Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijska firma Bright kupuje teraz, płaci później zwalniając 15 procent swojego personelu

Kup teraz, zapłać później Dostawca Brighte rozrósł się w ciągu ostatniego roku, ale teraz zmniejsza liczbę pracowników. Jednak firma stwierdziła, że ​​jest „zrównoważona”, ponieważ nie finansuje „impulsowych zakupów”.

Australijski kup teraz, zapłać później, który zapewnia pieniądze na remont domu i energię słoneczną, zwolnił 15 procent swoich pracowników.

Jednak firma finansująca o nazwie Bright, wspierana przez miliardera Atlassian i współzałożyciela Mike’a Cannon-Brooksa, wciąż szuka pieniędzy dla firmy i obecnie bada rynek.

Brighte wcześniej zwolniło 25 procent swoich pracowników w marcu 2020 r. w oczekiwaniu na spowolnienie rynku w miarę rozprzestrzeniania się pandemii.

Rzecznik firmy obwinił zmieniające się warunki rynkowe za niedawne zwolnienia 15 procent jej siły roboczej.

„Bright przeszło przez okres szybkiego wzrostu, więcej niż podwojenie naszych pracowników w ciągu ostatniego roku” – powiedział rzecznik news.com.au.

Jednak warunki rynkowe zmieniły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a zwiększona zmienność i niepewność wpływają na cały sektor technologiczny.

„To sprawiło, że staramy się lepiej pozycjonować firmę, aby sprostać rynkowi, rozważnie i proaktywnie dostosowywać bazę kosztową dla zrównoważonego długoterminowego wzrostu”.

Dodali, że zbędne role opierały się głównie na rozwijaniu nowych firm i produktów, na które ucierpiało 32 pracowników.

W ubiegłym roku firma wzrosła ponad dwukrotnie, z 84 pracowników w styczniu do 181 pracowników.

Firma Bright została założona przez byłą bankierkę Macquarie, Catherine McConnell, i od czasu jej uruchomienia siedem lat temu zebrała ponad 145 milionów dolarów, w tym 100 milionów pod koniec 2020 roku.

McConnell początkowo wycofała się z kredytu hipotecznego, aby kupić teraz, a później zapłaciła finansowanie paneli słonecznych i baterii, gdy firma zaczęła działać.

Fryzury Brighta pojawiają się, gdy sektor BNPL bije Możliwa „masakra” Perspektywy dla sektora, w którym dostawcy gotówki palą się, rośnie liczba nieściągalnych długów i koszty utrzymania odpychają Australijczyków spontaniczne zakupy.

READ  Selena FM SA: Nowa grupowa prezentacja sufitów energooszczędnych dla przemysłu i logistyki

Ale rzecznik Bright powiedział, że jest to „zrównoważony biznes”, „dobrze skapitalizowany i posiadający silną pozycję gotówkową”.

„Klienci Brighte korzystają z produktów BrightePay i Green Loan do finansowania ulepszeń w zakresie energii słonecznej, baterii i innych domów, które mają na celu zwiększenie trwałości ich domów i zmniejszenie ich narażenia na rosnące ceny energii. Nie finansujemy mody, żywności i innych szybko zmieniających się konsumentów towary”, powiedzieli.

„Brighte ma silny portfel konsumencki właścicieli domów, których średnia długość życia wynosi 45 lat i więcej, oraz wyjątkowo dobre wyniki kredytowe, którzy chcą inwestować kapitał w swoje domy.

„Energia słoneczna jest przemyślanym zakupem – a nie zakupem impulsowym – a nasi klienci mają korzyść finansową w postaci oszczędności średnio około 1000 USD rocznie na rachunkach za energię, co również pomaga im zrekompensować swoje płatności”.

Dodali, że firma nadal utrzymuje bardzo niski poziom zaległości i trudności i ściśle monitoruje to, aby lepiej wspierać klientów, a kryzys energetyczny w Australii doprowadził do „wzrostu” popytu na finansowanie energii słonecznej i baterii dla jej dostawców.

Według strony internetowej firmy, zgodziła się ona sfinansować ponad 500 milionów dolarów dla 60 000 australijskich rodzin.

Kolejny kup teraz, zapłać później dostawca biur w Sydney zwolnił 30 procent swojej siły roboczej Zrzuć to na warunki rynkowe O znaczną redukcję personelu w maju.

Jednak firma o nazwie BizPay próbowała zebrać 25 milionów dolarów finansowania i częściowo je ukończyła.

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, David Price, powiedział, że zwolnienia były „decyzją strategiczną”.

„Biorąc pod uwagę niepewność na rynkach światowych, w szczególności w sektorze technologicznym i aktualne warunki rynkowe, podjęliśmy strategiczną decyzję o usprawnieniu naszej działalności i siły roboczej, aby wesprzeć kolejną fazę wzrostu BizPay” – powiedział news.com.au.

Kupuj za granicę teraz, zapłać później, operator Klarna, który otrzymał miliony inwestycji od Commonwealth Bank, zwolnił również 10 procent personelu i Wycena spadła o 30 miliardów dolarów.

READ  (Lead) Przywódcy Księżyca i Grupy Wyszehradzkiej postanawiają zacieśnić współpracę

Australijscy dostawcy BNPL również znaleźli się pod ostrzałem z powodu spadających cen akcji. Ogólnie rzecz biorąc, sektor stracił aż 1,05 miliarda dolarów w 2021 r., co zaniepokoiło inwestorów i spowodowało gwałtowny spadek cen akcji w tym roku.

Ale to nie tylko sektor BNPL bije.

Startup skoncentrowany na sektorze energii słonecznej, o nazwie 5B Solar, który może pochwalić się wsparciem byłego premiera Malcolma Turnbulla, również zwolnił 25 procent swojego personelu po zakończeniu pozyskiwania kapitału, który zainwestuje 30 milionów dolarów w firmę.

Współzałożyciel i dyrektor generalny 5B Solar, Chris McGrath, obwinia firmę o „wyzwania” Na „wielu różnych frontach” Co do cięć kadrowych, w tym zakłóceń w łańcuchu dostaw i logistyki spowodowanych pandemią, a także wysokich kosztów materiałów pozwalających na odejście dziesiątek pracowników.