Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Autor słynnej piosenki „You the Voice” zmarł w wieku 76 lat

Autor słynnej piosenki „You the Voice” zmarł w wieku 76 lat

Marta Jarry dla Daily Mail Australia

10:31 31 marca 2023 aktualizacja 11:21 31 marca 2023

Legendarny autor piosenek Keith Reid zmarł w wieku 76 lat.

Reddy, autor tekstów angielskiego zespołu rockowego Procol Harum, był współautorem przeboju Johna Farnhama You the Voice.

Śmierć muzyka nastąpiła w związku z wiadomością, że Farnham trafił do szpitala z infekcją dróg oddechowych.

Reed był jednym z czterech autorów piosenek, wraz z Andym Kontą, Maggie Ryder i Chrisem Thompsonem, którzy napisali utwór z 1986 roku, a Reed zajmował się głównie tekstami.

Piosenka osiągnęła pierwsze miejsce na liście ARIA Charts i szóste miejsce na brytyjskiej liście singli, a także znalazła się w pierwszej dziesiątce w kilku krajach europejskich.

Legendarny autor tekstów Keith Reid (na zdjęciu) zmarł w wieku 76 lat. Autor tekstów był współautorem przeboju Johna Farnhama You’re the Voice

Procol Harum, znany z przeboju A Whiter Shade Of Pale z 1967 roku, potwierdził śmierć Keitha w poście na Facebooku, który udostępnili w środę.

Grupa ujawniła, że ​​Keith, który pochodzi z Hertfordshire, był leczony na raka i „zmarł nagle” w Londynie w ubiegły czwartek.

W oświadczeniu czytamy: „Z wielkim smutkiem musimy ogłosić śmierć autora tekstów Keitha Reeda, który zmarł nagle 23 marca 2023 roku w londyńskim szpitalu. Od dwóch lat leczy się na raka.

Keith był współzałożycielem i autorem tekstów zespołu Procol Harum, w szczególności autorem ich największego przeboju A Whiter Shade of Pale, który zawiera jedne z najbardziej niejasnych tekstów wszechczasów.

Zawsze powtarzał, że pod koniec życia wyjaśni, co to wszystko znaczy, ale niestety nie miał takiej możliwości.

Reed był jednym z czterech autorów piosenek, wraz z Andym Kontą, Maggie Ryder i Chrisem Thompsonem, którzy napisali utwór z 1986 roku, a Reed zajmował się głównie tekstami. Piosenka osiągnęła 1. miejsce na liście ARIA Charts i 6. miejsce na brytyjskiej liście singli. Farnham zostaje sfotografowany

Keith był również zaangażowany w wiele innych przedsięwzięć rozrywkowych i był współautorem czegoś, co stało się znane jako nieoficjalny hymn Australii „You’re the Voice”, śpiewany przez Johna Farnhama.

Jego rodzina chciałaby podziękować wielu życzliwym osobom za ich miłe wiadomości. Odbędzie się prywatny pogrzeb, a ta strona zostanie wkrótce zaktualizowana o szczegóły osób, które chcą złożyć datki na jego pamięć. Będzie nam bardzo brakowało Keitha.

READ  Zakazan zbiera milion dolarów dla studia gier pełnego weteranów z Europy Wschodniej

Jego rodzina potwierdziła w piątkowym oświadczeniu, że 73-letni Farnham wraca do zdrowia po poważnej operacji w ośrodku rehabilitacyjnym, zanim został ponownie przyjęty do szpitala z zapaleniem płuc.

„Obecnie jest leczony w szpitalu z powodu infekcji dróg oddechowych, ale czuje się komfortowo i otrzymuje najlepszą opiekę” – czytamy w oświadczeniu.

Farnham przeszedł 12-godzinną operację usunięcia guza w szpitalu w Melbourne w sierpniu ubiegłego roku, wkrótce po tym, jak zdiagnozowano u niego raka jamy ustnej.

Dopiero po tym, jak jego żona nalegała, aby zabrał go do lekarza na badanie, odkryto, że miał stan przedrakowy w jamie ustnej.

Zespół Farnhama oświadczył wówczas, że jest mało prawdopodobne, aby ponownie wystąpił.

Śmierć muzyka nastąpiła w związku z wiadomością, że Farnham trafił do szpitala z infekcją dróg oddechowych