Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Boris Johnson otwiera szczyt G7, gdy światowi przywódcy śmieją się z żartu Queen

Światowi przywódcy zobowiązali się do dzielenia się dawkami szczepionek na otwarciu szczytu G7 w Anglii, gdzie brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że pandemia koronawirusa nie powinna pozostawić „trwałej blizny” na świecie.

Przywódcy bogatych narodów uśmiechali się i wyzywali, gdy Johnson witał ich na świeżych piaskach zatoki Carbis, ale kłócili się o to, kto robi najwięcej, aby pomóc najbiedniejszym narodom świata w walce z COVID-19.

Wychodzenie z pandemii zdominuje ich dyskusje, a członkowie Klubu Zamożnych Demokracji zobowiązali się do podzielenia się co najmniej miliardem zastrzyków szczepionek z walczącymi krajami.

Obejmuje to zobowiązanie prezydenta USA Joe Bidena do podzielenia się 500 milionami dawek i obietnicę pana Johnsona na kolejne 100 milionów.

Gospodarz Wielkiej Brytanii powiedział, że G7 ogłosi również pakiet środków mających na celu zmniejszenie szans na kolejną pandemię.

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że wielka deklaracja, zatytułowana „Deklaracja Carbis Bay”, będzie miała na celu osiągnięcie 100-dniowego celu opracowania szczepionek, leczenia i diagnostyki przyszłych chorób oraz wzmocnienia nadzoru nad nowymi chorobami.

Światowi przywódcy zasiadają przy stole na szczycie spotkania G7 w Carbis Bay w Anglii.
Ożywienie po pandemii zdominuje dyskusje.(

AFP: Leon Neal

)

Grupa zobowiąże się również do wzmocnienia Światowej Organizacji Zdrowia, z której wycofał się były prezydent USA Donald Trump, a Biden powrócił, by do niego dołączyć.

Johnson powiedział, że celem tych środków było „upewnienie się, że nigdy więcej nie będziemy zaskoczeni”.

„Konieczne jest, abyśmy nie powtórzyli błędu z ostatniego poważnego kryzysu”.

Johnson rozpoczął trzydniowe rozmowy w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii, ostrzegając, że światowi przywódcy nie mogą powtarzać błędów popełnionych w ciągu ostatnich 18 miesięcy – ani tych popełnionych podczas wychodzenia z globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku.

„Konieczne jest, abyśmy nie powtórzyli błędu ostatniego wielkiego kryzysu, ostatniej wielkiej recesji gospodarczej z 2008 roku, kiedy ożywienie nie było jednolite we wszystkich częściach społeczeństwa” – powiedział po tym, jak przywódcy pozowali do oficjalnego rodzinnego zdjęcia. ” Nad morzem.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta i 24 sekundy

Liderzy przybywają do Kornwalii na spotkanie G7.

„I myślę, że to, co poszło nie tak w tej pandemii, a co może stać się trwałą blizną, to to, że myślę, że różnice mogą być zakorzenione”.

Liderzy Grupy Siedmiu – w skład której wchodzą Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy i Japonia – mają nadzieję, że spotkanie w ośrodku ożywi także światową gospodarkę.

W obliczu krytyki, że wykorzystują szczepionki, przywódcy walczą o tytuł mistrza świata dla wielu zarażonych wirusem.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ​​ma nadzieję, że szczyt pokaże światu, „że myślimy nie tylko o sobie”.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, po prawej, wita kanadyjskiego premiera Justina Trudeau, gdy przybywa na spotkanie G7.
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, po prawej, wita kanadyjskiego premiera Justina Trudeau, gdy przybywa na spotkanie G7.(

AFP: Phil Noble

)

Żart królowej mnie rozśmiesza

Dla Johnsona pierwszy od dwóch lat szczyt G7 jest okazją do nakreślenia swojej wizji „globalnej Wielkiej Brytanii” po Brexicie jako kraju średniej wielkości, odgrywającego ważną rolę w rozwiązywaniu problemów międzynarodowych.

Królowa Elżbieta II przyjechała w piątek z zamku Windsor pod Londynem, aby wziąć udział w przyjęciu z przywódcami i ich małżonkami w Eden Project, futurystycznym ogrodzie botanicznym położonym pod kopułami, w których znajduje się największy na świecie kryty las deszczowy.

Królowa Elżbieta II, Camilla, księżna Kornwalii i Kate, księżna Cambridge, biorą udział w wydarzeniu.
Królowa Elżbieta II przybyła z zamku Windsor pod Londynem, aby wziąć udział w przyjęciu z przywódcami i ich małżonkami Projektu Eden.(

AP: Olly Szalik

)

95-latka śmiała się ze swoich gości, wyrzucając im podczas grupowej sesji zdjęciowej: „Czy masz wyglądać, jakbyś dobrze się bawił?”

Starsi członkowie rodziny królewskiej – w tym następca tronu książę Karol, jego syn książę William i żona Williama, Kate – dołączyli do przywódców podczas przyjęcia i kolacji.

Wybór miejsca o tematyce ekologicznej był przemyślany. Zmiany klimatyczne są również ważnym punktem programu, a setki protestujących zgromadziły się w Kornwalii, aby wezwać przywódców do działania, niektórzy przebrani za stworzenia morskie, takie jak meduzy.

Protestujący wysłali statek u wybrzeży z dwoma dużymi nadmuchiwanymi figurami przedstawiającymi Bidena i Johnsona na pokładzie.

Brytyjski książę William i Kate, księżna Cambridge, rozmawiają z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
Starsi członkowie rodziny królewskiej – w tym następca tronu książę Karol, jego syn książę William i żona Williama, Kate – dołączyli do przywódców podczas przyjęcia i kolacji.(

AFP: Jack Hill

)

Grupa Siedmiu krajów uprzemysłowionych ma również formalnie przyjąć globalny minimalny podatek w wysokości co najmniej 15 procent od międzynarodowych firm, po porozumieniu osiągniętym przez ich ministrów finansów tydzień temu.

Dolna linia ma na celu uniemożliwienie firmom wykorzystywania rajów podatkowych do przenoszenia zysków i unikania podatków.

AP

READ  Ride baby: Nowozelandzki polityk idzie do szpitala, aby rodzić po raz drugi | Nowa Zelandia