Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Boris Johnson wywołał oburzenie, sugerując, że zasady testowania i kwarantanny obowiązują do przyszłego roku العام

Szefowie podróży zareagowali wściekle zeszłej nocy po tym, jak Boris Johnson pojawił się, aby wskazać, że uciążliwe testy i procedury kwarantanny mogą zostać utrzymane do końca roku.

Pomimo rosnącego poziomu szczepień przeciwko Covid w Wielkiej Brytanii i za granicą, premier ostrzegł, że będzie to „trudny rok” dla podróży międzynarodowych, a wczasowicze będą mieli ciągłe „kłopoty” i „opóźnienia”.

Potwierdził, że ministrowie „starają się” złagodzić pewne ograniczenia dotyczące osób, które zostały w pełni zaszczepione, ale ostrzegł: „Chcę podkreślić, że skupimy się na upewnieniu się, że możemy chronić kraj przed ponownym pojawieniem się wirusa”.

Branża turystyczna ostrzega, że ​​obecne ograniczenia mogą kosztować gospodarkę prawie 20 miliardów funtów – ponad 600 milionów funtów dziennie – tylko w lipcu.

Dodał: „To będzie, cokolwiek się stanie, trudny rok do podróżowania. Będą kłopoty, będą opóźnienia, obawiam się, ponieważ priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa kraju i powstrzymanie powrotu wirusa ”.

Branża turystyczna ostrzega, że ​​obecne ograniczenia mogą kosztować gospodarkę prawie 20 miliardów funtów – ponad 600 milionów funtów dziennie – tylko w lipcu. Ministrowie spotkają się w tym tygodniu, aby rozważyć, czy jakikolwiek kraj powinien zostać dodany do zielonej listy podróży bez kwarantanny. Obecnie na liście znajduje się tylko 11 destynacji i nie oczekuje się, że od przyszłego tygodnia pojawią się żadne większe europejskie hotspoty.

Urzędnicy omówią również, czy dorośli, którzy zostali w pełni dźgnięci nożem, powinni mieć możliwość podróżowania z dziećmi do krajów Amber List bez konieczności poddawania się kwarantannie w domu przez okres do dziesięciu dni po powrocie.

Jest jednak mało prawdopodobne, aby jakakolwiek zmiana w tym znaczeniu weszła w życie do końca lipca.

Nawet jeśli zostaną zatwierdzone, rodziny mogą nadal stawiać czoła kosztownym i uciążliwym wymogom testowania w ramach wysiłków na rzecz utrzymania wariantów Covid poza krajem. Hiszpania, Włochy, Grecja, Portugalia i Francja znajdują się na bursztynowej liście, co oznacza, że ​​podróżni muszą izolować się przez co najmniej pięć dni po powrocie.

Obecnie rząd nalega, aby Brytyjczycy wyjeżdżali na wakacje tylko do krajów z Zielonej Listy.

Polityka jest sprzeczna ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską, co pozwala w pełni zaszczepionym podróżnym uniknąć testów i wymogów kwarantanny w krajach niskiego ryzyka.

Szefowie ds. podróży wysłali wczoraj wieczorem list otwarty do Johnsona ostrzegając przed kosztami dla gospodarki, jeśli ministrowie nie uruchomią międzynarodowej inicjatywy. Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki powiedziała, że ​​ponad 200 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii jest zagrożonych, jeśli nie zostaną podjęte znaczące środki w celu zniesienia ograniczeń i ponownego otwarcia nieba w tym tygodniu. Powiedziała, że ​​w zeszłym roku zlikwidowano 307 000 miejsc pracy.

READ  CoreLogic ujawnia, że ​​pandemia Covid-19 obniża tygodniowy czynsz w centrum Melbourne

Gabinet wezwał ministrów do wykorzystania sukcesu wprowadzenia szczepionki poprzez natychmiastowe ułatwienie procedur testowania i kwarantanny dla podróżnych z pełnymi kapsułkami pochodzącymi z krajów zielonych i bursztynowych.

