Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijscy kierowcy przyznają się do szaleńczych rachunków drogowych

Australijscy kierowcy przyznają się do szaleńczych rachunków drogowych

Australijczycy ujawnili szokującą kwotę, jaką są winni z tytułu opłat, a wielu z nich w ogóle nie planuje płacenia rosnących rachunków.

Kontrowersje wokół płatnych dróg rozpoczęły się, gdy 28-letni TikToker Razgetto nakręcił film, w którym pyta, czy kierowcy z Sydney faktycznie płacą opłaty.

„Jeśli jesteś z Sydney, zapytam cię o jedno. Płacisz myto czy nie?” – zapytał, dodając, że słyszał wiele osób, które twierdziły, że nie uiściły opłat i „nic się nie stało”.

Zauważył, że ilekroć zapomni uiścić opłatę, otrzymuje wiadomość ostrzegającą go o możliwości utraty prawa jazdy, co określił jako „taktykę zastraszania”.

„Korzystam z (płatnych dróg) tylko w weekendy. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca musiałem zapłacić około 300 dolarów za podróżowanie tu, tam i gdziekolwiek w weekendy” – powiedział. „To dużo pieniądze.” Kiedy na nią patrzysz.”

„Jestem tego królem, bracie. Jesteśmy najbardziej drastycznym miastem na Ziemi, stary”.

Powiedział, że najgorszą rzeczą w Sydney jest ciągły ruch i opłaty drogowe.

Australijski twórca TikToka nie był jedynym, który miał dość liczby płatnych dróg w całym kraju – kilku kierowców przyznało, że w ogóle przestali płacić.

„Jestem w Sydney. Nie płacę żadnych opłat. Moja licencja nigdy nie została unieważniona ani zmieniona i nie miało to wpływu na moją zdolność kredytową” – stwierdził jeden z komentatorów

„Nie płaciłem opłat od ponad 10 lat. Nadal mam licencję, wciąż ją odnawiam, zdolność kredytowa jest taka sama. Nie dajcie się przestraszyć” – powiedział inny.

Inni szczegółowo opisali wysokość swoich rachunków – jedna osoba twierdziła, że ​​jest winna 15 000 dolarów z tytułu opłat, inna, że ​​ma rachunek na kwotę 32 000 dolarów, a jeden z komentatorów twierdził, że jest winien aż 47 000 dolarów.

Pojawiło się jednak wiele osób, które ostrzegały przed ignorowaniem opłat drogowych, ujawniając, że niepłacenie rachunków może prowadzić do poważnych konsekwencji.

READ  Ból związany z późnymi stopami procentowymi dla niektórych nabywców domów ma złagodzić się przed świętami Bożego Narodzenia

„Moja licencja została zawieszona i nałożono dodatkowe kary za nieuiszczanie opłat drogowych” – ostrzegła jedna z osób.

Inny dodał: „Byłem osobą, która nigdy nie uiściła opłaty, a potem otrzymałem list z informacją, że moja licencja została zawieszona do czasu uiszczenia opłaty. Rachunek opiewał na 37 000 dolarów, więc zadzwoniłem do nich i doszliśmy do porozumienia, że ​​zapłacimy 27 000 dolarów z góry. „

Jedna osoba zapytała, dlaczego ktoś miałby „podjąć ryzyko” niepłacenia, twierdząc, że nie powinien korzystać z dróg płatnych, jeśli nie chce płacić opłaty.

Większość płatnych dróg w Sydney należy do operatora dróg płatnych Transurban, a firma jest obecnie właścicielem każdej części autostrad M2, M4, M5 South West, M5 East, M7, M8, tunelu Lane Cove i Cross. Tunel miejski, dystrybutor wschodni, NorthConnex i WestConnex.

Drogi płatne w Nowej Południowej Walii są bezgotówkowe, a opłaty są stałe lub zróżnicowane w zależności od pory dnia, pokonywanej odległości i klasy prowadzonego pojazdu.

Kierowcy mogą założyć konto e-tag, aby płacić za przejazd, gdy z nich korzystają. Osoby nieposiadające karty lub karnetu otrzymają informację dotyczącą opłat drogowych i dodatkowych kosztów administracyjnych.

Jeżeli wezwanie do zapłaty ostatecznej opłaty nie zostanie uiszczone w wymaganym terminie, do zarejestrowanego użytkownika pojazdu może zostać wysłane wezwanie do zapłaty z karą za brak zapłaty przekraczającą 190 USD.

Jeśli mandat nie zostanie zapłacony, Twoje prawo jazdy lub rejestracja mogą zostać unieważnione.

W zeszłym roku modele opublikowane przez Partię Pracy wykazały, że do 2060 roku kierowcy z Sydney zapłacą co najmniej 123 miliardy dolarów opłat drogowych.

Modele przygotowane przez Departament Skarbu i Transportu Nowej Południowej Walii dla stanu Nowa Południowa Walia, opublikowane przez rząd MN w listopadzie 2023 r., po raz pierwszy ujawniły całkowity ciężar opłat za przejazd w ciągu następnych czterech dekad przed wygaśnięciem obecnych, Minister Dróg John Graham i skarbnik Danielle powiedziała Mukhi w oświadczeniu. Wspólne oświadczenie.

READ  TikTok ujawnia płonącą fryzurę Kmart mężczyzny z Melbourne

„Zanim doszliśmy do rządu, powiedziałem, że nie należy ukrywać kosztów ruchu drogowego. Od dzisiaj nie jest to już tajemnica państwowa” – powiedział Graham.

„Nie można nawet zawrzeć umowy na telefon komórkowy bez informacji o minimalnej kwocie płatności, a mimo to za poprzedniego rządu koalicyjnego kierowcy w Nowej Południowej Walii musieli zapłacić ponad 100 miliardów dolarów kosztów opłat drogowych bez żadnego ujawnienia.

„Dzisiejszy 30-letni kierowca osiągnie wiek emerytalny przed wygaśnięciem niektórych istniejących umów w sprawie opłat drogowych, dlatego tak ważne jest, abyśmy zapalili światło i omówili długoterminowe korzyści i koszty struktury naszego systemu poboru opłat. ”