Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia przyznała prawa do prowadzenia dwóch turniejów

Sydney Harbour Bridge rozświetlony mieniącą się zielenią i złotem w czwartek wieczorem, gdy Australia otrzymała prawa do hostingu na 2027 (mężczyźni) i 2029 (kobiety) Puchar Świata w rugby.

spirala Kapitan Michael Hopper i i Rosjanie Kapitan Shannon Barry był w Sydney Opera House, gdy most się rozświetlił, a światowa drużyna rugby oddała swoje ostatnie głosy na Australię w Dublinie.

Decyzja o przyznaniu Australii praw do prowadzenia obu turniejów stała się rzeczywistością po udanej kampanii mającej na celu zdobycie wpływowych osób na grę.

Oglądaj każdy mecz sezonów 2022 Super Rugby Pacific i Shute Shield, transmitowany bez reklam, na żywo i na żądanie tylko w Stan Sport. Zarejestruj się na bezpłatny siedmiodniowy okres próbny!

Australia przygotowuje się do organizacji podwójnego Pucharu Świata w Rugby

To już trzeci raz, kiedy Australia będzie gospodarzem Pucharu Świata mężczyzn po tym, jak była współgospodarzem pierwszego turnieju w 1987 roku z Nową Zelandią, a następnie zdobyciu jedynych praw w 2003 roku.

Organizatorzy twierdzą, że turnieje dualne mają wygenerować 2,8 miliarda dolarów bezpośrednich i pośrednich wydatków na gospodarkę, tworząc 14 000 miejsc pracy i stymulując ponad 500 milionów dolarów w nowym handlu i inwestycjach.

„To historyczny dzień dla rugby w Australii” – powiedział szef australijskiego zespołu rugby, Hamish McClennan.

Czytaj więcej: Kapitan Wallabies wspomina skromne początki RWC

Czytaj więcej: Horror Loss kosztuje Wallaroos w historycznej przegranej w rugby

Czytaj więcej: Telefon od Kerr, który musi wykonać trener Matyldy

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że powitamy nie tylko Puchar Świata w Rugby, ale także Puchar Świata w Rugby na naszych brzegach. To zmiana zasad gry w rugby w tym kraju, jedyna w swoim pokoleniu okazja do ożywienia i zabezpieczenia przyszłości tego sport tutaj i zobaczyć grę, którą wszyscy kochamy, która rośnie i rozwija się w nadchodzących latach…

„Nie mogę się doczekać współpracy z naszymi stowarzyszeniami członkowskimi i partnerami rządowymi w nadchodzących latach, aby zapewnić, że w pełni wykorzystamy tę okazję i będziemy kontynuować powrót rugby w tym kraju”.

Legenda Wallabies, Tim Horan, napisał na Twitterze, że był to „najważniejszy moment w historii australijskiego rugby” od wygrania Pucharu Świata w 1991 roku.

Sean Maloney i Andrew Mehrtens omawiają ostatnią rundę Super Rugby Pacific, pierwszego Wallaroo od prawie trzech lat, i rozmawiają z Noah Lolesio po jego ekscytującym ponownym podpisaniu kontraktu z australijskim rugby

„Mamy teraz przed sobą złotą dekadę rugby, z brytyjską i irlandzką serią Lions w 2025 r., Pucharem Świata w rugby w 2027 i 2029 r., Igrzyskami Olimpijskimi 2032 i wieloma międzynarodowymi drużynami mężczyzn i kobiet, które odwiedzą Australię na XV. ” powiedział Andy Marinos, dyrektor generalny firmy RA.

„Australia będzie centrum świata rugby w ciągu następnej dekady i to jest bardzo ekscytujące”.

Korzystając z nowego modelu hostingu partnerskiego, World Rugby chce organizować Puchary Świata w tym samym kraju, wierząc, że będzie to „promować rozwój tego sportu”.

Mistrzostwa Świata w Rugby potwierdziły również, że Anglia będzie gospodarzem Pucharu Świata Kobiet 2025, a Stany Zjednoczone będą gospodarzem Pucharu Świata 2031 (mężczyzn) i 2033 (kobiet).

W niektórych częściach świata turniej mężczyzn – organizowany co cztery lata – zajmuje trzecie miejsce w światowych wydarzeniach sportowych po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2015 w Japonii były pierwszymi, które odbyły się w Azji.

„Wszyscy jesteśmy zobowiązani do jak najlepszego wykorzystania tej złotej okazji” – powiedział legenda Wallaby, Phil Kearns.

„Jest to również ważny moment dla naszych sąsiadów z Pacyfiku i chcemy, aby został on przyjęty i potraktowany jako Puchar Świata w domu przez graczy i fanów w regionie.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi partnerami rządowymi i kolegami z World Rugby i Oceania Rugby w celu dostarczenia starszego programu, który zapewni, że zostanie to osiągnięte, a wpływ turnieju rozszerzy się na region Pacyfiku”.

Aby otrzymywać codzienną dawkę najlepszych najnowszych wiadomości i ekskluzywnych treści z szerokiego świata sportu, zapisz się do naszego newslettera, klikając tutaj!

READ  Mitch Marsh Horn, Ashes, strzelcy Perth kontra Hobart Hurricane, Big Bash League