Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najnowsza aktualizacja wiadomości: Azjatycki Bank Rozwoju twierdzi, że nowa epidemia Covid-19 ograniczy wzrost w rozwijającej się Azji

Władze ds. zdrowia w Tianjin, czwartym co do wielkości mieście w Chinach, poinformowały pod koniec poniedziałku, że wykryły pierwszy znany w kraju przypadek wariantu koronawirusa Omicron, z nowymi epidemiami rozprzestrzeniającymi się na obszarach przemysłowych.

Odkrycie nastąpiło, gdy dziesiątki tysięcy ludzi w Chinach pozostają w zamknięciu z powodu wybuchu Covid-19, pomimo surowych ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych.

Miasta Hangzhou, Shaoxing i Ningbo – wszystkie w prowincji Zhejiang na południe od Szanghaju – w tym tygodniu zgłosiły łącznie prawie 200 nowych przypadków, co skłoniło władze do nałożenia ograniczeń na przemieszczanie się do marca 2022 roku.

Gazeta stanowa Tianjin Daily doniosła, że ​​w jednym dystrykcie – Shangyu w Shaoxing – jest ponad 100 zarażonych osób – i wszystkie zostały zidentyfikowane na pogrzebie.

Kilku notowanych na giełdzie producentów w Szanghaju i Shenzhen zawiesiło produkcję od czasu wybuchu epidemii, podczas gdy Ningbo jest głównym portem kontenerowym, co zwiększa widmo wąskich gardeł w globalnym łańcuchu dostaw.

Obywatel przechodzi test DNA w Ningbo w prowincji Zhejiang © AFP via Getty Images

„Z wyjątkiem zapobiegania epidemii i ochrony środków do życia, wszystkie inne sprawy zostaną zawieszone”, napisał Zhejiang Jingsheng Electromechanical z siedzibą w Shangyu w pliku do Giełdy Papierów Wartościowych w Shenzhen, jednym z kilkunastu zawiadomień przesłanych na giełdę w poniedziałek.

We wtorek chińska Narodowa Komisja Zdrowia ogłosiła 51 nowych przypadków przenoszonych lokalnie w całym kraju, 44 z nich w prowincji Zhejiang i 38 w Shaoxing, 5-milionowym mieście znanym z wina ryżowego.

Przypadek ten został potwierdzony w Tianjin po przeprowadzeniu przez miejskie centrum zapobiegania i kontroli epidemii analizy sekwencji całego genomu, która wykazała, że ​​był to szczep B.1.1.529, znany jako wariant Omicron. The Global Times, tabloid związany z Narodową Partią Komunistyczną, poinformował, że sprawa dotyczy obywatela polskiego, który przybył do Tianjin z Warszawy.

„Poszkodowani w Tianjin są obecnie leczeni w odosobnieniu w wyznaczonych szpitalach” – napisał we wtorek na swojej stronie internetowej samorząd Tianjin. „Po raz pierwszy wykryto inny przypadek Omicron w Chinach kontynentalnych”.

READ  Korzyści z instalacji fotowoltaiki dla biznesu

W Hongkongu dyrektor naczelna Carrie Lam powiedziała, że ​​nie wierzy, że pojawienie się firmy Omicron w Chinach zmieni plany miasta dotyczące ponownego otwarcia granic z kontynentem.