Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Korea Północna wystrzeliwuje dwie rakiety balistyczne u wschodniego wybrzeża, rozgniewając sąsiednie kraje

Według południowokoreańskiego wojska Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne u swojego wschodniego wybrzeża.

Dwa dni temu Korea Północna poinformowała, że ​​przetestowała nowy pocisk podczas pierwszego od sześciu miesięcy testu broni.

W środowe popołudnie z centralnej Korei Północnej wystrzelono dwie rakiety balistyczne, które skierowały się w stronę wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego.

Japońska Straż Przybrzeżna potwierdziła, że ​​oba obiekty wylądowały poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii, na wodach między Japonią a Półwyspem Koreańskim i nie doszło do uszkodzeń statków ani samolotów.

Ale premier Japonii Yoshihide Suga skrytykował starty.

„To zagraża pokojowi i bezpieczeństwu Japonii i regionu” – powiedział.

“[It is] Tak oburzające.

„Jest to również pogwałcenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i będziemy zdecydowanie potępiać” – dodał [the action]. “

Połączeni szefowie sztabu Korei Południowej powiedzieli w oświadczeniu, że południowokoreańskie i amerykańskie władze wywiadowcze analizują szczegóły wystrzeleń na północ i że Korea Południowa wzmocniła swoją pozycję strażniczą przeciwko Korei Północnej.

Korea Północna zakończyła w marcu roczną przerwę w testach balistycznych, wystrzeliwując w morze dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu, kontynuując tradycję testowania nowych administracji USA poprzez demonstracje broni mające na celu ocenę reakcji Waszyngtonu i uzyskanie ustępstw.

Ostatnia inauguracja miała miejsce, gdy chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi był w Seulu na spotkaniach z prezydentem Korei Południowej Moonem Jae-inem i innymi wysokimi urzędnikami w celu omówienia zablokowanej dyplomacji nuklearnej z Koreą Północną.

Rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną ugrzęzły od 2019 r., kiedy Waszyngton odrzucił żądanie Korei Północnej dotyczące znacznego złagodzenia sankcji w zamian za demontaż starego obiektu jądrowego.

Rząd Korei Północnej jak dotąd odrzucał inicjatywy dialogu administracji Bidena i żądał, aby Waszyngton najpierw porzucił „wrogą” politykę.

AP / ABC

READ  Kelner z Hongkongu Tong Ying Kit został skazany za terroryzm na mocy pierwszego orzeczenia nowego prawa bezpieczeństwa