Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski otwieracz Steve Smith wzywa do zmiany zasad bramkarzy w krykiecie testowym przed serią w Nowej Zelandii

Australijski otwieracz Steve Smith wzywa do zmiany zasad bramkarzy w krykiecie testowym przed serią w Nowej Zelandii

Steve Smith wezwał do „pewnych niewielkich zmian w zasadach”, jeśli chodzi o podejście szybkich meloników do krykieta testowego.

Pierwszy z dwóch meczów testowych przeciwko Nowej Zelandii rozpocznie się w czwartek w Wellington, kiedy Smith będzie nadal otwierał grę dla Australii.

Obejrzyj serię testów Australia vs Nowa Zelandia w Kayo Sports. Każdy Test, ODI i T20I jest dostępny na żywo bez przerw reklamowych podczas gry. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

34-latek notuje 91 niepokonanych w ostatnim meczu przeciwko Indiom Zachodnim, który zakończył się porażką Australijczyków.

Kręgle na krótkim boisku były przedmiotem dyskusji od zeszłorocznej serii Ashes, a niektórzy szybcy gracze regularnie stosowali tę taktykę na martwych nawierzchniach, zwłaszcza po stronie nóg.

Smith uważa, że ​​sędziowie mogliby uzyskać większą możliwość sprawdzania skrzydłowego ze względu na taktykę, pozostawiając uderzającym zbyt mało opcji na zdobycie gola, jak donosi Herold poranka w Sydney.

Porównano ją do słynnej taktyki „linii ciała” stosowanej przeciwko australijskiej drużynie Dona Bradmana w latach 1932–33.

„Myślę, że mogą nastąpić pewne niewielkie zmiany w zasadach dotyczących piłek trafiających w nogę podczas zaznaczania tego narzutu” – powiedział Smith.

„Tak naprawdę nie można trafić piłki w żadne miejsce przed furtką i czuję, że to prawie tak, jak wtedy, gdy rozgrywający (lewą ręką) przechodzi nad furtką, dostaje ostrzeżenie po stronie nogi, a potem zaczyna uderzać szeroko.

„Jeśli ciągle zagrywasz piłki w ten obszar wzdłuż nogi, sędzia powinien działać podobnie do rotatora, jeśli ma to sens.

„Zasadniczo rzuć jednego lub dwa, otrzymaj ostrzeżenie, a następnie sprawdź skrzydło.

„Mając tych myśliwych na miejscu, z pewnością może to być trudne.

„Jedyne, co chciałbym zobaczyć, to to, że jeśli utkniesz za bardzo, nie będziesz mógł strzelać nigdzie indziej, a wszyscy gracze tam będą. To byłaby jedyna zmiana, której nie miałbym nic przeciwko.

READ  Poznaj Wilfredo Leona, Cristiano Ronaldo z Olympic Volleyball

Wezwanie nadeszło w związku ze zbliżającym się odejściem Neila Wagnera z drużyny Nowej Zelandii.

Wagner zwolnił Smitha cztery razy w ciągu pięciu rund w serii 2019/20 w Australii, używając skutecznej gry w kręgle na krótkich torach.

Chociaż Smith nie otrzymał tylu sugestii co Wagner, weteran 107-testu pochwalił umiejętności 37-latka.

„Ostatecznie Neil mógł wykazać się dużymi umiejętnościami” – powiedział Smith.

„Sposób, w jaki potrafi konsekwentnie przenosić piłkę między gardło a wysokość klatki piersiowej i nie rzucać dwoma obrońcami (obrońcy są dopuszczeni), aby to robić dalej.

„To dobra umiejętność, która może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla zawodników, którzy ciągną piłkę”.

Pierwszy test rozpocznie się o godzinie 9:00 czasu AEDT w Basin Reserve w Wellington.

Kapitan Australii Pat Cummins nie zmienił składu drużyny, która zremisowała w ostatniej serii z Indiami Zachodnimi, a gospodarze nie podali jeszcze składu.

Reprezentacja Australii: Steve Smith, Usman Khawaja, Marnus Labuschagne, Cameron Green, Travis Head, Mitch Marsh, Alex Carey, Mitchell Starc, Pat Cummins (c), Nathan Lyon, Josh Hazlewood.