Bianca Andreescu odpadła z Madrid Open z powodu kontuzji kostki

Kanadyjka Bianca Andreescu przegrała z Chinką Wang Shiyu 3:6, 7:6(5) 6:2 w 1/8 finału turnieju Madrid Open w piątek. To był pierwszy mecz Andreescu od czasu, gdy zerwała więzadło w lewej kostce na Miami Open pod koniec marca.

22-latek z Mississauga w Ontario wygrał seta otwierającego i wygrał dogrywkę, aby awansować do następnej rundy, ale Wang, który wystrzelił sześć asów, w końcu wrócił, by zgarnąć dwa ostatnie sety i wygrać oba sety . 1 godzina 50 minut.

oglądać | Andreescu upada do Wanga na Madrid Open:

Wyeliminowany Andreescu z Madrid Open

Bianca Andreescu odbiła się od Madrid Open w piątek przeciwko Chince Xiyu Wang 3-6, 7-6(5), 6-2 w 1/8 finału.

Wcześniej w piątek Eugenie Bouchard z Montrealu odpadła z Madrid Open po porażce z Włoszką Martiną Trevisan 6:2, 7:5 w 1/8 finału.

Bouchard trafił trzy za trzy na przystankach podczas meczu, ale sześć razy został złamany przez Trevisana, który zajął 20. miejsce w rankingu WTA.

W piątkowym meczu deblowym Ottawa Gabriela Dąbrowski i jej brazylijska partnerka Luisa Stefani pokonały Amerykankę Sofię Kenin i Polkę Magdę Linette 4:6, 6:2, 10:7 w 32. rundzie.

Felix Auger-Aliassime z Montrealu i Denis Shapovalov z Richmond Hill w Ontario pokonali Kolumbijczyków Roberta Faraha i Juana Sebastiena Caballe’a 7:6 (5), 7:6 (2) w drużynie mężczyzn.

oglądać | Bouchard obalony w Madrycie:

Kwalifikatorka Eugenie Bouchard odpadła w drugiej rundzie w Madrycie

Kwalifikatorka Eugenie Bouchard z Westmount w Quebecu przegrała z Włoszką Martiną Trevisan 6:2, 7:5 w drugiej rundzie Madrid Open.

Świątek przepływa obok Grabhera

Numer 1 Iga Świątek pokonała Austriaczkę Julię Graber 6:3, 6:2 po tym, jak trzykrotna zwyciężczyni Wielkiego Szlema wykorzystała trzy ze swoich pięciu break pointów.

Swatik zmierzy się z Bernardą Perą po tym, jak Amerykanka pokonała Tatjanę Marię 6:1, 6:3.

Trzecia rozstawiona Jessica Pegula, która w zeszłym roku dotarła do finału w Madrycie, pokonała Polkę Magdalenę Fritsch 7:6(5), 6:3.

Siódma rozstawiona Elena Rybakina przegrała z mistrzynią Wimbledonu Anną Kalinską 7:5, 4:6, 6:2, a Amerykanka Alicia Parks pokonała Victorię Azarenkę 6:2, 7:6 (5).

Alcaraz unika dyskomfortu

Również po stronie mężczyzn Carlos Alcaraz zacisnął pięści i warknął: „Vamos! Vamos! Vamos!” Na zatłoczonych trybunach Madrid Open.

Jego wojowniczy okrzyk: „Chodźmy!” Po hiszpańsku motywuje Alcaraza, kiedy ma trudności, i przyspiesza tempo dla swoich fanów. Znowu zadziałało.

Obrońca tytułu przetrwał trudniejszy test niż oczekiwano przeciwko rozstawionemu z numerem 41 Emilowi ​​Rossoforiemu w swoim pierwszym meczu w piątek.

Alcaraz był bliski wczesnego upadku, zanim odniósł zwycięstwo 2:6, 6:4, 6:2 nad swoim fińskim przeciwnikiem.

Młody Hiszpan, który w przyszłym tygodniu skończy 20 lat, obronił pięć punktów przełamania w meczu, który okazał się decydujący o utrzymaniu poziomu 3-3 w drugim secie. W następnym meczu Alcaraz zapewnił sobie pierwszą przerwę, aby obrócić mecz drugiej rundy na swoją korzyść.

Alcaraz, rozstawiony z numerem 2, przybywa po udanej obronie tytułu podczas Barcelona Open w zeszły weekend i ma szansę zbliżyć się do odzyskania pierwszego miejsca w światowych rankingach po Novaku Djokovicu, który podobnie jak Rafael Nadal jest kontuzjowany.

Rossofori pokonał Alcaraz na Miami Hard Court w 2021 roku. Alcaraz wygrał ten turniej na Florydzie rok później, po czym pokonał także Barcelonę i Madryt w znakomitym sezonie, którego kulminacją było zwycięstwo w US Open.

Ale Rossofori nie spodziewał się, że Alcaraz da tak trudny test na kortach ziemnych w Madrycie.

Wynik był nadal wątpliwy, dopóki Rossofori nie posłał bekhendu do siatki i stracił swój pierwszy mecz serwisowy w trzecim secie. Alcaraz wlał go, by zwiększyć swoją przewagę.

Alcaraz zmierzy się z Grigorem Dimitrowem po pokonaniu Gregoire’a Baririego 6:0, 5:7, 6:3.

Trzeci rozstawiony Casper Rudd również przegrał z Włochem Matteo Arnaldim 6:3, 6:4.

Piąty rozstawiony Andriej Rublow awansował po pokonaniu Stana Wawrinki 7:5, 6:4, gdy zwycięzca Monte Carlo poprawił się do 9:1 na glinie w tym roku.