Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijska gwiazda sprinterstwa Tori Lewis stała się najszybszą kobietą w kraju po ustanowieniu nowego rekordu na 100 m.

Australijska gwiazda sprinterstwa Tori Lewis stała się najszybszą kobietą w kraju po ustanowieniu nowego rekordu na 100 m.

Nastoletnia gwiazda lekkoatletyki Tori Lewis pobiła jeden z najbardziej kultowych rekordów w całej australijskiej lekkoatletyce.

19-latka, która brała udział w mistrzostwach ACT Open i Under-20 w Canberze, w sobotę w biegu na 100 m kobiet uzyskała imponujący czas 11,10 sekundy.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Jest to najszybszy czas na 100 m w historii Australijki, który pobił rekord Melissy Breen z 2014 r. wynoszący 11,11 i rekord Raylene Boyle do lat 20 wynoszący 11,20 z 1968 r.

Po zwycięstwie na 100 m i 200 m na Mistrzostwach Krajowych w zeszłym roku Lewis osiągnęła nowy poziom zaledwie sześć miesięcy po igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

„Dla mnie w końcu to nadeszło” – powiedziała Lewis po swoim historycznym biegu.

„Miałem takie momenty od dłuższego czasu i nie pozwalam sobie na zbyt wiele o tym myśleć, ale zawsze chcę się tam dostać”.

Tori Lewis pobiła rekord Australii na 100 metrów. Zdjęcie: Lekkoatletyka AustraliaŹródło: dostawca

Lewis ustanowił nowy rekord życiowy w kwalifikacjach wynoszący 11,21, a następnie poprawił go w finale, pokonując ostatnie 30 metrów, gdy publiczność w Australijskim Instytucie Sportu była świadkiem historii.

Początkująca gwiazda, która na początku miesiąca skończyła 19 lat, ujawniła później, że na tych zawodach nie skupiała się na biegu na 100 m.

„To rekord juniorów, do którego byłam bardzo blisko i cieszę się, że w końcu go osiągnęłam” – powiedziała.

„Przyszedłem na te zawody nawet nie skupiając się na biegu na 100 m, chciałem bardziej skupić się na biegu na 200 m (niedzielny wieczór)”.

„To był prawdopodobnie najbardziej zrelaksowany tryb, w jakim kiedykolwiek brałem udział w zawodach, i szczerze mówiąc, opłaciło się.

„Chcę zajść tak daleko i dać z siebie wszystko”.

READ  Odpowiednie podejście: jak VR pomoże piłce ręcznej na mistrzostwach Danii/Norwegii/Szwecji 2023

Lewisowi, trenowanemu przez Andrew Islina, wciąż brakowało do osiągnięcia kwalifikacyjnego wyniku olimpijskiego wynoszącego 11,07.

Nastolatka prawdopodobnie ma przed sobą ważny rok, gdy zakwalifikuje się do Igrzysk w Paryżu i Mistrzostw Świata do lat 20 w Peru.

„W roku olimpijskim celem na ten sezon jest próba biegania w tym samym czasie, co bardzo przybliżyłoby mnie do kwalifikacji” – powiedział Lewis.

„Dwa tygodnie po igrzyskach olimpijskich odbędą się w Peru Mistrzostwa Świata Juniorów i mam nadzieję, że to pozostanie na mojej karcie. To dla mnie dwaj najważniejsi gracze w tym sezonie”.

Prine była jedną z osób, które w mediach społecznościowych pogratulowały młodej gwieździe.

„Rekordy są po to, żeby je bić. „Bycie australijskim rekordzistą w biegu na 100 m przez prawie dekadę było absolutnym zaszczytem i przywilejem” – napisał Breen w X.

„Gratulacje dla Torreya Lewisa, trenera Andrew Iselina i całego zespołu. Kij jest teraz Twój, noś go z dumą i celem każdego dnia”.