Ryk ponownie zamienił się w jęk

Central Coast Mariners utrzymali imponującą formę w A-League kosztem wciąż borykającego się z problemami Brisbane Roar.

A-League: Akcja trwała nadal w A-League, gdzie na stadionie McDonald Jones stanęły drużyny Newcastle Jets i Brisbane Roar.

Pomimo lepszego występu zespół został pokonany 2: 0 przez obrońcę tytułu Central Coast, który przedłużył swoją passę bez porażki w A-League do 10 meczów.

Młody pomocnik Miguel Di Betsio strzelił swojego pierwszego gola w A-League, dając gospodarzom prowadzenie w pierwszej połowie, zanim sprawny kolumbijski skrzydłowy Angel Torres zapewnił Mariners kolejne trzy punkty po trafieniu w 90. minucie.

Siódme zwycięstwo Mariners w sezonie przybliża ich do drugiego w tabeli Melbourne Victory o dwa punkty.

„Jesteśmy teraz w dobrej formie i jako zespół jesteśmy w dobrej sytuacji” – Di Pizzaio powiedział Network 10.

„Czuję, że kultura zespołu jest bardzo silna i czuję, że możemy pójść do przodu”.

Mariners świętują gola Miguela Di Bizio przeciwko Roarers. Zdjęcie: Brendon Thorne/Getty Images

Z drugiej strony ósma porażka Roara w sezonie również pozostawiła ich na dziewiątym miejscu wśród pretendentów do zawodów.

Przegrana była również kontynuacją upadku Brisbane, a Roar rozpoczął kampanię od zaledwie jednej porażki w pierwszych siedmiu meczach.

Jednak działo się to pod wodzą Rossa Aloisiego, jednego z trzech trenerów, z którymi drużyna z Brisbane współpracowała w kolejnym burzliwym sezonie dla drużyny z Queensland.

Obecnemu trenerowi Benowi Kahnowi i jego drużynie nie będzie łatwiej, ponieważ w piątkowy wieczór na stadionie Suncorp Stadium kolejnym przeciwnikiem Roara będzie lider A-League Wellington Phoenix.

Pomimo słabych wyników swojego zespołu Kahn jest nieugięty, że Roar czyni „postęp we właściwym kierunku”.

„W biznesie liczą się wyniki, ale… zagraliśmy dziś naprawdę dobrze” – powiedział Kahn.

„Wyrównaliśmy z nimi i prawdopodobnie zrobiliśmy wystarczająco dużo w pierwszej połowie, aby objąć prowadzenie”.

READ  „Był wyjątkowy”: Pat Cummins koronowany na krykieta roku ICC | Australijska drużyna krykieta

Pozytywna wiadomość dla Roara jest taka, że ​​ich najlepszy zawodnik, irlandzki pomocnik Jay O'Shea, będzie dostępny w selekcji przeciwko Phoenix po tym, jak przegapił porażkę z Mariners z powodu zawieszenia.

Pomimo nieobecności O'Shei, Brisbane rozpoczęło mecz w Gosford zachęcająco, a napastnik Ayom Majok znakomicie obronił bramkarza Mariners Danny'ego Vukovicia w 16. minucie.

Pięć minut później Mariners odpowiedzieli własną szansą, a strzał Angela Torresa minął bramkę.

Słaba obrona zapewniła skrzydłowemu Rohru Nikoli Miliusnikowi świetną okazję w 27. minucie, ten jednak oddał strzał zbyt blisko Vukovicia, który zablokował piłkę w bezpieczny sposób.

Nieco pod presją czasu gry Mariners objęli prowadzenie w 38. minucie po błyskotliwym kontrataku rozpoczętym przez Josha Nisbeta.

Gwiazdorski pomocnik podał do lewego obrońcy Jacoba Farrella, który wciął piłkę, po czym skierował piłkę w stronę nastolatka Di Pizzaio, którego pierwszy strzał z rzutu rożnego był zbyt dobry dla bramkarza Roar McLeana Fricka.

Mariners mieli okazję podwoić prowadzenie w 49. minucie, kiedy brazylijski prawy obrońca Mikael Duca wszedł w pole karne Brisbane, po czym oddał strzał, który dobrze obronił Frick.

Rezerwowy Thomas Waddingham nie wykorzystał szansy na wyrównanie w 82. minucie, a Torres był skuteczniejszy w końcowych fazach meczu, niwecząc wszelkie nadzieje gości na zdobycie wyrównania.