Cardiff City 0-2 Brighton & Hove Albion: Mewy w trzeciej rundzie Pucharu Carabao

Brighton wygrało tylko jeden z ośmiu poprzednich meczów przeciwko Cardiff

Brighton utrzymało imponujący początek sezonu, aby awansować w Pucharze Carabao, a Cardiff odniosło pierwszą porażkę w sezonie.

Pierwszy gol Jacoba Modera w Albionie dał podopiecznym Grahama Pottera wczesne prowadzenie w Cardiff City.

Andy Zekeri również otworzył swoje konto dla The Nawras w drugiej połowie, ponieważ często zmieniane Brighton pokonało drużynę Championship.

Cardiff miał szanse na strzał głową Jamesa Collinsa, który trafił w poprzeczkę.

Brighton, który cieszy się najlepszym startem w sezonie Premier League po dwóch wygranych z dwóch, dokonał 11 zmian w drużynie, która zaczęła od zwycięstwa nad Watford.

Cardiff dokonał ośmiu zmian, a Sam Bowen i Tavio D’Almeida zadebiutowali w zawodach, a drużyna Micka McCarthy’ego dobrze rozpoczęła mecz.

Ale to goście, którzy po dziewięciu minutach zaatakowali, zaatakowali, gdy Enoch Mwepo przerzucił piłkę z połowy Brighton do prowadzącego Modera i wyprzedził reprezentanta Polski Alexa Smithiesa.

Cardiff odpowiedział, że strzał Perry’ego Ng nie trafił w bramkę, a najlepszy strzelec Cardiff, Eden Flint, skierował piłkę do bramki z rzutu rożnego, a Zekeri mógł podwoić prowadzenie Brighton, ale trafił daleko.

Gospodarze odnieśli cios tuż po upływie pół godziny, kiedy kapitan Sean Morrison musiał zejść z boiska i został zastąpiony przez nastoletniego Olivera Denhama, który przyszedł do gry po raz pierwszy.

Collins miał połowę szans dla Cardiff dwie minuty po pierwszej połowie, ale Jason Steele obronił strzał głową, ale gdy Cardiff wracał do gry, nowicjusz Moises Kaisedou nakarmił Zakriego, który trafił w lewy dolny róg siatki.

Główka Collinsa z dośrodkowania Josha Murphy’ego trafiła późno w poprzeczkę, ale Brighton zrobił wystarczająco dużo, by zapewnić sobie zwycięstwo.

Trener Cardiff City Mick McCarthy powiedział:

„Zostaliśmy przegrani przez lepszą drużynę. Dobrze zaczęliśmy w pierwszej połowie, mieliśmy naprawdę dobrą okazję, aby naciskać i naciskać bardzo dobrze. Byliśmy w dobrym posiadaniu, oddaliśmy piłkę i skończyło się w siatce.

READ  Muller wzywa Bayern do odpowiedzi na krytykę Pucharu w Europie

„Są dobrą drużyną i byli znacznie lepsi od nas w pierwszej połowie po tym. W drugiej połowie myślałem, że gracze sprawdzili i byli świetni, i ponownie oddaliśmy piłkę i skończyło się w siatce. Nasz Internet.

„Nie możesz wybić duszy, jechaliśmy dalej, ale pokonaliśmy lepszą drużynę”.

Reżyser Brighton Graham Potter powiedział:

„Tak naprawdę nie wiesz na pewno, jak zmierzysz się z drużyną mistrzowską. To inny rodzaj testu, ale ważne jest, aby każdy z nich był naprawdę silny.

– Są otwarci i chcą dać z siebie wszystko. Naszym zadaniem jest rozwijanie właściwych ścieżek do Premier League, ponieważ poziom jest bardzo wysoki. Praca, którą rozwija akademia, jest fantastyczna.

„Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy w tej chwili. Powinniśmy być naprawdę dumni jako klub, ponieważ mamy akademię taką jak my i chcemy spróbować w tym pomóc. Chłopaki osiągnęli to zwycięstwo, pomyślałem dobrze i mogę dodaj do wyniku.”