Blog na żywo, Zespoły, Rzut, Czas rozpoczęcia, Wideo, Najważniejsze wydarzenia, Wiadomości krykietowe 2024

Australia objęła prowadzenie 1:0 w trzymeczowej serii T20 przeciwko Indiom Zachodnim po genialnym puknięciu Davida Warnera i zaklęciu Adama Zampy, które poprowadziły gospodarzy do zwycięstwa w Hobart po 11 rundach.

Wracając z pracy w Dubai Capitals w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Warner szybko zdobył 70 (36), trafiając linę graniczną 13 razy w wysoko punktowanych zawodach w Bellerive Oval.

Weteranka otwierająca, grając na swoim setnym T20I, rozegrała pół wieku w zaledwie 22 dostawach, zanim mocny Tim David zamknął australijskie rundy z notą 37 (17) niepokonanych.

Centrum meczowe: Australia vs Indie Zachodnie Pierwsza karta wyników na żywo T20

Goniąc za celem 214 runów do zwycięstwa w piątkowy wieczór, West Indies osiągnęły bilans 8-202, po tym jak Zampa zwyciężył 3-26 w decydującym zaklęciu.

Reprezentant Indii Zachodnich, Jason Holder, wywołał przerażenie w australijskim obozie, strzelając 34 (15) niepokonanych w końcówce meczu, ale gospodarze zwyciężyli pomimo wątpliwej gry w kręgle.

Wcześniej Warner i inny otwierający Josh Inglis zapewnili Australii fenomenalny start po tym, jak kapitan Indii Zachodnich Rofman Powell wygrał losowanie i wybrany do gry w kręgle jako pierwszy.

Duet, który nigdy nie grał razem na boisku w T20Is, pobił 77 runów podczas Powerplay, nowego rekordu Australii w meczach u siebie, zanim Holder przerwał 93 runy w ósmej partii, gdy Inglis rzucił wolniejszą piłkę do połowy, zdobywając 39 .

Turyści strzelili sobie w stopę po kiepskich strzałach, marnując trzy okazje i po niezdarnych niezdarnościach oddając piłkę szeroko. Warner został upuszczony przez bramkarza Indii Zachodnich Nicholasa Poorana w 32. minucie, a później został zwolniony w 13. minucie przez szybkiego Alzarriego Josepha po tym, jak odbił za sobą bramkarza.

David Warner z Australii. Zdjęcie: Steve Bell/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Odejście Warnera spowodowało krótką porażkę 4-30, a australijski kapitan Mitchell Marsh i wszechstronny Marcus Stoinis trafili szóstkami z boiska, po czym tanim kosztem zostali w tyle.

READ  Podsumowanie: Steelers rzucają na Browna w grze NFL | Sporty

Jednak David i bramkarz Matthew Wade stworzyli kilka późnych fajerwerków, łącząc się w 50-rundowej współpracy przy szóstej bramce, która poprowadziła Australijczyków do ponad 200. Weteran Indii Zachodnich Andre Russell zdobył dwie furtki w finałowym meczu, w tym zwolnienie Wade'a 21 minut. , a Australia uzyskała wynik 7–213, co stanowi najwyższy wynik T20I równy obiektowi.

Otwieracze z Indii Zachodnich, Brandon King i Johnson Charles, świętowali krnąbrnych australijskich meloników podczas Powerplay, tworząc 89-biegową spółkę, zanim Zampa przełamał stanowisko w dziewiątej rundzie, a Charles wybrał Warnera na linie granicznej na 42. King przywołał swoje półwiecze zdobył 36 punktów, ale padł ofiarą kolejnej dostawy Stoiniego, gdy dobił do Seana Abbotta głęboko w środkowej furtce za 53.

Wydawało się, że mecz wrócił do równowagi po tym, jak Powell strzelił kilka brutalnych runów, ale kapitan Indii Zachodnich odrzucił swoją furtkę, strącając Glenna Maxwella, grającego na pół etatu, grającego na pół etatu, prosto w głęboki punkt.

Furtki spadały chaotycznie mniej więcej w połowie meczu, a Zampa zadał większość obrażeń, rzucając Russellem jednym i wysyłając Poorana z powrotem do szop na 18. Indie Zachodnie nigdy się nie podniosły, nie osiągając celu pomimo zabawnego epizodu Holdera po śmierci.

Marsh, u którego poprzedniego ranka wynik testu na obecność Covid-19 dał wynik pozytywny, przez cały mecz trzymał się z daleka od kolegów z drużyny, podczas gdy Abbott pobił na boisku rekord Australii cztery razy.

Drugi wyścig T20 pomiędzy Australią a Indiami Zachodnimi rozpoczyna się w niedzielny wieczór w Adelaide Oval.

Śledź całą akcję na naszym blogu na żywo poniżej! Nie widzisz bloga? Kliknij tutaj