Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kwietniowe wydarzenia w Fernie Heritage Library

Kwietniowe wydarzenia w Fernie Heritage Library

Fernie Heritage Library ma wiele programów i wydarzeń zaplanowanych na kwiecień. Kwiecień to Miesiąc Poezji, a specjalne dni to Dzień Pamięci o Holokauście, 18 kwietnia i Dzień Ziemi, 22 kwietnia.

Programowanie dla dorosłych ma wiele do zaoferowania.

Premiera serii książek Ferniego Marsha Ledermana w czwartek, 14 kwietnia o 19:00

Omówi swoją książkę Kiss the Red Stairs: The Holocaust Once Removed, którą poprowadzi lokalna pisarka Angie Abdo. Rodzice autorki są polskimi ocalałymi z Holokaustu. Pocałuj czerwone schody to wspomnienie o wpływie Holokaustu na autora, pokolenie później. Książka opowiada o Holokauście, traumie, rodzicielstwie i społeczności.

Zbliża się także cykl Warsztatów Digitalizacji FHL Makerspace, podczas których nauczymy się digitalizować stare winyle, kasety magnetofonowe, kasety VHS, fotografie, filmy i slajdy.

Digitalizacja wideo: sobota, 15 kwietnia, godz

Digitalizacja zdjęć: czwartek, 20 kwietnia o godz

Digitalizacja dźwięku: piątek, 28 kwietnia, 2.

Program dla dzieci będzie obejmował środowe sesje dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, w każdą środę o godzinie 11:15. Sesje prowadzi Pani Laura z CBAL.

A nastolatki mogą uczestniczyć w KLF Kootenay Teen Writers Club we wtorek, 4 kwietnia od 13:30 do 14:30. Dyskusje będą dotyczyć wydań YA Braiding Sweetgrass. Wkrótce pojawi się autorka Monique Graysmith.

Istnieje również mnóstwo programów społecznościowych.

W sobotę 15, 22 i 29 kwietnia w godzinach 13-16 umów się na wypełnienie zeznania podatkowego. Jest to bezpłatne oprogramowanie do przygotowywania podatku dochodowego dla ograniczonych dochodów i prostych zwrotów. Wyślij e-mail na adres [email protected].

Premiera w czwartek, 13 kwietnia o 19:00, w połowie miesiąca, to WALL-E, familijny film z okazji Dnia Ziemi.

A w sam Dzień Ziemi, 22 kwietnia, odbierz środki czystości z biblioteki i świętuj Dzień Ziemi z pracownikami biblioteki podczas corocznego sprzątania społeczności.