Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bank Rezerw ostrzegł przed wyższymi stopami procentowymi, ponieważ liczba zatwierdzeń domów spadła w Victorii

Perspektywy krajowego sektora budowlanego niepokoją ekonomistów.


Nowa branża budownictwa mieszkaniowego w Wiktorii stoi w obliczu dwuletniego załamania w związku z ostrzeżeniami, że Reserve Bank of Australia mógł posunąć się za daleko z podwyżkami stóp procentowych.

Dane Australijskiego Biura Statystycznego opublikowane w poniedziałek ujawniły, że w listopadzie 2871 nowych domów otrzymało zielone światło w prywatnym sektorze budownictwa stanowego, co jest drugą najmniejszą liczbą od wybuchu pandemii.

Odzwierciedla to spadek o 255 domów (8,1 procent) liczby domów oświetlonych na zielono do budowy w porównaniu z październikiem.

Powiązany: Tysiące niedrogich domów na wyciągnięcie ręki w 2023 r

Melbourne Home Values: Ceny domów przeżywają świąteczny spadek, ale na horyzoncie pojawiają się perspektywy na srebro

Nieruchomości: „wschodząca gwiazda” rynków nieruchomości w stanie Wiktoria w 2023 r

Tom Devitt, ekonomista ze Stowarzyszenia Przemysłu Mieszkaniowego, powiedział, że spadki były oznaką skutków podwyżek stóp RBA i że bankierzy powinni zwracać uwagę na liczby.

„Sugerujemy, że dalsze podwyżki nie są potrzebne i że mogły już zajść za daleko” – ostrzegł Devitt.

Widzieliśmy już, jak ludzie wycofują się z nowego rynku macierzystego. Istnieje obawa, że ​​ludzie albo opóźnią swoje zamiary zakupu, albo że będą musieli ratować operację w połowie drogi”.

Dom jest w trakcie budowy

Oczekuje się, że pozwolenia na budowę domów będą nadal spadać.


Oczekują teraz wyższego wskaźnika niewypłacalności bloków gruntów, ponieważ kupujący raczej sprzedają niż rozliczają blok, co w coraz większym stopniu będzie prowadzić do realokacji rynku i narastających problemów w branży, powiedziała Mary Kilroy, główna ekonomistka w BIS Oxford Economics.

Kilroy powiedział, że spadek liczby zatwierdzeń nowych domów w Victorii był spowodowany połączeniem wpływu wyższych stóp procentowych na zdolność kredytową, a także rosnących kosztów gruntów i budowy, przy czym firma prognozuje obecnie spadki w gospodarce budowlanej stanu przez okres do dwóch lat.

READ  Pełne zatrudnienie niekoniecznie jest Świętym Graalem w elastycznej gospodarce rynkowej

„Spodziewamy się, że ta aktywność będzie nadal spadać w 2023 r.… do czasu ustabilizowania się czynników powstrzymujących stabilność” – powiedziała.

Spodziewamy się roku lub dwóch dość słabej aktywności w całym segmencie w skali kraju. A Victoria musi podążać za narodowym trendem”.

Pracownicy budowlani współpracowali przy analizie projektu mieszkaniowego.

Nadchodzące pogorszenie koniunktury w sektorze może być złą wiadomością dla pracowników budowlanych.


Zatwierdzenia w listopadzie zmniejszyły o ponad 215 milionów dolarów z nowych projektów segmentu domów, w tym mieszkań i kamienic, do 2,116 miliardów dolarów, w porównaniu z ponad 2,331 miliardami dolarów w październiku.

Miesięczna wartość osiągnęła najwyższy poziom 3,07 miliarda dolarów w lutym ubiegłego roku, przy rosnącym popycie na nowe domy.

Kilroy dodał, że Victoria miała niewielką przewagę dzięki szeregowi programów mieszkalnictwa socjalnego i inwestycjom budowanym pod wynajem, które zapewnią impuls dla sektora mieszkaniowego w nadchodzących latach.


Zarejestruj się, aby otrzymywać cotygodniowe aktualizacje Herald Sun dotyczące nieruchomości. Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze wiadomości z wiktoriańskiego rynku nieruchomości prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.

jeszcze: Nieoczekiwana sprzedaż, która zdefiniowała rynek nieruchomości komercyjnych w Melbourne w 2022 r

Blairgowrie House ma wyglądać jak statek z basenem na dachu

Victoria’s Best House Top 50 Miejsce: Głosowanie czytelników