Virginia Messina, członkini rady, powiedziała: „Jeśli podróże międzynarodowe pozostaną zakazane przez cały lipiec, badania WTTC wykazały, że Wielka Brytania straci oszałamiające 639 milionów funtów dziennie, co poważnie opóźni ożywienie gospodarcze i konkurencyjność Wielkiej Brytanii. Zaprzestanie wznowienia podróży międzynarodowych do sierpnia może drogo kosztować kraj. Po prostu nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe opóźnienia – zabrakło nam czasu i pieniędzy, a wiele firm grozi bankructwo, jeśli podróże międzynarodowe nie zostaną wznowione w lipcu.

„Wciąż stosują bardzo ostrożne podejście, ale każdego dnia kosztują gospodarkę setki milionów funtów” — powiedział Paul Charles z biura doradztwa turystycznego PC Agency. Dane pokazują, że nie ma niepokojących zmiennych, które pochodzą z krajów bursztynowych. A zatem nie tylko kraje bursztynowe powinny być zielone, ale kraje w pełni objęte powinny mieć możliwość udania się w dowolne miejsce – z wyjątkiem krajów czerwonych – po wykonaniu tylko jednego testu przed powrotem.

Tim Alderslade z British Airways powiedział o polityce rządu: „Wirus już tam jest i znowu traktuje podróże międzynarodowe inaczej niż krajową gospodarkę. Własne dane rządu pokazują… że odblokowanie podróży do wielu krajów jest całkowicie bezpieczne, przy jednoczesnym zachowaniu solidnej czerwonej listy miejsc wysokiego ryzyka.

Wynika to z analizy danych NHS Test and Trace, które wykazały, że mniej niż jeden na 200 brytyjskich podróżnych z krajów bursztynowych ma pozytywny wynik testu na Covid po powrocie.

Dane ujawniły również, że nie wykryto żadnych niepokojących wariantów u podróżnych powracających ze 167 krajów z bursztynowej listy. Między 20 maja a 9 czerwca tylko 89 z 23 465 pasażerów, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii z krajów bursztynowych, miało pozytywny wynik testu na Covid-19 – wskaźnik wynoszący zaledwie 0,4 procent. Tymczasem nikt z krajów z Zielonej Listy nie uzyskał pozytywnego wyniku, nie wykryto niepokojących zmiennych. Branża turystyczna wezwała do przeglądu rządowego systemu sygnalizacji świetlnej.

READ  Ruch w jedną stronę: dlaczego niektóre ceny benzyny zbliżają się do 2 USD za litr | Wiadomości z Australii

Alan French z Thomasa Cooka powiedział: „Od dawna argumentowaliśmy, że rząd powinien brać pod uwagę stan szczepień ludzi podczas projektowania obecnego systemu sygnalizacji świetlnej, więc wspaniale jest widzieć, że stanie się to na czas przed latem . wakacje.

„Połowa populacji jest podwójnie atakowana, zachęcamy rząd do jak najszybszego wprowadzenia tych nowych środków, aby dać rodzinom pewność i pewność, że mogą uciec tego lata na kilka bardzo potrzebnych tygodni na słońcu”. Doszło do tego po analizie z zeszłego tygodnia, która wykazała, że ​​w pełni zaszczepieni podróżnicy są bezpieczniejsi podczas podróży do krajów bursztynowych niż niezaszczepieni podróżnicy odwiedzający zielone miejsca.

Oficjalne dane opublikowane wczoraj pokazały, że liczba codziennych przypadków COVID-19 wzrosła do 10 633 – wzrost o 2891 w porównaniu z poprzednim tygodniem – przy czym hospitalizowano 1316 osób (wzrost o 223) i pięć zgonów (ponad dwa).

Proszę, spotkajmy się ponownie z naszymi bliskimi za granicą

Rodziny oddzielone od swoich krewnych za granicą zaapelowały do ​​ministrów o złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu, aby umożliwić łączenie rodzin tego lata.

Brytyjska matka, która obecnie mieszka w Turcji, mówiła o swoim żalu, że nie mogła odwiedzić rodziców z 18-miesięczną wnuczką Ellą od świąt Bożego Narodzenia, po tym, jak Turcja znalazła się na czerwonej liście w Wielkiej Brytanii.

Kate Kahn, lat 28, z Basildon w Essex, w 2014 roku przeprowadziła się do Turcji, gdzie obecnie mieszka z mężem Orkunem Kahnem, lat 33.

