Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjska piekarnia nakazała zaprzestać używania nielegalnych amerykańskich posypek zawierających E127

Piekarnia z Wielkiej Brytanii twierdzi, że przestanie produkować najlepiej sprzedające się ciasteczka po tym, jak odkryto, że używa nielegalnych zraszaczy.

Właściciel Get Baked w Leeds, Rich Myers, nie ma nic dobrego do powiedzenia na temat zraszaczy dostępnych w Wielkiej Brytanii i używał zraszaczy importowanych z USA.

„Każdy, kto korzysta z posypek, będzie wiedział, co zamierzam”, powiedział Myers na Facebooku. „Posypki, które można dostać w tym kraju, są absolutnie brudne. Wyglądają jak dziwki, pieką masturbację”.

Problem polega na tym, że amerykańskie granulki zawierają E127, który jest czerwonym barwnikiem spożywczym znanym również jako erytrozyna lub czerwień 3.

W Wielkiej Brytanii i UE stosowanie E127 zostało ograniczone: jest zakazane w żywności jadalnej, z wyjątkiem wiśni koktajlowych i wiśni kandyzowanych.

Badania wykazały, że stosowanie E127 w żywności ma negatywny wpływ na uwagę i zachowanie dzieci.

Pan Myers powiedział, że piekarnia została zgłoszona do Trading Standard, który poinstruował ich, aby natychmiast przestali używać posypek.

Duży kawałek ciasta czekoladowego pokryty kolorowymi precelkami.
Granulat amerykański zawiera czerwony barwnik spożywczy E127.(Facebook: Ciesz się czasem spędzonym w Leeds)

Powiedział, że będą przestrzegać zasad, ale nie będą już robić popularnego ciastka Raspberry Glazed Donut, posypanego posypką, ani nakładać brytyjskiej posypki na swoje wypieki.

„Niestety, chcę go używać tylko i nic więcej” – powiedział Myers.

„Jeśli nie mogę tego użyć, nie użyję żadnego z nich.

Incydent, nazwany Sprinklegate, spotkał się z szerokim zainteresowaniem mediów w Wielkiej Brytanii.

Myers powiedział, że piekarnia została „zbombardowana przez prasę” i musieli opóźnić otwarcie piekarni w czwartek czasu lokalnego.

„Nie pozwalam, aby sława wpadła mi do głowy, ale użyłem PA i poszedłem po cappuccino, bardzo gorące, bez czekolady” – powiedział na Facebooku.

Producenci stosują barwnik wiśnia maraschino E127, który jest biały, aby przypominał zwykłą odmianę wiśni.

Jest to jedyny barwnik spożywczy, który zapewnia odpowiedni kolor, nie przenika do innych owoców w opakowaniu z mieszanymi owocami i ma stały okres przydatności do spożycia.

READ  Chaos wokół Activision Blizzard County