Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Burza z powodu „niedopuszczalnego” zachowania Naomi Osaki

Sam Growth zaatakował Naomi Osaka. Zdjęcie: Getty

Naomi Osaka odmówiła organizowania konferencji prasowych Podczas zbliżającego się French Open świat sportu podzielił się, a była australijska gwiazda Sam Groth i prezes francuskiej federacji tenisa Gilles Moreton publicznie potępili jej decyzję.

Fani i komentatorzy z Osaki byli zdumieni W czwartek, kiedy ogłosiła, że ​​nie będzie organizować żadnych konferencji prasowych w Roland Garros, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.

epicki: Świat tenisa eksploduje nad portretem Ash Party i Naomi Osaka

’Nieprawdziwy’: Novak Djokovic wybucha brzydkim zapaścią

Właścicielka numer 2 na świecie powiedziała, że ​​ma nadzieję przekazać wszelkie kary, które zgromadziła, na rzecz organizacji charytatywnych zajmujących się zdrowiem psychicznym.

Ale według Grootha decyzja Osaki była „policzkiem dla sportu, który dał jej wszystko”.

Chociaż Groth rozumie pogląd Osaki na temat poważnego traktowania zdrowia psychicznego, uważa, że ​​ma ona obowiązek promować ten sport na całym świecie.

„Uważanie się za zdolnego do po prostu wycofania się z jednego z wymogów, które każdy gracz w rundzie spełnia, jest po prostu żartem”. Groth Books dla Herald Sun.

„Jej oświadczenie jest dla mnie mylące i pełne hipokryzji. Nie chcesz rozmawiać z grupą dziennikarzy, którzy śledzą trasę koncertową po całym świecie, a mimo to z przyjemnością publikujesz zdjęcia milionów anonimowych obserwujących w mediach społecznościowych platformy medialne? ”

„Naomi okazuje całkowite lekceważenie sportu, który uczynił ją gwiazdą. Jej postawa polega na tym, że gracze mają obowiązek promować swój sport i robić wszystko, co w ich mocy, aby chronić swoją przyszłość”.

Moreton również nie miał współczucia dla Osaki.

„To wielki żal, dziennikarze, jej postać i ogólnie tenis” – powiedział Moreton.

„Myślę, że to ogromny błąd. To pokazuje, jak bardzo dzisiaj (potrzeba) jest silnego sędziego w tenisie.

READ  Sage Watson grozi, że zadebiutuje na świecie w 2021 roku w sezonie 400 metrów przez płotki

„To, co się tam dzieje, jest moim zdaniem niedopuszczalne. Będziemy przestrzegać prawa i przepisów dotyczących kar i grzywien” – dodał.

Brazylijski kierowca Tony Canaan zgodził się z Moretonem.

„Ten dzień uważam za relaksujący, zamiast skupiać się na wyścigach” – powiedział Kanaan w dniu medialnym Indy 500.

„Niektórzy ludzie nienawidzą mediów. Myślę, że to śmieszne. Tu nie chodzi o ciebie, sport przetrwa. Ktoś inny przeprowadzi te wywiady”.

Gilles Moreton, na zdjęciu na Rolex Paris Masters w 2019 roku.

Gilles Moreton na Rolex Paris Masters w 2019 (fot.Jean Katoff / Getty Images)

Gracze wyrażają swoje poparcie dla Naomi Osaka

Zgodnie z regulaminem Wielkiego Szlema gracze mogą zostać ukarani grzywną do 20 000 $ (25 833 AUD) za pominięcie konferencji medialnej, ale Osaka oświadczyła, że ​​jest gotowa przyjąć każdą karę.

Osaka miała nadzieję, że „znaczna kwota”, której się spodziewała, trafi do organizacji charytatywnej zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Wśród tych, którzy poparli wezwanie Osaki byli emerytowany mistrz Fomula One Nico Rosberg, była tenisistka Zeina Garrison i brytyjska mistrzyni świata Dina Asher Smith.

„Naomi Osaka ma rację, ale to dwie strony medalu” – napisał Garrison na Twitterze.

„Będzie w stanie zapłacić za to, co najlepsze, czego nie może większość sportowców. Kochanie, wnieśliście świadomość zdrowia psychicznego do sportu. Przyjdźcie ze wszystkimi stronami i pracujcie teraz nad rozwiązaniem”.

Powiedział Rosberg Reuters Czwartek: „Myślę, że to znowu nieoczekiwany ruch z jej strony. Rozumiem to, ponieważ kiedy byłem w drodze na turniej… wyłączyłem wszystko. Nie ma mediów, wiadomości, e-maili”.

Psycholog sportowy Daria Abramovi, która pracuje z mistrzem French Open Ijją Sweitikiem, powiedziała, że ​​docenia troskę Osaki o stawienie czoła pytaniom po porażce.

„W pełni rozumiem decyzję dotyczącą tego, kiedy gracz przegrywa mecz, a tenis to szczególny sport, ponieważ pod koniec turnieju przegrywa tylko jedna osoba” – powiedziała.

READ  Turkey Tour 2021: Mark Cavendish zapewnia zwycięstwo etapowe | Nowości rowerowe

„Trudno sobie z tym poradzić emocjonalnie; to jedno z wyzwań, jakie niesie ze sobą tenis. Czasami jest przytłaczające”.

Japoński producent makaronu instant Nissin, główny sponsor Osaki, powiedział w oświadczeniu: „Jako sponsor szanujemy uczucia i wolę sportowców.

„Nie jesteśmy jednak w stanie komentować ich indywidualnych opinii i działań, więc powstrzymamy się od tego”.

Dzięki AAP

Obejrzyj „Mind Games”, nową serię Yahoo Sport Australia, która bada brutalny umysłowy trud elitarnych sportowców w pogoni za wielkością:

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości z Australii i całego świata.