Kate, 28 lat, i Orkun Kahn, 33 lata.  Kate jest Brytyjką i mieszka w Turcji, ale nie mogła zobaczyć swojej rodziny od 6 miesięcy z powodu ograniczeń w podróżowaniu

Kate, 28 lat, i Orkun Kahn, 33 lata. Kate jest Brytyjką i mieszka w Turcji, ale nie mogła zobaczyć swojej rodziny od 6 miesięcy z powodu ograniczeń w podróżowaniu

Peppa Twigg, 56 lat i Darren Hunt, 56 lat. Oboje mieszkają na Cyprze, ale 14 lotów zostało odwołanych od początku pandemii.  Oznacza to, że Peppa nie widziała swojej rodziny w domu w Wielkiej Brytanii od stycznia zeszłego roku

Peppa Twigg, 56 lat i Darren Hunt, 56 lat. Oboje mieszkają na Cyprze, ale 14 lotów zostało odwołanych od początku pandemii. Oznacza to, że Peppa nie widziała swojej rodziny w domu w Wielkiej Brytanii od stycznia zeszłego roku

W sierpniu ma urodzić drugą córkę, więc obawia się, że zjazd rodzinny będzie możliwy dopiero za kilka miesięcy.

Pani Kan powiedziała, że ​​sytuacja w Turcji się poprawia i uważa, że ​​powinna ona zmienić kolor na żółty, ponieważ dziesięciodniowa domowa kwarantanna dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii z krajów średniego ryzyka również została zniesiona.

READ  Ujawnienie 10 najgorszych linii lotniczych na świecie | Lista

Powiedziała: „Mój tata widział swoją wnuczkę tylko przez cztery tygodnie z 18 miesięcy jej życia, a moja mama jest taka sama. Jeśli ktoś dostanie szczepionkę, zwłaszcza podwójne szczepienie, nie rozumiem, dlaczego nie może podróżować.

Tymczasem 56-letnia Peppa Twig mieszka na Cyprze ze swoim partnerem, również 56-letnim Darrenem Huntem. Z powodu częstych odwołanych lotów nie mogła wrócić do Wielkiej Brytanii od stycznia zeszłego roku. Para przeniosła się na Cypr, obecnie notowany jako British Amber, cztery lata temu.

Powiedziała: „Od początku tego wszystkiego odwołano czternaście lotów. W zeszłym roku tęskniłam za Bożym Narodzeniem z rodziną, 80 urodziny mamy we wrześniu, a w poniedziałek 30 urodziny mojego syna i teraz już nie będę mogła po to wrócić. Mało tego, mieliśmy dwoje nowych wnucząt, których wcześniej nie widziałem.

Ola jest Polką, ale od 2014 roku mieszka w Walii. Mówi, że ograniczenia w podróżowaniu i koszty egzaminów oznaczają, że jej rodzice w Polsce nie mogli spotkać się z Oscarem od jego narodzin we wrześniu ubiegłego roku.

Ola jest Polką, ale od 2014 roku mieszka w Walii. Mówi, że ograniczenia w podróżowaniu i koszty egzaminów oznaczają, że jej rodzice w Polsce nie mogą spotkać się z Oscarem od jego narodzin we wrześniu ubiegłego roku.

Jeśli wepchną Cypr na zieloną listę lub pozwolą podróżować zaszczepionym osobom, ludzie będą mogli wrócić bez konieczności izolowania się, co oznacza, że ​​linie lotnicze mogą już wykonywać swoje loty zgodnie z planem.

Ola Smith, 29 lat, jest Polką mieszkającą w Walii ze swoim mężem, 33-letnim Danem Smithem. W zeszłym roku urodziła ich dziewięciomiesięcznego syna Oscara, ale nie była w stanie zabrać go do Polski na spotkanie z rodzicami.

Pani Smith, która przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii w 2014 roku, powiedziała, że ​​​​rodziny nie było stać na podróż do Polski ze względu na wymagania dotyczące testów i kwarantanny. „To było naprawdę, naprawdę” – powiedziała – „trudno im nie móc spotkać się z Oscarem, a także nam. Jeśli ktoś został w pełni zaszczepiony… niech ludzie podróżują.

Johan Lundgren, dyrektor generalny easyJet, powiedział: „Te przejmujące historie pokazują, dlaczego możliwość podróżowania jest tak ważna. Wzywamy rząd do ponownego otwarcia drzwi i nie możemy się doczekać, aby odegrać naszą rolę w ich zjednoczeniu.