kończące się pomyślną liczbą 88888, ale wycofała się.

Czytaj więcej: Ktoś nie może się doczekać posiadania „niekochanego” domu na plaży w Mornington

11 Parker Street Kings, Langley, Nowa Południowa Walia
Zobacz zdjęcia z aukcji tutaj

Aukcja frontowa domu Kings Langley przy 11 Barker Street w Sydney
Ceglany dom z trzema sypialniami został sprzedany za 1,2 miliona dolarów. (specjalizacja)

To był wyjątkowo dobry wynik dla nieruchomości, która wymaga pracy, powiedział agent sprzedaży Kim McCleary z McGrath Parramatta, dodając, że brak zapasów podnosi ceny.

„Mam 120 ludzi, oni mają do 1,5 miliona dolarów do wydania na przedmieściach, a ja nie mam nic do sprzedania. Jestem tam, pukam do drzwi, dzwonię do wszystkich, których znam, aby zobaczyć, czy chcą z tego skorzystać rynek.”

Początkowy wskaźnik rozliczeń wynoszący 70,3 procent w sobotę pozostaje wysoki, ale liczba notowań jest niska, powiedział dr Shane Oliver, główny ekonomista AMP Capital, zwłaszcza biorąc pod uwagę zbliżające się święto państwowe Anzac Day.

Oliver powiedział, że utrzymująca się niepewność dotyczy pełnego wpływu rosnących stóp procentowych, szczególnie w zakresie przestawienia stałych stawek na wyższe stopy zmienne dla właścicieli domów, którzy kupowali w okresie boomu.

„Prawdopodobne jest również, że w miarę upływu czasu w tym roku będziemy świadkami wzrostu stopy bezrobocia, co może działać jako tłumik na rynku nieruchomości, prowadząc w szczególności do bardziej trudnej sprzedaży. Ale najważniejsze są liczby są nadal dość mocne, ale wynikają z bardzo niskich ofert i niskiego wolumenu sprzedaży”.

READ  Wzrost liczby przypadków COVID w stanie NSW, wzrost liczby przypadków COVID w stanie Victoria, wzrost liczby przypadków ACT COVID, kontynuowanie blokady NSW, kontynuowanie blokady stanu Victoria, kontynuowanie blokady ACT

Artykuł ten pojawił się po raz pierwszy w Sydney Morning Herald