Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijska gwiazda rozpętuje epicki krach podczas zmiażdżenia

Jordan Thompson miał nadzieję, że resztę tygodnia spędzi w Sydney Classic, ale Australijczyk, który uplasował się na 73 miejscu, mógłby zamiast tego kupić rakiety tenisowe, po tym, jak w środę dał upust swojej frustracji przeciwko Rileyowi Opelce.

Stojąc nad Thompsonem w meczu drugiej rundy, 211 cm Opelka dominował od początku i wygrał 6-3 6-2.

Zaledwie kilka minut po meczu Thompson był wyraźnie zmęczony 25. amerykańskim podaniem na świecie – przekraczającym 200 km/h – i jego zdolnością do szybkiego poruszania się po polu pomimo jego dużych rozmiarów.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny>

„Leżąca dziura ***” – Kotwice SLAM Djoker | 00:41

Szokujące przyznanie się Djokovica do zarzutów bombowych w sadze Covid-19

Novak staje przed nową kontrolą po zarzutach o słuszność „dziwnych” wyników Covida

Thompson zdominował swój mecz w pierwszej rundzie z rodakiem Opelki, Marcosem Gironem, ale miał problemy ze znalezieniem rytmu, gdy w środę awansował pierwszy set.

Zabłąkany powrót dał Opelce przerwę na początku drugiego seta, a Australijczyk nie mógł już dłużej ukrywać swojej frustracji.

Odrzucił rakietę, ale wrócił po nią, zostawiając go w pomarszczonym bałaganie na boisku po tym, jak przestępca uderzył go jeszcze dwa razy.

Wrak rakiety został porozrzucany na obrzeżach boiska.

– Możesz zrozumieć frustrację. Jego przeciwnik nie pomylił się zbytnio – powiedział emerytowany specjalista od gier podwójnych Robbie Koenig, komentując na stronie internetowej Stan Sport.

„Była taką mądrą tenisistką z Opelki”.

„Jestem zaskoczony, że nie jest to naruszenie prawa. Ta rzecz (rakieta) ma lepsze czasy” – powiedział komentator Colin Fleming.

READ  Ognista obrona kampanii NRL Petera V'landysa

Komentatorzy powiedzieli, że rozumieją ból Thompsona.

„Nie opowiadam się za rozbijaniem rakiet w żaden sposób, ale czasami, gdy jesteś tak sfrustrowany, jak ci goście są w ogniu bitwy, po prostu musisz zdobyć tę wersję” – powiedział Koenig.

„Wyrzuć to ze swojego systemu, bo inaczej zostanie.

„Mam nadzieję, że pozbycie się jego frustracji na rakiecie zrobiłoby to dla Jordana”.

Po odlocie z rakietą Thompson zdołał odebrać Opelce dwa mecze, ale Amerykanin był w nastroju i był nie do powstrzymania pomimo wysiłków Thompsona.

Opelka spotka się w ćwierćfinale z innym Amerykaninem Brandonem Nakashimą.

„Grałem naprawdę dobrze” – powiedział Opelka po zwycięstwie nad Thompsonem.

„Dużo pracowałem nad swoimi meczami naziemnymi i myślę, że wiele z tego pojawiło się tutaj dzisiaj”.

Thompson wystrzelił swoją frustrację na swój rakietę. Zdjęcie: Stan SportŹródło: Getty Images

Tak, nie huśtała się z powodu kontuzji Nigela

Tymczasem australijska gwiazda Ajla Tomljanovic odrzuciła obawy dotyczące jej napiętych ud podczas tygodnia Australian Open po wygraniu pierwszej rundy Sydney Classic.

28-latka, która wzięła udział w swoim 150. losowaniu głównym, powiedziała, że ​​ma „ciężki czas” ze swoimi wnętrznościami i udami, ale nie powstrzymały jej w wygranym 6-2 6-3 ze Słowaczką Anną Karolina Schmiedłowa.

Ponieważ w jej karierze rozpoczynają się najlepsze lata 2021, Tomljanovic zamierza wejść do pierwszej trzydziestki na świecie jako wczesny cel na sezon 2022, ale nie stawia wobec siebie żadnych bezpośrednich oczekiwań podczas otwarcia Wielkiego Szlema w przyszłym tygodniu.

„Jako zespół tak naprawdę nie ustalamy celów, wiesz, no cóż, musimy trafić w tę liczbę lub tę rundę szlemów. Ale celem jest zawsze poprawa. Dla mnie osobiście wymagało to powrotu 3-1 w drugi set” – powiedziała po wygranej, która wymagała powrotu 3-1 w drugim secie.

„Będzie dostać się do pierwszej trzydziestki, głównie dlatego, że myślę, że mogę to zrobić. Ale będzie to wymagało ode mnie zrobienia czegoś, czego wcześniej nie robiłem, czyli konsekwentnego grania lepiej, wygrywania większej liczby meczów na większych scenach co tydzień,”

„I na pewno będzie to dla mnie ważne tylko dlatego, że nie zostało to zrobione wcześniej, ale zdecydowanie nie jest to coś, co moim zdaniem jest zbyt odległe”.

Tomljanovic powiedziała, że ​​taśma klejąca na jej udach była raczej środkiem ostrożności niż oznaką problemu, który może mieć, gdy dotrze do Melbourne Park.

„Czasami miałem trudności z moimi przysiadami i biodrami i ufając, że nie jest to dla mnie łatwe, więc czułem, że pasek jest właściwą drogą” – powiedziała.

„Było tam naprawdę wilgotno, więc rozmawiałem z lekarzami przed meczem, wiesz, gdybym mógł uzyskać ponowne nagranie bez leczenia, co zrobiliśmy, i było trochę ciasno w drugim. Ale wiesz, taśma trochę się poluzowała.

„Kiedy skończyłem, naprawdę chciałem się tego pozbyć, tak, żeby moje nogi trochę oddychały”.

Ajia Tomljanovic chce dostać się do pierwszej 30 pań. Zdjęcie: Mark Evans / Getty ImagesŹródło: Getty Images

Zajmująca 45. miejsce na świecie, Tomljanovic jest drugą najlepiej ocenianą Australijką po Ash Barty, która znalazła się na pierwszym miejscu na świecie.

Ale to zwycięstwa, zwłaszcza w większych turniejach, a nie punkty rankingowe, które je napędzają.

„Bycie lepszym niż moja kariera na haju naprawdę nie sprawi, że będę mówił: „O mój Boże, tak”.

„Więc nie dotarcie tam nie frustruje mnie ani nic. Ale dostanie się do pierwszej trzydziestki jest prawdopodobnie tym, gdzie będę, na przykład, OK, to jest dla mnie różnica. „

Tomljanovic zmierzy się z Hiszpanką Paulą Padusą w drugiej rundzie w Sydney.

Ale podczas gdy Tomljanovic awansował, jego kolega, Australijczyk Chris O’Connell, był na krawędzi, przegrywając trzeci mecz rozstrzygający remis z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem.