Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Burze pozostawiają klientów AusNet, United Energy, Powercor i CitiPower w ciemności

Burze pozostawiają klientów AusNet, United Energy, Powercor i CitiPower w ciemności

Prawie pół miliona domów i firm w stanie Wiktoria nie ma prądu, a istnieją ostrzeżenia, że ​​niektóre z nich mogą potrzebować tygodni na przywrócenie zasilania po tym, jak silne burze uszkodziły główne linie przesyłowe energii elektrycznej i generatory prądu.

Dzika pogoda panowała w dużej części regionu Wiktoria I Melbourne Dzisiejsze popołudnie przyniosło grad wielkości piłek golfowych, powodzie i silny wiatr.

Australijski Operator Rynku Energii potwierdził, że podczas burz miało miejsce „ważne wydarzenie w systemie energetycznym”, w wyniku którego zerwane zostały setki linii i słupów energetycznych.

W wyniku gwałtownej pogody wyrwano z ziemi drzewo. (w zestawie)
Szalona pogoda nawiedziła duże obszary regionalnej Wiktorii. (Jackie Felgate)

„Przywrócenie wszystkim zasilania może zająć dni, jeśli nie tygodnie”.

Sekretarz ds. energii Lily D'Ambrosio stwierdziła, że ​​była to „jedna z największych awarii w historii stanu” i że niektóre linie przesyłowe faktycznie uległy awarii.

Dodała: „Przedsiębiorstwa zajmujące się liniami energetycznymi będą pracować przez całą noc, aby ocenić uszkodzenia podlinii przesyłowych, podstacji obszarowych i linii zasilających”.

„Mamy nadzieję, że w ciągu jednego dnia ponownie połączymy więcej klientów, traktując priorytetowo klientów zależnych od energii”.

W aktualizacji o 20:30 AEMO podało, że około 473 000 domów i firm pozostało bez prądu, co stanowi niewielki spadek w porównaniu z poprzednim szczytem wynoszącym 530 000.

„Szacuje się, że silny wiatr i powalone drzewa uszkodziły setki linii energetycznych i słupów energetycznych” – powiedział niezależny operator sieci energetycznej.

„Załogi sieciowe w dalszym ciągu borykają się z trudnymi warunkami pogodowymi, powalonymi drzewami i problemami z dostępem do napraw uszkodzonych linii energetycznych i krytycznej infrastruktury energetycznej.

CitiPower i Powercor Australia oświadczyły, że reagują na ponad 640 różnych usterek, w tym zerwane linie energetyczne, które nastąpiły po trudnych warunkach pogodowych w Wiktorii we wtorek, 13 lutego 2024 r. (City Power i Powercore Australia)
CitiPower i Powercor Australia oświadczyły, że reagują na ponad 640 różnych usterek, w tym zerwane linie energetyczne, które nastąpiły po trudnych warunkach pogodowych w Wiktorii we wtorek, 13 lutego 2024 r. (City Power i Powercore Australia)

„Załogi aktywnie pracują nad przywróceniem zasilania na dotkniętych obszarach. Jednak biorąc pod uwagę rozległość szkód, przywrócenie zasilania we wszystkich tych obszarach może zająć dni, jeśli nie tygodnie”. [impacted]„.

Linie transportowe zostały zniszczone

Wysłano ekipy w celu sprawdzenia linii, ale nie wiadomo, ile czasu zajmie ich przywrócenie

W oświadczeniu rzecznik AEMO powiedział, że załogi aktywnie pracują nad przywróceniem zasilania w dotkniętych obszarach.

Rzecznik powiedział: „Przerwa w dostawie prądu była spowodowana wysokimi temperaturami, silnym wiatrem i uderzeniami piorunów, które spowodowały uszkodzenia sieci energetycznej”.

Gwałtowne burze spowodowały zawalenie się głównych linii przesyłowych energii elektrycznej i generatorów prądu. (9 wiadomości)

Najbardziej ucierpiały sieć usług AusNet na wschodzie i północy Melbourne, na wschód i północny wschód od Wiktorii oraz United Energy Network na południowym wschodzie Melbourne i na półwyspie Mornington.

Do godziny 20:30 ponad 260 000 klientów AusNet i ponad 130 000 użytkowników United było nadal offline.

Problem dotyczy także dziesiątek tysięcy klientów Powercor Australia w środkowej i zachodniej Wiktorii oraz na zachodnim krańcu Melbourne, a także ponad 12 000 klientów korzystających z sieci CitiPower w CBD i na wewnętrznych przedmieściach.

Ze względu na pogodę zawieszonych zostało kilkadziesiąt linii kolei miejskiej. Usługi na wszystkich trasach z wyjątkiem linii Belgrave zostały wznowione dziś wieczorem, ale wystąpiły znaczne opóźnienia.

Usługi V/Line na linii Seymour były nadal odcięte z powodu przerwy w dostawie prądu, podczas gdy linia Bendigo działała według bardzo gorącego harmonogramu.

Państwowe Służby Ratunkowe poinformowały, że do godziny 18:00 otrzymały ponad 1500 wezwań o pomoc i wezwały mieszkańców do cierpliwości.

Szalona pogoda dotknęła dużą część regionalnych stanów Wiktoria i Melbourne. (w zestawie)
Burze były tak silne, że zerwały dach domu w Melbourne i rozrzuciły gruz na drodze (w zestawie)

Silne burze i błyskawice

Po przeważnie suchym, gorącym i wietrznym poranku, dziś po południu w środkowych częściach Wiktorii i Melbourne przeszły silne burze i błyskawice.

Burze siały spustoszenie na zachodzie stanu, powodując ekstremalne opady gradu i silne wiatry, które przewracały linie energetyczne i niszczyły infrastrukturę w Anaki, na północ od Geelong.

Poważne powodzie zalały drogi w Clayton, w południowo-wschodniej części Melbourne, gdzie duże drzewo upadło na drogę i zniszczyło chodnik.

Drogi w południowym Melbourne są zalane. (w zestawie)
Burze zniszczyły podwórka na zachodzie stanu. (w zestawie)

Burze były tak silne, że zerwały dach domu w Melbourne i rozrzuciły gruz na drodze

W niektórych częściach stanu prędkość wiatru osiąga 130 km/h

Zrozpaczeni mieszkańcy podzielili się skutkami „chaotycznych” burz, które rozrywały chaty i podrzucały w powietrze trampoliny.

Inni podzielili się w mediach społecznościowych swoją wizją dużych kawałków gradu rozrzuconych po podwórkach.

Ze względu na złą pogodę drzewa zostały wyrwane z ziemi. (w zestawie)
Burze przyniosły grad wielkości piłki golfowej i zniszczyły linie wysokiego napięcia. (w zestawie)

Silne burze powaliły także drzewa na głównych drogach w wąwozie Ferntree Gully w Melbourne.

Kevin Parkin, meteorolog z Biura Meteorologii i Służb Ratunkowych, powiedział, że wczesne burze przyczyniły się do powstania pożarów, z którymi obecnie walczą w zachodniej Wiktorii.