Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska przekazuje Iranowi miliony strzykawek COVID-19

Fiolki oznaczone „Astra Zeneca COVID-19 Coronavirus Vaccine” i strzykawka przed wyświetlonym logo AstraZeneca, na tym ilustracyjnym zdjęciu zrobionym 14 marca 2021 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

WARSZAWA (Reuters) – Polska przekaże Iranowi milion pocisków AstraZeneca COVID-19, poinformowała w czwartek ambasada RP w Teheranie, ostatnia dostawa zagraniczna, która ma zostać dostarczona z największej gospodarki Europy po spowolnieniu programu szczepień.

Polska, z populacją około 38 milionów, w środę zaszczepiła w pełni 19,6 miliona osób, ale powolne tempo przyjmowania pozostawiło ją z zapasowymi dawkami, które wysłała do Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Australii i Norwegii. i inne miejsca.

Gospodarka Iranu została mocno dotknięta sankcjami nałożonymi ponownie przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, a także pandemią COVID-19, co utrudniło krajowi płacenie za żywność i leki.

Podczas gdy szczepionki wysłane do Iranu zostały przekazane za darmo, w niektórych innych przypadkach Polska sprzedawała szczepionki na zasadzie non-profit, powiedział zastępca sekretarza stanu Paul Jablonski, dodając, że ponad 30 krajów zwróciło się do Polski w sprawie szczepień. kieszonkowe dzieci.

„Robimy to, aby wesprzeć naród irański. Nie jest to oznaką jakiejkolwiek zmiany w naszej międzynarodowej polityce wobec Iranu” – powiedział.

(Sprawozdawczość Alana Sharlisha i Anny Lodarczak Simczuk); Montaż przez Nicka McPhee

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Pracownicy McDonald's doświadczają szokującego rzekomego ataku ze strony rozzłoszczonego klienta