Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijczycy spodziewali się wydać ponad 23 miliardy dolarów na sprzedaż w Boxing Day

dzień byków b obroty W tym roku ma pobić rekordy kupujący Po świątecznym weekendzie obsypali się prezentami.

Oczekuje się, że konsumenci wydadzą 23,5 miliarda dolarów podczas sprzedaży, co stanowi wzrost o 7,9 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, zgodnie z danymi Australian Retailers Association.

Po tym, jak COVID-19 nękał Boże Narodzenie w 2021 roku, wielu Australijczyków zamierza w tym roku udać się do restauracji, kawiarni i pubów, ponieważ oczekuje się, że lokale hotelarskie odnotują 30-procentowy wzrost sprzedaży.

Ranne ptaszki miały wyprzedaże w Boxing Day w 2021 roku, ale w tym roku mają bić rekordy. (GT)

Sprzedaż odzieży odnotuje dwucyfrowy wzrost z oczekiwanym wzrostem o 11,4 procent do prawie 2 miliardów dolarów, podczas gdy sprzedaż w domach towarowych wzrośnie o 8,9 procent do ponad 1 miliarda dolarów.

Dyrektor generalny Australian Retailers Federation, Paul Zahra, powiedział, że wyprzedaże w drugi dzień świąt to ważna data w kalendarzu sprzedaży detalicznej, a rok 2022 nie będzie wyjątkiem.

„Oczywiste jest, że romans Australii z zakupami trwa nadal – zakupy i jedzenie poza domem to nadal niektóre z czasów, które kochamy najbardziej w okresie świątecznym” – powiedział.

Wzrost wydatków przypisywano również inflacyjnym cenom i „pogodzie poza sezonem”, co oznacza zimne i wilgotne temperatury, jakich Australia doświadczała przez niezwykle długi okres, co wpłynęło na branżę modową.

Kupujący idą ulicą Degraves podczas wyprzedaży w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia 2020 r. w Melbourne w Australii.  Australijczycy świętują Boxing Day, ponieważ wielu z nich korzysta z wyprzedaży poświątecznych w najbardziej pracowity dzień w roku dla sprzedawców detalicznych w Australii.  W tym roku wprowadzone zostały dodatkowe protokoły bezpieczeństwa, w związku z trwającą pandemią COVID-19.  (Zdjęcie: Naomi Raheem/Getty Images)
Miliardy dolarów zostaną wydane na sprzedaż poświąteczną w 2022 roku. (GT)

Po wydawaniu pieniędzy na prezenty świąteczne eksperci twierdzą, że wyprzedaże w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będą czasem, w którym Australijczycy wyświadczą sobie przysługę.

„Po Bożym Narodzeniu Australijczycy zwykle kupują dla siebie i swoich rodzin” – powiedziała Zahra.

„To był trudny rok dla wielu, aw tym roku obserwujemy coś, co nazywamy wydatkami na wolność, gdzie ludzie nagradzają się po ciężkim, ciężkim okresie.

„Pośpiech, by wyjść i cieszyć się zmysłami – pić i bawić się – pozostaje stały w tym okresie świątecznym, gdy Australijczycy odzyskują swój mojo po pandemii”.

Wyprzedaże w Czarny piątek mogły być postrzegane przez ogromną liczbę osób, które skorzystały ze zniżek, ale oczekuje się, że wyprzedzą sprzedaż w drugi dzień świąt o 15 procent.

„Przy wciąż rosnących stopach procentowych kupujący skupią się na szukaniu najlepszych ofert po świętach” – powiedział Joe Gaines z Salesforce.

Oczekuje się, że Nowa Południowa Walia odnotuje najwięcej wydatków podczas sprzedaży. (AAP)

W podziale na stany i terytoria dla osób, które wydają najwięcej na wyprzedaże w drugi dzień świąt, Nowa Południowa Walia bierze górę.

Oczekuje się, że sprzedaż poświąteczna w tym stanie wzrośnie o 9,5 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Victoria jest na drugim miejscu, co oznacza wzrost o 8,2 procent, podczas gdy Queensland odnotuje wzrost sprzedaży o 7,1 procent.

10 najlepiej płatnych miejsc pracy w Australii, gdzie nie potrzebujesz dyplomu uniwersyteckiego

READ  Biuro Informacji i Propagandy: niemilitarne skrzydło miejscowej armii RP