Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Była pełniąca obowiązki dyrektora generalnego Christine Stubbins uważa, że ​​należy opublikować międzynarodowy raport o wyciekach i twierdzi, że zastąpił ją Kevin Burrows, ponieważ firma cierpiała z powodu „kryzysu marki”.

Była pełniąca obowiązki dyrektora generalnego Christine Stubbins uważa, że ​​należy opublikować międzynarodowy raport o wyciekach i twierdzi, że zastąpił ją Kevin Burrows, ponieważ firma cierpiała z powodu „kryzysu marki”.

Politycy twierdzą, że odmowa publikacji raportu przez PricewaterhouseCoopers może utrudnić trwający proces reform w australijskiej spółce.

„Spodziewałem się wszechstronnego wydania”.

„Więc cię lubię i jestem tym sfrustrowany [the Linklaters report] „Nie opublikowano go” – powiedziała pani Stebbins podczas przesłuchania w sprawie wspólnego dochodzenia w sprawie struktury firm konsultingowych Wielkiej Czwórki.

„Ale nie znam powodów. Mogą istnieć ku temu dobre powody, senatorze [Barbara] Pocock, że to nie zostało opublikowane. Po prostu nie wiem. „W australijskim śledztwie starałem się kontrolować to, co mogłem kontrolować”.

Wcześniej pani Stebbins stwierdziła, że ​​„spodziewała się bardziej wszechstronnej publikacji” raportu Linklaters.

Podczas niespodziewanego pojawienia się na dochodzeniu, które trwało o 30 minut dłużej niż zaplanowano, pani Stubbins powiedziała również, że zarząd PwC Australia nie traktował poważnie kwestii wycieków podatkowych oraz że dział podatkowy firmy nie przestrzegał poufności i był zbyt skupiony na W programie Profit opisała swoje rozczarowanie, że została zastąpiona przez międzynarodowego partnera Kevina Burrowsa.

Sprawa wycieków podatkowych PwC dotyczyła byłego międzynarodowego partnera podatkowego PwC, Petera Collinsa, który udostępnił firmie poufne informacje rządowe.

Następnie wykorzystywano go do opracowywania programów mających na celu uniknięcie nowych przepisów podatkowych, które pomagał opracować.

„Krótkie ustne komunikaty” w sprawach podatkowych

Pani Stebbins powiedziała, że ​​naruszenia poufności miały miejsce w latach 2013–2018, zanim dołączyła do zarządu w 2020 r. W tym czasie Tom Seymour, starszy partner w PwC i były lider podatkowy, był australijskim dyrektorem naczelnym firmy.

„[We] „Otrzymaliśmy krótkie ustne aktualizacje na temat różnych rozpatrywanych dotychczas kwestii podatkowych, które uznano za w dużej mierze rozwiązane” – powiedziała.

„Kiedy 9 maja 2023 roku zostałem mianowany pełniącym obowiązki dyrektora generalnego, byłem absolutnie zdumiony, gdy dowiedziałem się o skali tych problemów”.

READ  10 najlepszych niekończących się brunchów w Perth, którymi możesz cieszyć się tego lata

Pani Stebbins pełniła obowiązki prezesa lokalnej spółki w najtrudniejszym okresie skandalu związanego z wyciekiem podatków.

Stanęła przed trudnym zadaniem usunięcia starszych partnerów z firmy i zarządziła wiele dochodzeń w tej sprawie, ale światowy lider firmy powiedział jej, że zastąpi ją międzynarodowy partner z PricewaterhouseCoopers na najwyższym stanowisku. Od tego czasu wycofała się ze współpracy.

„Kryzys marki”

Powiedziała, że ​​globalna firma PricewaterhouseCoopers zastąpiła ją na tym stanowisku z powodu międzynarodowego „kryzysu marki” spowodowanego wyciekami podatkowymi. Posunięcie to było szeroko postrzegane, ponieważ PwC International skutecznie przejęło kontrolę nad PwC Australia.

„Otrzymałem telefon od globalnego prezydenta Boba Moritza, który powiedział, że zarekomenduje australijskiemu zarządowi mianowanie Kevina Burrowsa na dyrektora generalnego… Nie pamiętam, żeby istniał wyraźny powód” – powiedziała pani Stebbins.

„Myślę, że w moim odczuciu Kevin był bardzo dobrze znany i szanowany w międzynarodowej firmie oraz miał duże doświadczenie”.

„Chciałam iść dalej” – dodała. Chciałem ponieść konsekwencje tego, co się stało. Poczułem, że mogę opuścić australijską firmę i chyba nie powiedziałbym, że byłem zaskoczony, byłem po prostu bardzo rozczarowany.