Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Blue Origin reżysera Jeffa Bezosa otwiera w lipcu przetarg na pierwszą kosmiczną wyprawę turystyczną

Blue Origin, firma zajmująca się rakietami Jeffa Bezosa, ogłosiła aukcję miejsca na pierwszy lot kosmiczny firmy, historyczny moment w konkursie na wejście w nową erę prywatnych komercyjnych lotów kosmicznych.

Blue Origin zapowiedziało, że zaoferuje jedno miejsce w pierwszym locie zwycięskiego oferenta podczas pięciotygodniowej aukcji internetowej, z której dochód zostanie przekazany Space Corporation Foundation.

Nowa rakieta i kapsuła New Sheparda zostały zaprojektowane tak, aby niezależnie przelecieć sześciu pasażerów ponad 100 kilometrów nad Ziemią w przestrzeń suborbitalną, na wysokość wystarczającą do doświadczenia kilku minut nieważkości i zobaczenia krzywizny planety.

Następnie kapsuła pod ciśnieniem wraca na ziemię pod spadochronami.

Kapsuła zawiera sześć okien obserwacyjnych, które według Blue Origin są trzy razy dłuższe niż w Boeing 747 i są największe w kosmosie.

Niebieskie pochodzenie
Wnętrze statku kosmicznego Blue Origin’s New Shepherd.(

Dostarczone

)

„Widok będzie niesamowity” – powiedział Arian Cornell, dyrektor ds. Sprzedaży astronautów w Blue Origin.

Po dziewiczym locie w lipcu, Cornell powiedział, że Blue Origin będzie miał „jeszcze dwa loty” z załogą przed końcem roku.

Odmówił ujawnienia szczegółów ceny biletu, która przez lata była ściśle strzeżoną tajemnicą firmy.

Reuters poinformował w 2018 r., Że Blue Origin planuje obciążyć pasażerów co najmniej 200000 USD za lot, na podstawie oceny konkurencyjnych planów miliardera Richarda Bransona, Virgin Galactic Holdings Inc. i innych względów, chociaż jego myślenie mogło się zmienić.

Nowy wyścig kosmiczny

Nowy statek kosmiczny Shepard
Premiera nowego Sheparda nastąpi po latach testów i prac rozwojowych.(

Niebieskie pochodzenie

)

Środowe ogłoszenie pojawiło się po latach testów i prac rozwojowych, które obejmowały opóźnienia.

Pani Cornell powiedziała, że ​​Blue Origin „uwielbia” zwiększać częstotliwość swoich turystycznych lotów kosmicznych i na życzenie dodawać miejsca startów, być może poza Stanami Zjednoczonymi.

W lipcowym locie w zachodnim Teksasie wypuszczony zostanie nowy wzmacniacz wielokrotnego użytku Shepard i Lander.

Wydaje się, że głównym rynkiem zbytu wycieczek kosmicznych, przynajmniej na początku, są celebryci i bogaci.

Cornell powiedział dziennikarzom, że najbardziej prawdopodobni kandydaci będą „bardzo wyraźni na naszym radarze”.

Tylko 569 osób kiedykolwiek dotarło w kosmos, powiedziała, dodając: „Zaraz to radykalnie zmienimy”.

Odmówiła jednak powiedzenia, kiedy – lub jeśli – Bezos, wieloletni entuzjasta kosmosu, a obecnie najbogatsza osoba na świecie, pojedzie na wycieczkę do New Shepherd.

Virgin Galactic zamierza również przewieźć agentów specjalnych na początku 2022 r., Po dziewiczym locie z panem Bransonem na pokładzie pod koniec tego roku.

Zakotwiczony w warunkach zerowej grawitacji na swoim SpaceShipTwo, ma ambitne plany oferowania podróży punkt-punkt między odległymi miastami na wysokościach bliskich kosmosowi.

Virgin twierdzi, że za nowe rezerwacje pobierze więcej niż 250 000 USD, ale nie ogłosiła ostatecznej ceny. Sprzedaż zostanie ponownie otwarta po podróży pana Bransona.

W międzyczasie uniwersytecki profesor nauk ścisłych i analityk danych kosmicznych znalazł się w czteroosobowej załodze, która miała wystartować na orbitę zaplanowaną na koniec tego roku przez SpaceX Elon Musk, część kampanii charytatywnej, która została uznana za pierwszy w historii w pełni cywilny lot kosmiczny.

Blue Origin pozostaje daleko w tyle za SpaceX w transporcie orbitalnym i przegrał z SpaceX i United Launch Alliance (ULA) w kontraktach na uruchomienie wartych wiele miliardów dolarów amerykańskich zabezpieczeń narodowych, które rozpoczynają się w 2022 roku.

Ale jej ogłoszenie o turystyce kosmicznej daje Bezosowi, założycielowi Amazon.com Inc, rozmach, ponieważ protestowała przeciwko kontraktowi SpaceX o wartości 2,9 miliarda dolarów (3,74 miliarda dolarów) w ramach głośnego programu NASA, mającego na celu sprowadzenie Amerykanów z powrotem na Księżyc w nadchodzących latach. .

ABC / drut

READ  Stopniowe wycofywanie szczepów German Alliance - EURACTIV.com