Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Capital Park SA: Więcej dzieł sztuki trafi do Fabryki Norlina

Norplein Factory, projekt realizowany przez Grupę Capital Park, zaprosił do współpracy kolejnego partnera technicznego, wzbogacając kulturową funkcję tego miejsca. W sąsiedztwie wyjątkowego butikowego kina, muzeum i piano baru z muzyką na żywo powstanie galeria sztuki Flow Art House. Galeria będzie prezentować cykliczne wystawy współczesnych artystów na powierzchni 250 metrów kwadratowych. Przestrzeń przeznaczona do tego.

W historycznej przestrzeni Norwich Factory Flow Art House zadebiutuje i zostanie otwarty jako jeden z pierwszych konceptów w trzecim kwartale tego roku. Na wystawie prezentowane są prace znanych artystów, m.in. Grażyny Smalej, Anny Kołodziejczyk, Katarzyny Adamek-Chase, Tomasza Prymona, Juliusza Kosina, Maliny Wieczorek, Katarzyny Januszko i Idy Karkoszkiej, a także obiecujących młodych talentów. W kolekcji znajdują się starannie wyselekcjonowane dzieła o najwyższej wartości kolekcjonerskiej z takich dziedzin jak malarstwo, rzeźba i fotografia artystyczna. Siedziba wystawy znajduje się pod adresem 2Drugi skrót Ziemia.

– Wybór tej strony nie był przypadkowy. Przestrzenie Fabryki Norplein połączą wyjątkową energię artystyczną – sztuki wizualne płynnie przeplatają się z dźwiękami muzyki na żywo, a przestronne wnętrze pozwoli zwiedzającym na swobodną interakcję ze sztuką przez siedem dni w tygodniu, nawet późno w nocy. Chcemy stać się częścią życia kulturalnego stolicy i umożliwić naszym gościom swobodne łączenie się z twórczością artystyczną na najwyższym poziomie – niezależnie od tego, czy chcą o tym pomyśleć samodzielnie, czy chcą wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Planujemy również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu agendy kulturalnej Fabryki Norlina oraz organizować wiele wydarzeń, dzięki którym będziemy mogli odkrywać nowe talenty, wspierać artystów i szerzyć wiedzę w tej dziedzinie. Mówi Marta Carragenta z Flow Art House.

Flow Art House to kolejny koncept kulturowy, który zostanie zaprezentowany w odnowionej Fabryce Norblina. W programie wystawy: cykliczne wernisaże, wystawy, spotkania autorskie, a także dyskusje tematyczne z przedstawicielami świata sztuki i kultury. Ważnym elementem ich działalności będą również aukcje dzieł sztuki. Osoby zainteresowane zakupem prezentowanych dzieł będą mogły skorzystać z fachowej porady przedstawicieli galerii, którzy doradzą, jak stworzyć wyjątkową kolekcję w domu prywatnym, siedzibie firmy, przestrzeni publicznej lub komercyjnej.

READ  Robert Downey Jr. wygląda nie do poznania w rolach nadchodzącego serialu The Sympathizer

Fabryka Norlina będzie miejscem pełnym kultury, ze sztuką na każdym kroku. Pierwsza galeria sztuki, w postaci całkowicie unikalnego muralu przedstawiającego obraz Edwarda Dornicka, zostanie zaprezentowana poza kompleksem zwiedzającym od strony ulicy Prostej. Jadąc z parkingu podziemnego do centrum kompleksu będziemy mogli zobaczyć obszerną pracę Pauli Dornick. Przygotowujemy się też na kolejne niespodzianki. Kino zanurzy widzów w nowym wymiarze seansów i pozwoli im poznać najwybitniejsze postaci polskiej branży filmowej. Nie zabraknie również miejsca z muzyką na żywo i koncertami, a wiele organizowanych przez nas wydarzeń będzie dostępnych dla każdego. Powołaliśmy również Fundację Fabryka Norblina, aby wspierać artystów z różnych dziedzin, dzięki czemu czynimy z tego miejsca nowoczesne centrum środowiska artystycznego. Naszym celem jest stać się prężną instytucją kulturalną i mecenasem sztuki, w sposób wartościowy i jakościowy zaznaczający swoją obecność na kulturalnej mapie Warszawy. – Mówi Kinga Novakowska, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy Capital ParkOdpowiada za rewitalizację zakładu Norplein.

Zrewitalizowana przez Grupę Capital Park Fabryka Norblane znajduje się w końcowej fazie prac budowlanych. Faktycznie zostanie otwarty w trzecim kwartale tego roku, a jego powierzchnia przekroczy 65 000 metrów kwadratowych. Powierzchnia 41000 metrów kwadratowych. Należą do nich biura o powierzchni 24 000 metrów kwadratowych. Wypełnione koncepcjami związanymi z rozrywką, kulturą, jedzeniem, usługami i handlem detalicznym. Wśród najemców wyremontowanego kompleksu znajdzie się BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie produkty ekologiczne czy food court z 26 restauracjami (3200 mkw.). W części biurowej kompleksu znajdzie się Allegro.pl (16200 mkw.) Oraz Japan Tobacco International Business Services Centre (8500 mkw.). Zrewitalizowana przestrzeń stanie się również miejscem kulturowym. Powstanie między innymi butikowe kino z siedmioma salami na 620 osób (3300 mkw.), Nadzorowane przez Gildię Polskich Reżyserów, która również przeniesie swoje siedziby do fabryki Norplein. Zwiedzający będą mogli posłuchać muzyki na żywo w Piano Barze, aw jednej z historycznych sal powstanie klub muzyczno-koncertowy. Pierwsza w Polsce w pełni interaktywna i cyfrowa galeria sztuki – ART BOX – zajmie powierzchnię blisko 800 metrów kwadratowych.

READ  To niesamowity kolor paznokci, który każdy chce nosić tej wiosny

Grupa Capital Park jest inwestorem i wykonawcą rewitalizacji zakładu Norplin. Za projekt architektoniczny odpowiada PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest Warbud SA we współpracy z takimi firmami jak Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Służba zabytkowa odpowiada za działania związane z ochroną zabytków.

Kolekcja Flow Art House jest obecnie prezentowana na stronie www.flowarthouse.com.

Zrzeczenie się

Capital Park SA Opublikuj tę treść na 20 maja 2021 r Ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Rozpowszechniane za pośrednictwem Rok, Nieedytowane i niezmienione, z datą 21 maja 2021, 08:08:02 UTC.