Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gillon MacLachlan broni długości poszukiwań następcy dyrektora naczelnego AFL; Ujawniono daty ósmego sezonu AFLW, który rozpocznie się we wrześniu 2023 roku

„To naprawdę jedna z najbardziej szalonych zasad, jakie kiedykolwiek widziałem, fakt, że musisz kogoś usunąć, aby umieścić kogoś z powrotem, po prostu nie wiem, dlaczego nie można tego nazwać 23, ale tak właśnie jest. „

Voss pozostaje zdezorientowany przez system i nie jest jedyny.

Trener Richmond, Damien Hardwick, był wściekły, że „wyrzucił” Trenta Cotchina z pojedynku Tigers w 4. rundzie z Western Bulldogs, mimo że trzykrotny kapitan Premier League zawsze był rezerwowym.

„Myślę, że to śmieszne, że to robimy i musimy to naprawić. To komiczne, że byśmy to zrobili” – powiedział Hardwick po porażce na MCG.

„Byłoby miło, gdyby AFL coś z tym zrobiło, żeby nie tworzyło to wielkiej historii”.

Foss powiedział, że on i The Blues złożyli „poddanie się” i szukali wyjaśnień od NFL, ale wciąż byli zagubieni.

„Powiedziano nam, że istnieją pewne prawa, które należy przepisać – przynajmniej tak nam powiedziano” – powiedział Foss.

„Mam nadzieję, że do końca roku przyjrzą się temu bliżej i faktycznie spędzą trochę czasu na przepisywaniu zasad, ponieważ muszą się zmienić”.

Skontaktowano się z AFL w celu uzyskania komentarza.

Star Pie kontra Wrony

Marka McGowana

Były kapitan Collingwood, Scott Pendlebury, nie zagra w niedzielnym starciu z Adelajdą z powodu kontuzji oka.

Menedżer Magpies, Craig McRae, potwierdził, że nie zaryzykowaliby Pendlebury na pięciodniowej zmianie po tym, jak został szturchnięty w oko w Anzac Day, ale miał nadzieję, że sprowadzi go z powrotem na mecz z Sydney w przyszłym tygodniu.

Kontuzja oka Scotta Pendlebury’ego wykluczy go z gry w Crows.kredyt: Obrazy Getty’ego

Steel Sidebottom, który ma passę 52 zwycięstw, również ma wątpliwości, ponieważ ściga się z czasem, aby dojść do siebie po ataku grypy, ale McRae był optymistą, że zagra.

– Bendles wyjdzie – powiedział McCrae.

„Ma trochę w oku, co jestem pewien, że większość z nas by zauważyła, a obecnie nie jest w porządku, więc podjęliśmy decyzję, aby się nim zaopiekować.

„Oczekuję [he will miss just one match] – Mamy taką nadzieję. Nie poprawił się tak bardzo, jak bym chciał w ciągu ostatnich 24 godzin”.

Taylor Adams (zawieszony) i Nathan Murphy (wstrząs mózgu) powrócą jako wzmocnienie do Collingwood, który również będzie kontynuował grę z Willem Kelly na skrzydle.

„Robi to przez ostatni miesiąc w VFL, a my umieściliśmy go w roli, w której pokaże swoje wielkie mocne strony” – powiedział McRae z Kelly.

„Jest fantastycznym biegaczem, a spójrzcie na Masona Wooda z St Kilda. Jest podobnego wzrostu do niego i ma za sobą wspaniały rok, więc będzie nadal odgrywał dla nas tę rolę.”

McRae gorzko przewidział, że to „na pewno” tydzień, w którym medalista Anzac Day i faworyt Medalu Brownlow, Nick Daicus, zostanie wyeliminowany, ale powiedział, że Jordan Dawson i Rory Laird to wrony, które też muszą się o nich martwić.

„Powiedziałem to wprost – oznaczę to. Nie wiem jak, ale to zrobię.

„Nie jestem w ich komitecie meczowym, więc nie wiem, co postanowili zrobić. Trudną rzeczą w ocenianiu Nicka jest to, że może grać na czterech lub pięciu pozycjach. Lubię szachy, mam nadzieję [we will] Bądź kilka kroków do przodu.

„[Adelaide] Idzie naprawdę dobrze. Ich presja i konkurencja są świetne, a oni są najlepszą drużyną w pierwszej kwarcie w rozgrywkach… więc musimy odrobić mecz A od samego początku.

MacLachlan broni procesu CEO

Marka McGowana

Odchodzący prezes AFL Gillon MacLachlan energicznie bronił długiego procesu prowadzonego przez centralę ligi w celu znalezienia jego następcy na stanowisku dyrektora naczelnego.

Minął ponad rok, odkąd emocjonalny McLachlan ogłosił, że po ośmiu sezonach u steru przekaże pochodnię komuś innemu.

Andrew Dillon został w tym tygodniu gorąco ogłoszony następcą McLachlana, ale AFL jeszcze nie potwierdziło jego daty ani nie powiedziało, kiedy to nastąpi.

Ale MacLachlan powiedział, że to normalne w świecie korporacji, że ważne decyzje dotyczące zatrudnienia wymagają czasu, a on nie spotkał tych „wściekłych ludzi bez twarzy”.

Gillon MacLachlan jest zadowolony z tego, jak długo trwała procedura CEO.

Gillon MacLachlan jest zadowolony z tego, jak długo trwała procedura CEO.kredyt: Obrazy Getty’ego

„Jesteśmy bardzo dużą organizacją publiczną, a każda ważna decyzja jest podejmowana w przestrzeni publicznej, więc ludzie żądają rzeczy” – powiedział MacLachlan w piątek 3AW.

