Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

BlueTriton, polski producent Springwater, powołuje nowego CEO

STAMFORD – BlueTriton Brands, firma z siedzibą w Stamford, której marki obejmują Poland Spring Water, ogłosiła w tym tygodniu mianowanie byłego dyrektora wykonawczego Johnson & Johnson i Procter & Gamble na nowego dyrektora generalnego.

Jorge Mesquita przejął stanowisko dyrektora generalnego około trzech miesięcy po sprzedaży BlueTriton o wartości 4,3 miliarda dolarów przez Nestlé firmom inwestycyjnym One Rock Capital Partners i Metropoulos & Co, firmie znanej wcześniej jako Nestle Waters North America.

„Kategoria wody jest gotowa do wzrostu i innowacji, ponieważ coraz więcej konsumentów szuka zdrowych, nawilżających alternatyw dla słodkich napojów” – powiedział Mesquita w oświadczeniu. Dzięki wyjątkowemu portfolio lubianych marek, BlueTriton jest dobrze przygotowany do wykorzystania tej ogromnej szansy na rynku. Nie mogę się doczekać współpracy z naszym wybitnym zespołem zarządzającym i utalentowanymi profesjonalistami w całej firmie, aby podnieść poprzeczkę dla innowacji, a jednocześnie nadal przodować w zrównoważonej gospodarce wodnej i być dobrym sąsiadem w społecznościach, w których działamy”.


Przed dołączeniem do BlueTriton Mesquita pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego i globalnego szefa działu konsumenckiego w firmie Johnson & Johnson, gdzie nadzorował remarketing, budowanie marki i strategie handlowe dla takich marek, jak Johnson’s Baby, Neutrogena i Listerine. Wcześniej spędził prawie 30 lat w Procter & Gamble, gdzie kierował trzema oddziałami.

Przez ostatnie trzy miesiące Dean Metropoulos, założyciel rodzinnej firmy inwestycyjnej, był tymczasowym dyrektorem generalnym BlueTriton. Jest także przewodniczącym rady dyrektorów firmy.

„Jorge jest liderem transformacji z udokumentowanym doświadczeniem w wprowadzaniu innowacji zmieniających zasady gry, budowaniu marek i zapewnianiu najlepszych wyników, a także jest idealnym dyrektorem generalnym, który poprowadzi BlueTriton w dążeniu do rozszerzenia naszej pozycji lidera na rynku, wzmocnienia naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. zarządzanie i wykorzystanie niezrównanego potencjału naszego portfolio” – powiedział Metropoulos w oświadczeniu dotyczącym marek wody.

READ  Rynki na żywo w poniedziałek 6 grudnia 2021 r.


Kilka dni po zakończeniu sprzedaży firma ogłosiła, że ​​zmienia nazwę z Nestle Waters North America na BlueTriton. Według przedstawicieli firmy Triton odnosi się do boga morza w mitologii greckiej, a niebieski odnosi się do wody.

Jako jedna z największych firm produkujących napoje w Ameryce Północnej, BlueTriton posiada portfolio obejmujące Poland Spring i inne regionalne marki wody butelkowanej, w tym Deer Park, Ozarka, Ice Mountain, Zephyrhills i Arrowhead, a także linie Pure Life i Splash. Sprzedaż nie obejmowała międzynarodowych marek wody premium Nestlé Perrier, S.Pellegrino i Acqua Panna.

Firma zaliczyła 13. największego pracodawcę w Stamford, zatrudniającego ponad 600 lokalnych pracowników w pierwszym kwartale 2021 r., według biuro rozwoju gospodarczego w stamford. Jej główne biura znajdują się przy 900 Long Ridge Road.