Australia Matildas pokonuje Uzbekistan i kwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu

Australia ma mieszaną historię kwalifikacji do najważniejszych turniejów piłkarskich, w tym wiele słynnych, bolesnych momentów dla Socceroos podczas finałów Pucharu Świata.

Jednak Matyldy zażegnały wszelkie dramaty przed dotarciem na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu po wyjątkowej pierwszej połowie z Uzbekistanem, ostatecznie odnosząc oszałamiające zwycięstwo 10:0.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Zespół Tellesa był już w bardzo komfortowej sytuacji po zwycięstwie 3:0 na wyjeździe w pierwszym meczu.

Jednak tablica wyników zaczęła pojawiać się przed zszokowaną publicznością na stadionie Marvel dopiero po 34 sekundach.

Początek meczu nastąpił po niefortunnym golu samobójczym Dilrabo Shokirboya qizi Asadovy, który był pierwszym ofensywnym ruchem Australii w meczu.

To pozostawiło furtkę szeroko otwartą, gdy bramki nadal padały, a Michelle Hyman zakończyła połowę z czterema bramkami na swoim koncie.

Heyman po raz pierwszy od ośmiu lat w tej serii powrócił do barw narodowych i strzelił gola w pierwszym meczu.

Ale ten występ musiał być czymś w rodzaju krainy marzeń dla 35-letniego weterana.

Caitlin Torpey, Mary Fowler i Caitlin Ford również znalazły się na liście strzelców, gdy pełna uwielbienia publiczność oddała hołd jednej z najpopularniejszych australijskich drużyn narodowych.

Pomogło to również wszystkim zapomnieć o nieobecności gwiazdy i kapitana drużyny Sama Kerra, który musiał być podekscytowany oglądaniem meczu podczas rekonwalescencji po poważnej kontuzji kolana.

Komentator powiedział na początku drugiej połowy: „Nie regulujcie ekranów”.

„Wynik wynosi osiem do zera i Australia jest w drodze na igrzyska olimpijskie w Paryżu, co będzie trzecim z rzędu udziałem w igrzyskach olimpijskich”.

Trzeba przyznać, że w drugiej połowie goście zagrali lepiej i mieli swoje okazje na zdobycie gola.

Jednak gole Hayley Raso w 68. minucie i Amy Sayer cztery minuty po przerwie dodały jeszcze więcej blasku końcowemu wynikowi, ponieważ wygrali 10:0 w nocy i 13:0 w dwumeczu.

READ  Trener West Tigers, Tim Shines, został podobno zlekceważony z nadzwyczajnego spotkania, Scotta Fultona i Benjiego Marshalla

„To ulubiona drużyna narodowa Australii, nie ma co do tego wątpliwości” – dodał komentator w drugiej połowie.

„Powinni być prawdziwymi pretendentami do medalu w Paryżu i co to będzie za osiągnięcie”.