Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczynają loty z Krakowa do Stambułu

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczynają loty z Krakowa do Stambułu

Polskie Linie Lotnicze LOT niedawno ogłosiły połączenie między Krakowem a Stambułem, które ma zostać uruchomione w tym tygodniu, rozpoczynając obsługę trzy razy w tygodniu w czwartek, 27 kwietnia.

Droga dla turystyki i biznesu


Polski LOT ogłosił nowy tor na początku tego miesiąca. Usługa zapewni nowe połączenie między największym miastem Turcji, Stambułem, a stolicą Małopolski.

Pierwsze loty będą realizowane trzy razy w tygodniu. Samolot wystartuje z Krakowa o 17:10 czasu lokalnego, lądując w Stambule o 20:30 czasu lokalnego. Segment powrotny opuści Stambuł o 21:20 czasu lokalnego i wróci do Krakowa o 22:20.

LO139 KRK1710 – 2030 IST E95247
LO140 IST2120-2230KRK E95247

Loty odbywać się będą we wtorki, czwartki i niedziele, a trasa będzie obsługiwana regionalnym samolotem linii Embraer E195.

Michał Vigo, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. handlowychPowiedział: „Pasażerowie podróżujący z Krakowa to zdecydowanie jedna z największych grup podróżujących. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym pasażerom zwiedzenie jednego z największych i najbardziej ekskluzywnych miast na świecie.

Raporty wskazują, że ceny biletów w obie strony zaczynają się od 699 PLN (152 €).

Polskie linie lotnicze rozszerzyły ostatnio także siatkę połączeń między Stambułem a Warszawą. Linia oferuje 17 lotów tygodniowo między stolicą Polski a Stambułem.

– Wciąż trwa rozbudowa naszej siatki połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu są atrakcyjną komercyjnie trasą i są bardzo wyczekiwane przez naszych pasażerów – dodał Vigoe.

Źródło obrazu: Polskie Linie Lotnicze LOT

Sojusze partnerskie


Nowe linie są obsługiwane we współpracy z partnerem LOT Star Alliance, Turkish Airlines.

Niedawno Turkish Airlines również zmieniły swoje trasy do Polski na sezon letni 2023. Tureckie linie lotnicze uruchomią również trzy razy w tygodniu połączenie między Stambułem a Krakowem 1 maja.

READ  Jak wynika z dokumentów, doradcy Nicoli Sturgeon zapłacili szkockim podatnikom 175 funtów za biurowe ekspresy do kawy, 50 funtów luksusowego pokrowca na jej iPada i około 1700 funtów za wystawną kolację i spotkanie doradców ekonomicznych, kiedy była pierwszym ministrem.

Poinformowano, że trasa Turkish Airlines zastąpi poprzednią w Stambule-Katowice praca.

Loty będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Poniedziałkowy samolot wystartuje ze Stambułu o 18:20 i przyleci do Krakowa o 19:30. Wylot do Stambułu ponownie o 20:20. Rejsy w środy i piątki odbywają się w godzinach porannych z wylotami ze Stambułu o 07:20 iz Krakowa o 09:20.

Połączone rozkłady dla Turcji i LOT-u oznaczają Kraków i Stambuł bezpośrednim połączeniem sześć dni w tygodniu.

Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków AirportPowiedział: „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć siatkę połączeń naszego narodowego przewoźnika, Polskich Linii Lotniczych LOT, na krakowskim lotnisku”.

Stambuł jest magnesem dla turystyki i biznesu. Wielu chwali miasto jako centrum kultury i gospodarki. Miasto rozciąga się na dwa kontynenty Europy i Azji i nadaje miastu wyjątkowość i różnorodność.

Jako największe miasto w Turcji, miasto przyciąga wielu turystów do swoich legendarnych zabytków, takich jak Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Pałac Dolmabahce, Cysterna Bazyliki i Wieża Galata.

„Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta, które nie tylko podkreślają piękną wielowiekową historię, ale także centra światowego biznesu, które wpływają na potencjał gospodarczy ich regionów” – powiedział Włoszek.