Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Beth Mooney prowadzi Australijczyków do trzeciego zwycięstwa T20I

Beth Mooney prowadzi Australijczyków do trzeciego zwycięstwa T20I

Australia odpowiedziała na niedzielną porażkę z Republiką Południowej Afryki, odnosząc we wtorek na Blundstone Arena w Hobart zwycięstwo w serii T20.

Po swojej pierwszej porażce w jakimkolwiek formacie z Proteas na stadionie Manuka Oval w niedzielę, gospodarze wytrzymali najlepszy w historii wynik 7-162 z Republiki Południowej Afryki i wygrali serię trzech meczów 2:1 pięcioma bramkami. Ostateczna wygrana.

Beth Mooney, która otwierała mecz w formie (82 z 55), była podstawą Australijczyków, którzy stracili zarówno kapitan Alyssę Healy (10 z 7), jak i Ellyse Perry (13 z 10) w ciągu pierwszych siedmiu overów.

Oglądaj serię meczów Australia – Republika Południowej Afryki dla kobiet na platformie Kayo. Każdy T20I, ODI + Test na żywo bez przerw na reklamy podczas gry. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

„Po prostu postawiła nogę i cofnęła grę uderzeniową” – powiedziała wielka australijska Rachel Haynes o Mooney w Fox Cricket.

„Ufała swojemu zamachowi poza linię piłki i przy różnych okazjach była poruszona – być może faworyzując nieco więcej spalonego, niż widzieliśmy w przeszłości. Czasami podczas tych rund miała wrażenie, że gra z melonikami.

„Wspaniałe rundy dla Australii. Dałoby jej pewność co do dobrego świata, odnalezienie rytmu we właściwym czasie… Była wyjątkowa”.

Beth Mooney z Australii świętuje półwiecze strzelenia gola. Zdjęcie: Steve Bell/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Australia, która po raz kolejny wygrała losowanie, a decyzja o rzuceniu pierwszej piłki, a nie odbijaniu, jak to miało miejsce dwa dni wcześniej, wydawała się być mistrzowskim posunięciem w meczu z RPA przy stanie 3-28 po pierwszych pięciu overach.

Jednak trwająca 80 rund współpraca Marizanne Kapp (75 z 48) i Anneke Bosch (21 z 24) pomogła drużynie wrócić na właściwe tory i poprowadziła gości do możliwego do obrony wyniku 7-162 – najwyższego w historii wyniku przeciwko Australii w T20I. .

READ  Wyniki UFC 290: Volkanovski kontra Rodriguez

Jednak genialne pukanie Mooney, będące jej drugim półwieczem w serii po 72 niepokonanych w pierwszym meczu, okazało się wystarczające, aby Australia zapewniła sobie w Hobart drugie zwycięstwo w ciągu tylu lat.

Stało się to pomimo tego, że w środku czuła się „bardzo źle”.

Beth Mooney z Australii. Zdjęcie: Steve Bell/Getty ImagesŹródło: Getty Images

„To nie jest mój najlepszy dzień jako człowieka, powiem to. Ale udało mi się wykonać pracę dla zespołu, kiedy to miało znaczenie” – Mooney powiedział Fox Cricket po meczu.

Obie drużyny zwrócą teraz uwagę na ODI w swojej wieloformatowej serii, a Australia będzie miała przewagę 4-2 przed sobotnim starciem w Adelajdzie.

„Oni (RPA) zagrali bardzo dobry krykiet… Kontynuując te zawody ODI, wiemy, jak ważne są te punkty. To było bardzo dobre zwycięstwo dziewcząt” – powiedziała Mooney.

Najlepsza czapka w zawodzie

Do decydującego meczu przystąpiła mając zaledwie 21 serii na swoim koncie, ale genialne pukanie w 75 runach sprawiło, że Marizanne Kapp opuściła Hobart z najlepszymi rundami T20 w swojej karierze.

Cape doszła do wyrównania na 1:1, a jej poprzedni najlepszy wynik w karierze wynosił 56, Cape zapewniła równą głowę i druzgocący zamach, wykonując 73-metrową szóstkę z rzędu, po tym jak osiągnęła swoje najlepsze półwiecze w 48 rundach.

Ashley Gardner z Australii pokonała Sinalo Jaftę z Republiki Południowej Afryki. Zdjęcie: Steve Bell/Getty ImagesŹródło: Getty Images

34-latek, który w wieku 19 lat przeżył upadek na korcie, w końcu zdołał przewrócić się po czterech zawodnikach Talii McGrath z Yorku, ale zakończył wieczór z najlepszym w historii wynikiem zawodnika z Republiki Południowej Afryki w meczu przeciwko Australii.

Historia Healy’ego

Choć we wtorkowy wieczór być może dodała tylko 10 okrążeń do swojej znakomitej kariery w T20, to i tak wystarczyło, aby australijska kapitan Alyssa Healy zapisała się w księdze rekordów.

READ  Louisville Falls w ostatniej serii Clemsona, Tigers Complete Sweep

Uważana za jedną z najlepszych australijskich tenisistek, jaka kiedykolwiek grała w tę grę, Healy w swojej międzynarodowej karierze zaliczyła 10 z siedmiu runów na T20, które osiągnęły 6007 runów, i została czwartą australijską krykiecistką, która osiągnęła niezwykły wyczyn 6000 runów.

„Czuję, że rozegrałem zbyt wiele meczów i powinienem był zdobyć więcej punktów, ale to niezła statystyka” – Healy powiedział Fox Cricket podczas transmisji.

– Wiadomości NCA