Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Awaria Facebooka naraża na ryzyko związane z produktami sieci społecznościowych | Wiadomości z mediów społecznościowych

Światowy upadek Facebook Inc ujawnił niebezpieczeństwa związane z poleganiem na jej produktach społecznościowych, wzmacniając kampanię europejskich organów regulacyjnych, aby całkowicie powstrzymać jej rozprzestrzenianie się, a zeznania amerykańskich sygnalistów grożą przyciągnięciem większej liczby niechcianych kontroli w domu.

Gdy Europa obudziła się i ponownie znalazła w sieci usługi Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger, skala poniedziałkowego zaciemnienia szybko doprowadziła do krytyki. Margrethe Vestager, szefowa UE ds. antymonopolowych i cyfrowa, powiedziała, że ​​porażka Facebooka skupi umysły na dominacji firmy.

„Zawsze ważne jest, aby ludzie mieli alternatywy i możliwości wyboru. Dlatego staramy się, aby rynki cyfrowe były uczciwe i konkurencyjne” – powiedział Vestager. „Przerwa, którą widzieliśmy, pokazuje, że nigdy nie jest dobrym pomysłem poleganie tylko na kilku świetnych graczach, bez względu na to, kim są”.

Problem z siecią, który zakłócił usługi używane przez ponad 2,75 miliarda ludzi, nie mógł nadejść w gorszym momencie. Po niedzielnym wywiadzie dla amerykańskiej telewizji, demaskatorka Frances Hogan pojawi się we wtorek przed podkomisją Senatu i opowie prawodawcom, co nazywa „przerażającą prawdą” o Facebooku. Oskarżenia Haugena, że ​​firma przedkłada zysk nad bezpieczeństwo użytkowników, nadal pojawiały się na pierwszych stronach gazet, gdy usługi Facebooka spadły.

Odkrycia te skłoniły przedstawicielkę USA Alexandrię Ocasio-Cortez do zwrócenia uwagi na zagrożenia, przed którymi stoją kraje zależne od usług telekomunikacyjnych.

Facebook wzrósł aż o 1,3% do 330,33 USD w Nowym Jorku, odcinając 4,9% od poniedziałkowego załamania.

Facebook już teraz stoi w obliczu licznych dochodzeń antymonopolowych i dotyczących prywatności w całej Europie, a także intensywnej kontroli nawet małych transakcji, takich jak planowane przejęcie dostawcy oprogramowania do obsługi klienta. Firma została ukarana grzywną w wysokości 225 milionów euro (261 milionów dolarów) w zeszłym miesiącu za awarie danych WhatsApp i stoi w obliczu oddzielnych dochodzeń antymonopolowych prowadzonych przez Komisję Europejską i niemiecki organ nadzoru konkurencji Bundeskartellamt.

READ  Popyt krajowy wspierał wzrost w II kwartale 2021 r.

Prawodawcy Unii Europejskiej będą głosować w nadchodzących miesiącach nad nowymi przepisami, które ograniczą zdolność potężnych platform internetowych, takich jak Facebook, do rozszerzenia się o nowe usługi. Rasmus Andersen, poseł do Parlamentu Europejskiego w Parlamencie Europejskim, powiedział, że zakłócenia w usługach pokazują „poważne konsekwencje” polegania na jednej firmie w zakresie kluczowych kanałów komunikacji, a Facebookowi nigdy nie wolno było kupować Instagrama i WhatsAppa .

„Wszyscy w Unii Europejskiej, a także w Stanach Zjednoczonych, powinni teraz najpóźniej zdać sobie sprawę, że potrzebujemy silnych regulacji przeciwko quasi-monopoliom” – powiedział Andersen w oświadczeniu. „Potrzebujemy bliskiej współpracy transatlantyckiej”.

reperkusje polityczne

Wydarzenie wywołało apele o nowy cyfrowy „porządek” ze strony tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, człowieka, który nie toleruje krytyki politycznej w mediach społecznościowych. Fahrettin Altun, dyrektor ds. komunikacji prezydenckiej, powiedział, że wielogodzinne zawieszenie działalności pokazało „kruchość” sieci społecznościowych i wezwał do szybkiego rozwoju „lokalnych i krajowych” alternatyw. „Problem, który widzieliśmy, pokazał nam, jak zagrożone są nasze dane oraz jak szybko i łatwo ograniczane są nasze wolności społeczne” – powiedział Alton w serii postów na Twitterze.

Zamieszanie zostało przyjęte z zadowoleniem przez Narodową Alternatywę dla Niemiec, a prawniczka Beatrix von Storch powiedziała, że ​​ma nadzieję, że pretendenci odniosą korzyści.

W Nigerii przerwa w dostawie prądu uciszyła na sześć godzin zespół ds. komunikacji prezydenta Muhammadu Buhariego, urzędników rządowych i gubernatorów 36 stanów. Rząd w coraz większym stopniu polega na Facebooku, aby informować opinię publiczną po zakazie korzystania z Twittera w najludniejszym kraju Afryki 5 czerwca. Rzecznik Kancelarii Prezydenta odmówił komentarza.

Węgierscy politycy opozycji, którzy wykorzystują produkty Facebooka do omijania państwowych mediów, ubolewali nad niewiarygodnością firmy podczas kampanii przeciwko premierowi Viktorowi Orbanowi.

„Dla nas, polityków opozycyjnych, jest to jedno z ostatnich mediów, w których możemy z wami rozmawiać, które nie są całkowicie przez nas zdominowane” – powiedział Fides, partia polityczna Orbána, we wtorek na nagraniu wideo. Wtorek. Powiedział, że problemy platformy zagrażają możliwości rozpowszechniania informacji.

READ  Eksperci Finder Panel spodziewają się, że DOGE osiągnie poziom 0,42 USD na koniec 2021 r.

Awaria zasilania zmusiła niektóre firmy telekomunikacyjne do podjęcia działań. Polski oddział Play paryskiej firmy telekomunikacyjnej Iliad SA odnotował ośmiokrotny wzrost liczby połączeń do obsługi klienta między 18:30 a 19:30 czasu lokalnego, podał na swoim blogu. Musiała ponownie skonfigurować swoją sieć, aby zapobiec przeciążeniu.

„Ta awaria pokazuje nasze nadmierne poleganie na jednej firmie, potrzebę różnorodności i większej konkurencji” – powiedział w wywiadzie Jim Kellock, dyrektor wykonawczy Open Rights Group z siedzibą w Londynie. „Ich poleganie na produktach opartych na danych, które poprawiają uwagę, jest niebezpieczne i należy stawić czoła interwencjom, które pozwalają na większą konkurencję”.