Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania teorii wycieku z laboratorium Wuhan trwają 18 miesięcy po przybyciu COVID-19

Minął rok i pięć miesięcy, odkąd Australia odnotowała pierwszy przypadek nowego koronawirusa, po tym, jak zarażona osoba uzyskała wynik pozytywny, który podróżował z Wuhan do Melbourne 25 stycznia 2020 r.

Pomimo całego tego czasu i globalnych naukowców próbujących dotrzeć do sedna sprawy, nadal tak naprawdę nie wiemy, jak pojawił się SARS-CoV-2.

Istnieje wiele teorii – w szczególności jedna dotycząca wirusa, który uciekł z laboratorium w Wuhan, wydaje się nie znikać z radaru, pomimo dochodzenia Światowej Organizacji Zdrowia, które nie znalazło wyraźnych dowodów na tę teorię.

Zaledwie w zeszłym tygodniu przywódcy Grupy Siedmiu narodów zażądali pełnego dochodzenia w sprawie pochodzenia koronawirusa w Chinach na spotkaniu w Wielkiej Brytanii.

Nastąpiło to zaledwie kilka dni po tym, jak prezydent USA Joe Biden ujawnił, że amerykańskie agencje wywiadowcze realizują teorie, w tym możliwy wypadek laboratoryjny w Chinach.

Dlaczego więc przywódcy wciąż się tego trzymają i co robią, aby dalej to badać?

Jaka jest teoria pochodzenia COVID, której niektórzy nadal nie są pewni?

Były prezydent USA Donald Trump wielokrotnie powtarzał, że jest przekonany, że COVID-19 pochodzi z Instytutu Wirusologii Wuhan, Twierdząc, że to była możliwość, że go „wypuścili”.

Obecny prezydent Joe Biden mówi, że chce wiedzieć, czy wirus uciekł Przypadkowo.

Bez względu na to, jak na to spojrzeć, Stany Zjednoczone należą do najgłośniejszych głosów domagających się ostatecznej odpowiedzi na temat tego, czy i jak, czy i jak COVID-19 uciekł do chińskiego społeczeństwa i rozprzestrzenił się na resztę świata ze środowiska laboratoryjnego.

Trwały badania nad koronawirusem SARS W tamtym czasie w Instytucie Wirusologii w Wuhan, co doprowadziło niektórych do przekonania, że ​​test lub eksperyment mógł się nie powieść.

READ  Malezja ogłosiła ogólnokrajową blokadę i odnotowała ponad 8000 nowych przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia

Możliwość wycieku z laboratorium została początkowo przez wielu odrzucona jako teoria spiskowa, ale nowe wezwania do bardziej rygorystycznego śledztwa rzuciły na nią nowe światło.

Chińskie władze stanowczo zaprzeczały możliwości przecieku laboratorium od początku epidemii, a starszy dyplomata Yang Jiechi dopiero w zeszłym tygodniu. Oskarża Stany Zjednoczone o opublikowanie „śmiesznej historii”..

„Wzywamy Stany Zjednoczone do poszanowania faktów i nauki, powstrzymania się od upolitycznienia problemu… i skupienia się na międzynarodowej współpracy w walce z epidemią” – powiedział Yang.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 8 minut 2 sekundy

Co wiemy o pochodzeniu wirusa Corona?

Co wiemy do tej pory o słuszności tej teorii?

dobrze Raport KTO W Origins of COVID-19 powiedział po prostu: „Laboratoryjne pochodzenie pandemii uznano za wysoce nieprawdopodobne”.

To śledztwo zostało zakłócone przez zarzuty Światowej Organizacji Zdrowia i innych rządów, że badacze mieli trudności z dostępem do danych i dowodów.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w marcu, podczas gdy śledztwo w Wuhan trwało, że Spodziewaj się więcej współpracy i kompleksowe udostępnianie danych.

„Podczas moich rozmów z zespołem wyrażali trudności, jakie mieli z dostępem do surowych danych” – powiedział.

Ale wirusolog medyczny NSW i lekarz chorób zakaźnych Dominic Dwyer, który spędził cztery tygodnie w Wuhan w styczniu i lutym, powiedział, że władze w Wuhan były „bardzo otwarte” z zespołem podczas dochodzenia.

