Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports podnosi prognozę zarobków dzięki wyższym poziomom handlu

JD Sports podnosi prognozy zarobków po wysokich poziomach handlu w Czarny piątek i Boże Narodzenie

  • JD Sports spodziewa się w tym roku wygenerować co najmniej 875 mln funtów zysku przed opodatkowaniem
  • Peter Coogill wzywa do ponownego rozważenia nadchodzącej podwyżki ubezpieczeń społecznych
  • Firma poinformowała, że ​​pakiet pomocy o wartości 1,9 biliona dolarów zwiększył jej zysk netto o 100 milionów funtów


Sprzedawca detaliczny JD Sports po raz drugi w ciągu czterech miesięcy zaktualizował swoją prognozę rocznych zarobków po wysokiej sprzedaży w okresie Czarnego Piątku i Świąt Bożego Narodzenia.

Firma blue chip ujawniła, że ​​przychody były o ponad 10 procent wyższe niż w analogicznym okresie w 2020 r., mimo że koronawirus spowodował poważne problemy dla grupy.

Obejmuje to zakłócenia w dostawach towarów niektórych marek i ograniczenia handlowe w Europie i Azji Południowo-Wschodniej, które według szefów firmy JD są „dobrze przygotowane do zarządzania”.

Boom sprzedaży: notowany na giełdzie Premier League JD Sports ujawnił, że przychody z podobnej działalności były o 10 procent wyższe niż w analogicznym okresie w 2020 roku

Obecnie oczekuje co najmniej 875 mln funtów głównych dochodów przed opodatkowaniem za 12 miesięcy do 29 stycznia, co stanowi wzrost o 65 mln funtów powyżej obecnych średnich oczekiwań rynkowych.

Około 100 milionów funtów z tej kwoty zostało prześledzone przez sieć odzieży sportowej do pakietu pomocy dla koronawirusa o wartości 1,9 biliona dolarów, który prezydent Joe Biden zatwierdził w marcu zeszłego roku.

Grupa stwierdziła, że ​​spodziewa się podobnych poziomów zysków w przyszłym roku, o ile Wielka Brytania i Ameryka Północna nie zobaczą dodatkowych ograniczeń handlowych, biorąc pod uwagę korzyści zapewniane przez amerykański pakiet stymulacyjny i dodatkowe koszty zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

READ  Wyrzutnie w nieznanym obszarze Kateri

„Zaangażowanie naszych kolegów ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu i chciałbym podziękować wszystkim w naszych firmach za ich znaczący wkład w te wybitne wyniki” – powiedział dyrektor generalny Peter Coogill.

Ostrzegł jednak, że nadchodzący wzrost stawek ubezpieczenia społecznego o 1,25 procent od kwietnia, wraz z wyższymi kosztami wynagrodzeń, będzie miał negatywny wpływ i wezwał kanclerza Rishi Sunaka do ponownego rozważenia nadchodzącej podwyżki.

Powiedział Wieczorny Standard: „Narzucenie przez korporacje w tym roku, w czasie, gdy i tak panowała taka inflacja płac, jest dość silne.

Ekspansja: JD Sports kupiło w zeszłym roku kilka firm, w tym polską Grupę Inwestycyjną Marketingu i 80 proc. udziałów w Deporvillage i Cosmos Sports.

Ekspansja: JD Sports kupiło w zeszłym roku kilka firm, w tym polską Grupę Inwestycyjną Marketingu i 80 proc. udziałów w Deporvillage i Cosmos Sports.

Masz nałożone ubezpieczenie społeczne i masz też podwyżkę podatku od osób prawnych. Wpływa to na zatrzymane dochody z inwestycji.

Rząd Wielkiej Brytanii pracuje nad zwiększeniem składek na ubezpieczenie społeczne z zamiarem finansowania opieki społecznej i zmniejszenia zaległości w opiece NHS.

Fundacja Resolution przewiduje, że wzrost ten będzie kosztował domy o średnich dochodach około 300 funtów rocznie.

Jednak wyniki JD Sports podczas pandemii pozostawiły ją na znacznie silniejszej pozycji niż wiele firm i umożliwiły jej ekspansję poprzez kupowanie innych marek sportowych.

W zeszłym roku kupił 80 procent udziałów w internetowej firmie zajmującej się artykułami sportowymi Deporvillage, greckiej sieci Cosmos Sports, sprzedawcy mody retro z lat 80. i polskiej grupie marketingowej.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków nakazał jednak grupie sprzedać markę Footasylum z powodu obaw, że jej przejęcie mogłoby ograniczyć konkurencję w branży obuwniczej i doprowadzić do wyższych cen i mniejszego wyboru dla klientów.

Jednak Keith Bowman, analityk inwestycyjny w Interactive Investor, powiedział dziś, że osiągnięcia firmy w zakresie ekspansji i przejęć są solidne, a wzrost w Stanach Zjednoczonych potwierdza jej ostatni cel.

Sprzedaż internetowa odnotowała spore zakłócenia w sklepie JD Pandemic Weather, podczas gdy wcześniejsza umowa logistyczna z Clipperem potwierdza zamiar dalszego rozwoju kanału. Ogólnie rzecz biorąc, wsparta dzisiejszym podwyższeniem prognoz dotyczących zysków, konsensus analityków prawdopodobnie pozostanie bardzo pozytywny, wskazując na silne kupowanie.

READ  Obawy, że Polska może wyjść z Unii Europejskiej po orzeczeniu sądu

Akcje JD Sports spadły o 2,4 procent do 213,6 pensów o 10 rano w środę.