Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bitcoin spada, ponieważ kac Coinbase wpływa na aktywa kryptograficzne

Szaleństwo, które skłoniło aktywa kryptograficzne do zarejestrowania się w debiucie Coinbase Global w zeszłym tygodniu, otworzyło się w weekend, wysyłając Bitcoiny w dół najbardziej od lutego.

Największa kryptowaluta na świecie straciła aż o 15 procent, zaledwie kilka dni po tym, jak osiągnęła rekordowy poziom. Kurs był o 9 procent niższy do 55.323 dolarów w niedzielę handlową we wczesnych godzinach porannych w Nowym Jorku. Ether, druga co do wielkości firma, spadł o 18 procent do mniej niż 2000 dolarów przed wyrównaniem strat. Binance Coin, XRP i Cardano straciły po ponad 12 procent. Dogecoin, token, który zaczął się jako żart, był jedynym zwycięzcą z 10 najlepszych monet.

Po zwyżkach w okresie poprzedzającym pierwszą ofertę publiczną Coinbase i na jej odwrocie, aktywa kryptograficzne gwałtownie spadły w ciągu weekendu.Przypisuj mu:AP

Weekendowa masakra nastąpiła po mocnym tygodniu dla branży, w którym wartość wszystkich walut wzrosła do ponad 2,25 bln USD w związku z falą popytu na wszystkie kryptowaluty w okresie poprzedzającym notowanie na żywo Coinbase w środę. Największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych zakończyła tydzień z kwotą 68 miliardów dolarów, więcej niż właściciel giełdy nowojorskiej.

„Z perspektywy czasu było to nieuniknione” – powiedział w niedzielnym tweecie Michael Novogratz, założyciel Galaxy Digital. „Rynki były bardzo podekscytowane bezpośrednim notowaniem dolara amerykańskiego. Podstawy eksplodują, monety takie jak USBSV $, USXRP i USDOGE pompują. Wszystko to świadczyło, że rynek również poszedł w jedną stronę”.

Dogecoin, który ma ograniczone zastosowanie i nie ma podstaw, zyskał na wartości w zeszłym tygodniu, osiągając wartość ponad 50 miliardów dolarów, zanim potknął się w sobotę. Popyt na token był tak szybki, że inwestorzy próbujący wymienić go na Robinhood wielokrotnie łamali witrynę w piątek, poinformowała giełda internetowa w poście na blogu.

Ładowanie

W niedzielę w kilku doniesieniach internetowych spekulowano, że spadek był związany z obawami, że Departament Skarbu USA może rozprawić się z praniem brudnych pieniędzy za pomocą aktywów cyfrowych.

READ  Boże Narodzenie w PRL - The Wall Street Journal

„Świat kryptowalut budzi się dziś z lekko obolałą głową” – powiedział Anthony Trenchchev, współzałożyciel firmy Nexo, pożyczkodawcy kryptowalut. „Stuprocentowy wzrost Dogecoina w piątek był punktem kulminacyjnym, po rejestracji Bitcoina i notowaniu Coinbase na początku tygodnia. Euforia unosi się w powietrzu. Zwykle w świecie kryptowalut jest cena, jaką trzeba zapłacić, kiedy to się stanie”.

Oprócz raportu o „niepotwierdzonych dowodach” na temat kampanii amerykańskiego Departamentu Skarbu, Trinchef powiedział, że spadki mogą obejmować „nadmierną dźwignię finansową, a osoby z Coinbase zrzucają akcje po bezpośrednim notowaniu, a masowa przerwa w chińskiej prowincji Xinjiang uderza w górników bitcoinów”.