Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sprzedaje Echo Face2Face | EurobuildCEE

Echo Investment Campus sprzedaje Face2Face Business Campus za ponad 100 mln euro spółce JV z Investika i Bud Holdings. Dwa budynki kompleksu biurowego w Katowicach są prawie w całości wynajęte.

Face2Face Business Park składa się z dwóch budynków oferujących 47 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Park stanowi około 100 proc. Wynajmowane przez takie firmy jak Capgemini, Honeywell, DAZN, Orange, Medicover Polska, CitySpace. Face2Face oferuje również przestrzeń rozrywkową, zielony dziedziniec z miejscami do wypoczynku, boisko do koszykówki oraz trawniki kwietne. Echo Investment i Grupa 5 Architekci zwróciły szczególną uwagę na ergonomię, ekologiczne rozwiązania technologiczne, gospodarkę wodno-energetyczną oraz monitoring gospodarki odpadami. Aby zachęcić najemców do korzystania z przyjaznych dla środowiska środków transportu, kompleks wyposażono w stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz parkingi dla rowerów. Pracownicy dojeżdżający do pracy rowerem mogą korzystać z szafek i pryszniców. Przestrzenie wspólne – Duże zielone patio i strefy relaksu wypełnione różnymi formami zieleni, w których osiedlają się ptaki i owady. Park uzyskał ostateczny certyfikat BREEAM w doskonałym standardzie.

„Face2Face Business Campus to destynacja zaprojektowana w sposób zrównoważony w oparciu o doświadczenia wyniesione z naszej wieloletniej działalności w procesie współtworzenia miast” – potwierdza Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment.

– To nasz czwarty projekt biurowy sprzedany w tym roku i jednoznaczny dowód na to, że może leżeć w polskich miastach regionalnych – dodaje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Nowym właścicielem katowickiego kampusu jest spółka joint venture czeskiego funduszu inwestycyjnego Investika i Bud Holdings, inwestora private equity z Luksemburga.

„Face2Face Business Campus jest jak dotąd największą inwestycją INVESTIKA w Polsce. Cenimy wyjątkową jakość i zrównoważony rozwój kampusu, wspierany przez ciągłą dynamikę polskiej gospodarki w drugim pod względem liczby ludności obszarze metropolitalnym Polski” – powiedział Václav Kovář, INVESTIKA Real Estate Menedżer portfela funduszy.

Sprzedającemu doradzały firmy Baker McKenzie, Colliers i Linklaters, natomiast doradcami kupującego były firmy Cushman & Wakefield, Crido i Dentons.

READ  S&P/ASX 200 odbicia pomimo podwyżki RBA