Profesor Dwyer powiedział ABC w maju, że nie ma dowodów na poparcie teorii ucieczki z laboratorium.

Ochroniarz trzyma dziennikarzy z dala od Instytutu Wirusologii w Wuhan
Instytut Wirusologii w Wuhan był kilkakrotnie cytowany jako możliwe pierwotne źródło epidemii COVID-19, ale chińskie władze zaprzeczają tym zarzutom.(

AFP: Han Gwan

)

„Fakt, że prezydent Biden mówi mi, że otrzymuje sprzeczne raporty od swoich agencji wywiadowczych, sugeruje, że nie ma jasnych dowodów, w przeciwnym razie byłoby jasne, co się dzieje” – powiedział.

Profesor Dwyer powiedział również, że dane dostarczone przez władze w Chinach były „w dużej mierze zgodne z normalnym dochodzeniem w sprawie wybuchu epidemii”, ale to nie dowodziło, że nic nie było ukryte.

Dowody, które otrzymaliśmy, pytania, które zadaliśmy, odpowiedzi, które otrzymaliśmy [from Wuhan authorities] Naprawdę tego bym się spodziewał, gdybym prowadził to samo śledztwo w Australii, Nowej Zelandii lub w podobnym miejscu”.

Czołowy chiński wirusolog Shi Chengli, który współpracuje z Wuhan Institute of Virology, ostatnio skrytykował teorię wycieku laboratoryjnego W krótkim wywiadzie dla New York Times,Potępił te podejrzenia, określając je jako „bezpodstawne”.

„Jak mogę dostarczyć dowody na coś, na co nie ma dowodów?” Dr Shi powiedział publikacji.

Ale niechęć Chin do zaangażowania się w przejrzyste i niezależne śledztwo wzbudziła pewne wątpliwości co do twierdzeń, że wyciek z laboratorium nie był przyczyną.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 4 minuty 25 sekund

Profesor Dominic Dwyer był australijskim przedstawicielem w dochodzeniu Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie pochodzenia wirusa SARS-CoV-2.

Co się stąd dzieje?

Joe Biden Powiedział w oświadczeniu z 26 maja Zwrócił się do amerykańskich agencji wywiadowczych o „podwojenie wysiłków w celu zbierania i analizowania informacji, które mogą przybliżyć nas do ostatecznego wniosku, i zgłoszenia nam tego w ciągu 90 dni” (a więc od połowy do końca sierpnia).

„W ramach tego raportu poprosiłem o obszary dalszego dochodzenia, które mogą być wymagane, w tym pytania dotyczące Chin” – powiedział prezydent USA w oświadczeniu.

„Poprosiłem również, aby ten wysiłek obejmował pracę naszych krajowych laboratoriów i innych agencji naszego rządu w celu zwiększenia wysiłków społeczności wywiadowczej”.

Ale dyrektor ds. nagłych wypadków WHO, Mike Ryan, powiedział w zeszłym tygodniu, że organizacja nie była w stanie nakłonić Chin do opublikowania większej ilości danych na temat pochodzenia wirusa.

„Światowa Organizacja Zdrowia nie ma prawa zmuszać nikogo w tym względzie” – powiedział na konferencji prasowej.

„Oczekujemy współpracy, wkładu i wsparcia od wszystkich państw członkowskich w tym przedsięwzięciu”.

Australijski premier Scott Morrison poparł amerykańskie apele o dalsze dochodzenie w sprawie pochodzenia wirusa, ale nie był jasny, jeśli chodzi o wywołanie możliwości wycieku z laboratorium.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział również, że UE wspiera dalsze wysiłki dochodzeniowe, mówiąc w zeszłym tygodniu, że „świat ma prawo dokładnie wiedzieć, co się stało”.

Czy naprawdę dowiemy się, jak powstał COVID-19?

Im więcej czasu mija, tym trudniej jest naukowcom odkryć, w jaki sposób powstał wirus.

Trwające zarzuty o ograniczony dostęp do informacji nadal utrudniają te wysiłki i nie jest jasne, czy kiedykolwiek zostanie znalezione rozwiązanie.

To, co wiemy, to Co najmniej 176 milionów ludzi Został zarażony, zginęło ponad 3 800 000 osób, a sposób, w jaki żyjemy, całkowicie się zmienił – a pandemia jeszcze się nie skończyła.

Pobierz formularz…