„Ale jeśli jest to szkodliwe, ludzie publicznie będą się tym przejmować – będą o tym mówić, albo tłumy będą inne.

„Mecz jest jedyną rzeczą, która się liczy, kibice i kluby są jedynymi [things] To ważne, a oni kochają swoją piłkę nożną z rekordowymi liczbami i rekordowymi ocenami.

„Nigdy nie widziałem naszych kibiców tak szczęśliwych. Chodzę na wiele meczów piłkarskich i nigdy nie mówiłem o jakichkolwiek obawach z ich strony, więc nie wiem, czym wszyscy się martwią. „

MacLachlan powiedział, że „nie do mnie należy” ujawnianie ram czasowych potrzebnych do tego, by stać się publicznie znanym.

Oczekuje się, że premier Anthony Albanese ogłosi w Hobart w ten weekend, że rząd federalny przeznaczy 240 milionów dolarów na pomoc w sfinansowaniu nowego stadionu, na którym drużyna tasmańska ma być 19. licencją AFL.

pobierać

MacLachlan powstrzymał się jednak przed potwierdzeniem finansowania stadionu.

„Były spekulacje; najwyraźniej były pewne przecieki” – powiedział. „Czujemy, że złożyliśmy dobrą ofertę rządowi federalnemu, ale nic nie zostało zrobione, dopóki nie zostanie ogłoszona i ogłoszona – i bardzo trudno mi to komentować. W przeciwnym razie.”

McLachlan wyjaśnił również, dlaczego liga nalegała, aby rząd Tasmanii zapłacił lwią część kosztów budowy stadionu, czyli 375 milionów dolarów, w porównaniu do 15 milionów dolarów NFL.

Powiedział: „To stadion, który będzie własnością rządu Tasmanii, zbudowany w Hobart i jest to obszar wielofunkcyjny – chodzi o rozwój miast, chodzi o całą serię rzeczy”.

„Nie chodzi o nas… a potem przynosimy gry, treści i turystykę, więc jest to zasób należący do społeczności, który faktycznie zapewnia zachęty ekonomiczne i miejsca pracy oraz, szczerze mówiąc, dumę, która zmienia cały kraj”.

„Po prostu idź i zobacz, co wydarzyło się w Adelaide wokół Adelaide Oval, ponieważ jest to atut społeczności, który ostatecznie doprowadził do dumy, wpływu ekonomicznego i zmiany stanu, podobnie jak stadion Optus w Perth”.

AFLW ujawnia datę rozpoczęcia sezonu 8

Finał marny

NFL potwierdziło, kiedy rozpocznie się nadchodzący sezon AFLW, a sezon 8 rozpocznie się w pierwszy weekend września i zbiegnie się z półfinałami mężczyzn.

Jednak długość i struktura sezonu są nadal przedmiotem dyskusji w ramach trwających negocjacji układu zbiorowego pracy.

NFL powiadomiło kluby o dacie rozpoczęcia w piątek rano, a przedsezon rozpocznie się 29 maja.

Gwiazda Devils Prime, Teyla Harris.

Gwiazda Devils Prime, Teyla Harris.kredyt: GT

Andrew Dillon, dyrektor wykonawczy Football Operations, Law and Integrity, mający zastąpić Gillona MacLachlana na stanowisku nowego dyrektora generalnego ligi, powiedział, że jest zadowolony, że może zapewnić zawodnikom i klubom pewność na następny sezon.

„Chcemy zapewnić pewność zawodnikom, klubom i kibicom AFLW podczas negocjacji CBA
— powiedział Dilon.

pobierać

„Pierwszy weekend września to najlepszy czas na rozpoczęcie sezonu 2023, ze wszystkimi oczami skierowanymi na AFLW z powodu pożegnania AFL”.

Pomimo trwających negocjacji CBA, Dillion powiedział, że planowanie na następny sezon jest już zaawansowane.

Ostatni CBA wygasł z końcem sezonu 7. Stowarzyszenie Zawodników AFL naciska na ligę w celu zawarcia wspólnego porozumienia AFL-AFLW.

Prezes AFL Players Association, Paul Marsh, ujawnił w poniedziałek, że liga złożyła pierwszą propozycję trzy tygodnie temu, ale gracze i AFL byli „daleko od siebie pod każdym względem”.

AFL chce dziewięcioletniej umowy, która nie wiązałaby się z wydłużeniem sezonu AFLW w tym czasie. Federacja naciska na czteroletnią umowę, dzięki której liczba tras koncertowych kobiet będzie stale rosła na przestrzeni lat.

Obecnie AFLW składa się z 10 rund plus finały, podczas gdy mężczyźni grają 23 rundy, z rundą Gather wprowadzoną w tym roku i finałami. AFLPA zaplanowała również dodatkową rundę mężczyzn w rozmowach CBA.

AFLPA dąży do zwrotu 32 procent wszystkich dochodów graczom we wspólnym układzie zbiorowym pracy AFL-AFLW.

W ramach poprzedniego CBA zawodnicy AFL zarabiali 28 proc., a zawodnicy AFLW równowartość 2,5 proc. Efektywny wspólny poziom wynosił 30,5 procent, powiedział Marsh, a gracze chcą teraz zwiększyć go do 32 procent.

Początek następnego sezonu jest ustawiony na tydzień, ale nie ma ustalonego dnia, co oznacza, że ​​otwarcie sezonu może nastąpić w czwartek lub piątek wieczorem.

Bądź na bieżąco z najlepszym zasięgiem AFL w kraju. Zapisz się do newslettera Real Footy.

READ  Tour De Maccabi, wyścig rowerowy, który przywiezie żydowskich rowerzystów do Polski, Słowacji i Węgier