Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjska para zapłaciła 995 USD za koktajle w restauracji Mykonos w Grecji

Matka i córka były w szoku, gdy w restauracji na greckiej wyspie Mykonos dostały rachunek w wysokości 990 dolarów za dwa koktajle i talerz jedzenia.

Wakacje matki i córki na greckiej wyspie Mykonos przybrały szokujący obrót po tym, jak otrzymali rachunek z restauracji na prawie 900 dolarów za dwa koktajle i jeden talerz jedzenia.

Brytyjska para zamówiła drinki i jedną porcję kraba w restauracji, siedząc przez kilka godzin na leżakach na zewnątrz. Jednak kiedy przyszedł rachunek, zostałem obciążony kwotą 520 EUR (775 USD) z napiwkiem w wysokości 78 EUR (116 USD).

Nie do wiary, odmówili zapłaty i próbowali odejść, ale zostali zatrzymani przez personel.

Niezdolna do zrozumienia, jak kwota rachunku może dojść tak daleko, matka stwierdziła, że ​​złoży raport na policję po tym, jak miejscowi powiedzieli, że często zdarza się to nieznanym turystom.

Następnie powiedziała swojemu biuru podróży, aby ostrzec o tym przyszłych klientów.

Wiedzieliśmy, że rachunek nie przekroczy 200 euro (300 AUD); „Nagle poprosili nas o zapłacenie 600 euro (900 dolarów australijskich)” – powiedziała matka.

Korzystanie z leżaków w restauracji mogło ponieść koszty, ale powiedziała, że ​​nie rozumie, jak cena mogła być tak wysoka.

Turystyka jest głównym źródłem zatrudnienia w Grecji, gdzie co czwarta osoba pracuje w branży turystycznej.

Jednak, jak w każdym popularnym turystycznym miejscu, mogą pojawić się przypadkowe pułapki, w które turyści wpadają.

W 2019 roku grupa brytyjskich turystów w restauracji na Rodos została skazana na 82 euro (122 AU) za osiem napojów bezalkoholowych, podczas gdy turysta na Mykonos otrzymał 591 euro (880 AU) za sześć sztuk kalmarów.

Ale w obliczu cen restauratorzy stali stanowczo, twierdząc, że turyści mogą jeść gdzie indziej, jeśli nie są zadowoleni z płacenia składki.

Turystom zawsze radzimy dokonywać zamówień z menu i potwierdzać z wyprzedzeniem ceny dań. Jeśli jedzenie lub napoje zostały przyniesione bez pytania, takie jak woda gazowana lub oliwki i chleb, sprawdź, czy też pobierają opłatę.

READ  Wypędzenie Polaków z Wielkiej Brytanii. Bezdomni też wracają do kraju

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Herold Nowej Zelandii Został ponownie opublikowany za zgodą