Barcelona pokonuje Betis i ustawia finał Superpucharu przeciwko Madrytowi

RIYADH, Arabia Saudyjska (AFP) – Marc-Andre ter Stegen obronił dwa rzuty karne, a Pedri wykorzystał decydujący rzut karny, gdy Barcelona pokonała Real Betis 4: 2 w rzutach karnych w czwartek, aby w ten weekend zorganizować finał Superpucharu Hiszpanii z rywalem Realem Madryt . . Arabia Saudyjska.

Real Madryt pokonał Valencię po rzutach karnych w drugim meczu półfinałowym w środę, kiedy Thibaut Courtois obronił decydującą piłkę.

„Ter Stegen robi różnicę” – powiedział trener Barcelony Xavi. „Ratuje ich obu i wysyła nas do finału”.

Decydujący mecz odbędzie się w niedzielę na King Fahd Stadium w Rijadzie.

Barcelona wykorzystała wszystkie cztery rzuty karne w rzutach karnych, a Ter Stegen powstrzymał próby Juanmiego i Williana Carvalho, by dać katalońskiemu klubowi zwycięstwo.

„Mecz był bardzo trudny, a Betis nam to utrudnił” – powiedział Ter Stegen. „W końcu chodzi o to, żeby dostać się do finału i nam się to udało. Potrzebne jest też trochę szczęścia w rzutach karnych, a tym razem było ono po naszej stronie.”

Obie drużyny zremisowały 1:1 w lidze po tym, jak Robert Lewandowski strzelił gola dla Barcelony w pierwszej połowie, a Nabil Fekir wyrównał dla Betisu pod koniec. Było 2-2 po dogrywce, kiedy Ansu Fati dał Barcelonie wczesne prowadzenie, a Lauren Moron ponownie wyrównała dla Betisu.

W rzutach karnych Fati, Lewandowski i Frank Kessie strzelili dla Barcelony. Kretyn i Willian Jose zwrócili się do Betisu.

To będzie pierwszy raz, kiedy dwie hiszpańskie potęgi, Barcelona i Madryt, spotkają się w finale Superpucharu od czasu odnowienia turnieju i przeniesienia go do Arabii Saudyjskiej w 2020 roku.

„To będzie piękny mecz” – powiedział Ter Stegen. „Wszyscy tutaj chcą zobaczyć taki mecz i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę w nim zagrać i spróbować go wygrać”.

Real Madryt spróbuje dorównać Barcelonie 13 tytułami w Superpucharze Hiszpanii, czyli najwięcej spośród wszystkich klubów. Barcelona spróbuje zdobyć swój pierwszy Superpuchar od 2018 roku.

READ  Dołącz do Eurobuild na sportowy piątek!

Betis, prowadzony przez Manuela Pellegriniego, próbował awansować do finału Superpucharu po raz pierwszy od 2005 roku, kiedy przegrał z Barceloną.

„Jesteśmy rozczarowani, drużyna rozegrała wspaniały mecz” – powiedział Pellegrini. „Czuliśmy, że zasłużyliśmy na wygraną w regulaminowym czasie, ale to po prostu nie było możliwe, a potem Ter Stegen popisał się kilkoma dobrymi interwencjami”.

Dawniej Superpuchar rozgrywany był tylko między mistrzem La Liga a zwycięzcą Copa del Rey, teraz wicemistrz obu rozgrywek bierze również udział w turnieju Final Four, który został przeniesiony do Arabii Saudyjskiej w ramach lukratywnego kontraktu dla Hiszpanów. Federacja Piłki Nożnej.

Real Madryt pokonał u siebie Barcelonę 3:1 w pierwszym „El Clasico” sezonu na Santiago Bernabéu w październiku.

Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola od mistrzostw świata po asyście Ousmane’a Dembele w 40. minucie. Strzelił gola w przegranym 3: 1 meczu Polski z Francją w grudniu w 1/8 finału w Katarze, ale nie trafił do bramki dla Barcelony od Zwycięstwo 1:0 nad Valencią w La Liga w październiku.

Betis wyrównał w 77. minucie, kiedy Fikr uderzył niskim strzałem obok bramkarza Barcelony Marca-Andre ter Stegena.

Lewandowski myślał, że strzelił swojego drugiego gola – i potencjalnego zwycięzcę późno w regulaminowym czasie – ale gol nie został uznany z powodu spalonego w meczu.

Fati strzelił gola na początku dogrywki po strzale z pola karnego, a Moron wyrównał mecz około 10 minut później uderzeniem piętą z bliskiej odległości.

Betis rozegrał ostatnie minuty dogrywki z dziesięcioma zawodnikami, gdy Andres Guardado został wyrzucony z boiska z drugą żółtą kartką za okrutny faul.