Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bitcoin: Oczekuje się ogromnego australijskiego boomu na rynku pracy kryptowalut

Nadchodzi poważna zmiana w kryptowalucie, która może stworzyć setki tysięcy nowych miejsc pracy w Australii.

Główny raport wykazał, że do 2030 r. w branży kryptowalut może zostać zatrudnionych prawie ćwierć miliona dolarów australijskich.

Analiza EY zlecona przez Mawson Infrastructure Group wykazała, że ​​Australia jest w doskonałej sytuacji, aby czerpać korzyści z tego dynamicznie rozwijającego się sektora.

Do 2030 r. kryptowaluty i powiązane aktywa cyfrowe mogą wygenerować 68,4 miliarda dolarów i zatrudniać 205 700 osób, czyli 17 razy więcej niż obecna siła robocza.

Około 11 600 australijskich pracowników jest zaangażowanych w działania związane z zasobami cyfrowymi.

„Wielkość korzyści ekonomicznych będzie zależeć od szybkości i skali absorpcji oraz potencjału transformacyjnego technologii w różnych branżach” – czytamy w raporcie.

Analiza wykazała, że ​​rosnąca siła robocza stworzy „wysoce wyspecjalizowane” cyfrowe miejsca pracy w usługach profesjonalnych, finansach, zdrowiu i technologii informacyjnej.

„Te zawody mogą być związane z inżynierią oprogramowania, inżynierią sztucznej inteligencji, specjalistami ds. danych, ICT i bezpieczeństwa informacji”. powiedział raport.

Oczekuje się również dodatkowych stanowisk w bankowości, księgowości, marketingu i analizie finansowej.

W zeszłym tygodniu skarbnik Josh Frydenberg ogłosił, że rząd rozważy uregulowanie zakupu i sprzedaży aktywów kryptograficznych oraz ochronę konsumentów, którzy handlują na giełdach.

„Australia ma szansę znaleźć się w czołówce światowych krajów, jeśli chodzi o wykorzystanie tej nowej technologii”, powiedział Frydenberg.

Szacuje się, że 600 000 Australijczyków inwestuje w zasoby cyfrowe.

Niedawne dochodzenie Senatu wykazało, że globalny ekosystem zasobów cyfrowych ma wartość rynkową około 2,8 biliona dolarów, z około 221 milionami użytkowników na całym świecie.

Andrew Bragg, liberalny senator, który przewodniczył parlamentarnemu dochodzeniu w sprawie sektora fintech, powiedział, że Australia nie ma czasu do stracenia.

„Opublikowane dzisiaj badania podkreślają możliwości, jakie nasze przełomowe reformy stworzyły w naszym świecie. Nie ma czasu do stracenia” – powiedział.

READ  Ekonomiści doradzają rządowi, aby zajął się wszystkimi nierozwiązanymi problemami, które niepokoją program zamiany długów

Raport ostrzegał, że powolne wdrażanie ustawień regulacyjnych może zahamować wzrost.

„Podobnie jak wiele szybko rozwijających się technologii, nowe aplikacje blockchain i kryptowaluty mogą przewyższać zasady polityki publicznej i ustawienia regulacyjne” – powiedziała.

„Dobrze zaprojektowane normy i przepisy będą potrzebne do napędzania innowacji przy jednoczesnym zarządzaniu nieznanymi usługami i ryzykiem.

„Będzie to kluczowe, aby umożliwić rozwój bardzo znaczących korzyści firmom i konsumentom w nadchodzących latach”.

Nowe badanie wykazało, że tylko jeden na 10 Australijczyków może zidentyfikować kryptowalutę.

Jednak w badaniach przeprowadzonych przez Saxo Markets 42 procent respondentów stwierdziło, że rozważyłoby użycie zasobu cyfrowego, gdyby został uznany za legalny środek płatniczy.