Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Capital Park SA: Więcej dzieł sztuki trafi do Fabryki Norlina

Norplein Factory, projekt realizowany przez Grupę Capital Park, zaprosił do współpracy kolejnego partnera technicznego, wzbogacając kulturową funkcję tego miejsca. W sąsiedztwie wyjątkowego butikowego kina, muzeum i piano baru z muzyką na żywo powstanie galeria sztuki Flow Art House. Galeria będzie prezentować cykliczne wystawy współczesnych artystów na powierzchni 250 metrów kwadratowych. Przestrzeń przeznaczona do tego.

W historycznej przestrzeni Norwich Factory Flow Art House zadebiutuje i zostanie otwarty jako jeden z pierwszych konceptów w trzecim kwartale tego roku. Na wystawie prezentowane są prace znanych artystów, m.in. Grażyny Smalej, Anny Kołodziejczyk, Katarzyny Adamek-Chase, Tomasza Prymona, Juliusza Kosina, Maliny Wieczorek, Katarzyny Januszko i Idy Karkoszkiej, a także obiecujących młodych talentów. W kolekcji znajdują się starannie wyselekcjonowane dzieła o najwyższej wartości kolekcjonerskiej z takich dziedzin jak malarstwo, rzeźba i fotografia artystyczna. Siedziba wystawy znajduje się pod adresem 2Drugi skrót Ziemia.

– Wybór tej strony nie był przypadkowy. Przestrzenie Fabryki Norplein połączą wyjątkową energię artystyczną – sztuki wizualne płynnie przeplatają się z dźwiękami muzyki na żywo, a przestronne wnętrze pozwoli zwiedzającym na swobodną interakcję ze sztuką przez siedem dni w tygodniu, nawet późno w nocy. Chcemy stać się częścią życia kulturalnego stolicy i umożliwić naszym gościom swobodne łączenie się z twórczością artystyczną na najwyższym poziomie – niezależnie od tego, czy chcą o tym pomyśleć samodzielnie, czy chcą wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Planujemy również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu agendy kulturalnej Fabryki Norlina oraz organizować wiele wydarzeń, dzięki którym będziemy mogli odkrywać nowe talenty, wspierać artystów i szerzyć wiedzę w tej dziedzinie. Mówi Marta Carragenta z Flow Art House.

Flow Art House to kolejny koncept kulturowy, który zostanie zaprezentowany w odnowionej Fabryce Norblina. W programie wystawy: cykliczne wernisaże, wystawy, spotkania autorskie, a także dyskusje tematyczne z przedstawicielami świata sztuki i kultury. Ważnym elementem ich działalności będą również aukcje dzieł sztuki. Osoby zainteresowane zakupem prezentowanych dzieł będą mogły skorzystać z fachowej porady przedstawicieli galerii, którzy doradzą, jak stworzyć wyjątkową kolekcję w domu prywatnym, siedzibie firmy, przestrzeni publicznej lub komercyjnej.

READ  Lucy została odesłana do domu przez rolnika Andrew

Fabryka Norlina będzie miejscem pełnym kultury, ze sztuką na każdym kroku. Pierwsza galeria sztuki, w postaci całkowicie unikalnego muralu przedstawiającego obraz Edwarda Dornicka, zostanie zaprezentowana poza kompleksem zwiedzającym od strony ulicy Prostej. Jadąc z parkingu podziemnego do centrum kompleksu będziemy mogli zobaczyć obszerną pracę Pauli Dornick. Przygotowujemy się też na kolejne niespodzianki. Kino zanurzy widzów w nowym wymiarze seansów i pozwoli im poznać najwybitniejsze postaci polskiej branży filmowej. Nie zabraknie również miejsca z muzyką na żywo i koncertami, a wiele organizowanych przez nas wydarzeń będzie dostępnych dla każdego. Powołaliśmy również Fundację Fabryka Norblina, aby wspierać artystów z różnych dziedzin, dzięki czemu czynimy z tego miejsca nowoczesne centrum środowiska artystycznego. Naszym celem jest stać się prężną instytucją kulturalną i mecenasem sztuki, w sposób wartościowy i jakościowy zaznaczający swoją obecność na kulturalnej mapie Warszawy. – Mówi Kinga Novakowska, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy Capital ParkOdpowiada za rewitalizację zakładu Norplein.

Zrewitalizowana przez Grupę Capital Park Fabryka Norblane znajduje się w końcowej fazie prac budowlanych. Faktycznie zostanie otwarty w trzecim kwartale tego roku, a jego powierzchnia przekroczy 65 000 metrów kwadratowych. Powierzchnia 41000 metrów kwadratowych. Należą do nich biura o powierzchni 24 000 metrów kwadratowych. Wypełnione koncepcjami związanymi z rozrywką, kulturą, jedzeniem, usługami i handlem detalicznym. Wśród najemców wyremontowanego kompleksu znajdzie się BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie produkty ekologiczne czy food court z 26 restauracjami (3200 mkw.). W części biurowej kompleksu znajdzie się Allegro.pl (16200 mkw.) Oraz Japan Tobacco International Business Services Centre (8500 mkw.). Zrewitalizowana przestrzeń stanie się również miejscem kulturowym. Powstanie między innymi butikowe kino z siedmioma salami na 620 osób (3300 mkw.), Nadzorowane przez Gildię Polskich Reżyserów, która również przeniesie swoje siedziby do fabryki Norplein. Zwiedzający będą mogli posłuchać muzyki na żywo w Piano Barze, aw jednej z historycznych sal powstanie klub muzyczno-koncertowy. Pierwsza w Polsce w pełni interaktywna i cyfrowa galeria sztuki – ART BOX – zajmie powierzchnię blisko 800 metrów kwadratowych.

READ  Kiedy porażka w ringu oznacza śmierć w komorze gazowej | filmy | zabawa

Grupa Capital Park jest inwestorem i wykonawcą rewitalizacji zakładu Norplin. Za projekt architektoniczny odpowiada PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest Warbud SA we współpracy z takimi firmami jak Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Służba zabytkowa odpowiada za działania związane z ochroną zabytków.

Kolekcja Flow Art House jest obecnie prezentowana na stronie www.flowarthouse.com.

Zrzeczenie się

Capital Park SA Opublikuj tę treść na 20 maja 2021 r Ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Rozpowszechniane za pośrednictwem Rok, Nieedytowane i niezmienione, z datą 21 maja 2021, 08:08:02 UTC.