Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bolsonaro ucieka z Brazylii, by ukryć się w domu zawodnika MMA na Florydzie

Bolsonaro ucieka z Brazylii, by ukryć się w domu zawodnika MMA na Florydzie

EVARISTO SA/AFP za pośrednictwem Getty Images

Po kontrowersyjnym wyścigu prezydenckim – większość ludzi postrzega go jako wyścig brazylijski Najważniejsze wybory kilkadziesiąt lat temu – były skrajnie prawicowy prezydent kraju, Jaira Bolsonarowybrał niekonwencjonalną drogę ucieczki przed nowym prezydentem Luiz Inacio Lula de SilvaJego inauguracja: uciekaj z kraju.

Bolsonaro musiał stawić czoła intensywnym upałom w ostatnich latach po nim odmowa COVID Kosztowało to kraj tysiące istnień ludzkich. Bolsonaro podważył wysiłki urzędników medycznych i rządowych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, zgodnie ze scenariuszem ustalonym przez prezydenta USA Donalda Trumpa na początku pandemii. Katastrofalne podejście Bolsonaro do COVID obniżyło jego oceny poparcia, ale pozostawiło mu sojusznika w oczach wielu brazylijskiej klasy robotniczej po tym, jak walczył z izolacjonizmem, twierdząc, że zaszkodzi to gospodarce kraju.

Zeszłej jesieni Bolsonaro stanął w obliczu trudnych i śmiertelnych wyborów przeciwko Luli, długoletniemu lewicowemu byłemu prezydentowi kraju, który został uwięziony w 2018 roku pod zarzutem korupcji. Odbyły się drugie wybory w Brazylii Zarzuty tłumienia wyborców Z obozu Bolsonaro. Nawet po ogłoszeniu Luli zwycięzcą, Bolsonaro nie chciał pogodzić się z porażką protesty W całym kraju wybuchły korki i zablokowały drogi w scenach, które przywołały pamięć Amerykanów Powstanie 6 stycznia.

Nawet Bolsonaro wzywa swoich nazistowskich wielbicieli, by zrezygnowali z trzymania kraju jako zakładnika

Ponieważ Bolsonaro stoi teraz w obliczu licznych dochodzeń rządowych, New York Times raporty że siłacz uciekł do Orlando na Florydzie, tysiące mil od kraju, w którym miało nastąpić pokojowe przekazanie władzy. Mówi się, że Bolsonaro przebywa w domu zawodnika MMA i planuje tam być „co najmniej przez miesiąc”.

Po kadencji prezydenckiej, która naśladuje wszystkie tragiczne momenty ery Trumpa, Bolsonaro zaczął czuć się komfortowo będąc blisko swojej ulubionej gwiazdy politycznej. Teraz, gdy nie jest już prezydentem, przywileje związane z immunitetem prokuratorów są nieważne, a najwyżsi prokuratorzy twierdzą, że ich zdaniem jest wystarczająco dużo dowodów z czasów, gdy Bolsonaro był prezydentem, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie skazania – szczególnie w sprawie dotyczącej wycieku informacji niejawnych dotyczących tajemnicy. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ataku hakerskiego na najwyższy sąd wyborczy w Brazylii.

READ  Polski premier prosi Ukraińca Zełenskiego, aby więcej nie obrażał Polaków

Jednak jedynym upałem, jaki wydaje się teraz odczuwać Bolsonaro, jest słońce Florydy. Jeśli to jego czas Ukryty na Florydzie Kentucky Fried Chicken Wszystko wskazuje na to, że stara się jak najlepiej wtopić w miejscowych.

Czytaj więcej w The Daily Beast.

Otrzymuj największe informacje i skandale Daily Beast prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Otwórz konto teraz.

Bądź na bieżąco i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszych niezrównanych Daily Beast Reports. Zapisz się teraz.