Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia Post ogranicza dostarczanie poczty do co dwa dni

Australia Post ogranicza dostarczanie poczty do co dwa dni

Poczta australijska Codzienne dostarczanie wiadomości zostanie zredukowane do co dwóch dni, co jest zmianą mającą na celu walkę ze stratami finansowymi.

Chociaż nowe standardy rządowe będą wymagać codziennego doręczania paczek i przesyłek priorytetowych, Australia Post argumentuje, że popyt na listy w dalszym ciągu spada, a codzienne dostawy są obecnie nie do utrzymania.

Rząd federalny twierdzi, że zmiany w dostarczaniu listów będą oznaczać, że chociaż lokalne urzędy pocztowe będą nadal codziennie widoczne na przedmieściach i w miastach w całej Australii, będą spędzać mniej czasu w ciągu dnia na dostarczaniu listów, a więcej na swoich zmianach na dostarczaniu paczek.

W ramach nowych zmian pracownicy Australia Post będą spędzać mniej czasu na dostarczaniu listów, a większą część swoich zmian na dostarczaniu paczek. (dziewięć)

Oczekuje się, że zmiany w sposobie dostarczania wiadomości zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych 12–18 miesięcy.

Rząd twierdzi, że reformy nie zmniejszą minimalnej liczby lokalnych urzędów pocztowych, które Australia Post musi zapewnić, w tym na obszarach regionalnych, wiejskich i oddalonych.

Australia Post ujawniła, że ​​liczba jej listów osiągnęła 2 miliardy, co oznacza spadek o 7,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Australijskie gospodarstwa domowe otrzymują obecnie średnio 2,2 adresowanych listów tygodniowo, w porównaniu z 8,5 w 2008 r., podała poczta.

Spodziewała się, że w ciągu najbliższych pięciu lat liczba ta zmniejszy się o połowę.

Colin Chapman powiedział, że Australia Post odmówiła wypłaty odszkodowania po tej ciężkiej próbie.
Colin Chapman powiedział, że Australia Post odmówiła wypłaty odszkodowania po tej ciężkiej próbie. (Istock)

Dyrektor generalny Australia Post, Paul Graham, powiedział, że „pilne przesyłki” pozostaną priorytetem.

„Doręczanie pilnej poczty będzie kontynuowane tak jak zawsze, a ogłoszone dzisiaj reformy w żaden sposób nie umniejszają naszego niezachwianego zaangażowania w usługi i wsparcie, które zapewniamy w całej Australii” – powiedział.

„Pozwalając Australia Post na zmianę sposobu zarządzania przesyłkami priorytetowymi, które obecnie stanowią jedynie około 8 procent adresowanych przesyłek, może ona dostarczać przesyłki priorytetowe w bardziej zrównoważony sposób.