Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Była minister Unii Ninong Ering potępia nową mapę Chin i apeluje do premiera Modiego o interwencję

Była minister Unii Ninong Ering potępia nową mapę Chin i apeluje do premiera Modiego o interwencję

Była minister Unii i Pasighat MLA, Ninong Iring, po dzisiejszym wzięciu udziału w sesji Zgromadzenia zdecydowanie potępiła niedawną poprawkę wprowadzoną przez Chiny do standardowej mapy na rok 2023, która obejmuje Arunachal Pradesh jako część terytorium Chin.

W rozmowie wyłącznie z News18 Iring wyraził głębokie niezadowolenie mieszkańców Arunachal Pradesh z powodu tego niefortunnego zdarzenia. Zauważył, że Chiny już wcześniej próbowały dochodzić swoich roszczeń wobec Arunachal Pradesh, zmieniając w ostatnich latach nazwy wielu lokalizacji.

Iring powiedziała, że ​​duch patriotyczny mieszkańców Arunachal mieszka głęboko w ich sercach, a zmiana nazwy jakiejkolwiek części Arunachal Pradesh z zewnątrz, na wzór próby Chin, nie zmieni istoty tego miejsca.

Były minister uważa, że ​​najnowsza wersja mapy stanowi część większego planu dla Chińskiej Republiki Ludowej i ma szczególne znaczenie ze względu na historyczne znaczenie Arunachal Pradesh jako integralnej części Indii, z bolesnymi wspomnieniami wojny chińskiej z 1962 r. Wojna indyjska jest wciąż świeża w pamięci wielu osób.

„Nikt nie może zająć ani centymetra terytorium Indii, a rząd centralny musi dopilnować, aby żaden centymetr naszej ziemi nie był zagrożony” – powiedziała Iring.

Jako wybrany przedstawiciel Arunachal Pradesh zaapelował do premiera Narendry Modiego o poruszenie tej kwestii podczas zbliżającego się szczytu G20 w New Delhi w dniach 9-10 września 2023 r. Wyraził zamiar omówienia jednostronnych zmian dokonanych przez Chiny na swojej mapie z chińskim prezydentem. Xi Jinping podczas tego kluczowego spotkania międzynarodowego.

Najlepsze filmy

  • Shah Rukh Khan, Salman, Aamir, Kartik, Kriti, Kiara Sid, Vicky i inni świętują sukces Gadar 2 Sunny Deol

  • Ponadto Iring podkreślił znaczenie podnoszenia świadomości globalnej i potępienia chińskiej agresji polegającej na zmianie mapy. Podkreślił, że nie można już tolerować milczenia w tej sprawie i wezwał świat do zajęcia stanowiska przeciwko takim działaniom.

    READ  W tajskim klubie nocnym wybuchł pożar, w którym zginęło co najmniej 14 osób, a dziesiątki zostało rannych

    Incydent ten wywołał ogromne wezwanie do działania, a Ninong Iring, była minister Unii i MLA z okręgu wyborczego Zgromadzenia Zachodniego Pasighat w Arunachal Pradesh, przewodziła oskarżeniom o ochronę integralności terytorialnej i suwerenności Indii.

    Opublikowane po raz pierwszy: 04 września 2023 o 21:07 czasu wschodniego

    Ostatnio zaktualizowany: 04 września 2023 o 21:07 czasu wschodniego