Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bangkok Post – Sala Sudasiri Sobha oferuje połączenie tajsko-polskie

Bangkok Post – Sala Sudasiri Sobha oferuje połączenie tajsko-polskie

W niedzielę o 16:00 w Sali Sudasiri Sobha odbędzie się wielokulturowy koncert, podczas którego aranżacje akordeonowe tchną nowe życie w tajską i polską tradycję muzyczną.

To wyjątkowa muzyczna podróż ze słynnym akordeonistą i kompozytorem Konradem Legasse. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych i może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem w zakresie doskonałości i innowacyjności.

Połączy tradycyjne tajskie i polskie melodie ludowe z nutą nowoczesności w programie, który zapowiada się jako innowacyjne doświadczenie. Wieczorem odbędzie się światowa premiera filmu Nata Yontararaka Siam Sonata Na akordeonie.

Czteroczęściowe arcydzieło fortepianowe zostało skomponowane na cześć Jego Królewskiej Mości Króla Ramy IX z okazji jego 75. urodzin, a każda część reprezentuje każdy region Tajlandii, a motywem przewodnim są słynne melodie ludowe, aby poprowadzić publiczność przez muzyczną podróż po królestwie.

Jest to pierwsza tajska sonata przepisana na akordeon przez Ligasa, co zapewnia nowe spojrzenie na ten słynny utwór.

Druga połowa koncertu uświetni magiczny występ Karnawał w Poupées Miłosz Majin, wybitny polski kompozytor. W towarzystwie słynnego skrzypka-improwizatora Bartosza Duraka Legas zaprezentuje wyjątkowy zbiór krótkich utworów demonstracyjnych, tworzących wyjątkowe przeżycie muzyczne.

To nie będzie zwykły koncert, ale celebracja różnorodnego dziedzictwa muzycznego, które łączy się w harmonii dzięki kunsztowi Konrada Legasse i jego utalentowanych współpracowników.

Sala koncertowa Sala Sudasiri Sobha znajduje się pod adresem Lat Phrao Soi 41 yaek 7-2. Ceny biletów wynoszą 500, 1000, 1800 i 2500 bahtów i można je kupić na stronie Salasudasirisobha.com/concerts.

Konrad Legas. Fot. Jerzy Szot

READ  Odliczanie zaczyna odkrywać, skąd pochodził Kolumb