Iga Świątek pokonuje Arynę Sabalenka w półfinale US Open, cały czas się dusi, upada, posyła

Białoruska gwiazda tenisa Arina Sabalenka wyrwała porażkę z paszczy zwycięstwa w oszałamiającej wewnętrznej eksplozji przeciwko numer jeden na świecie Iga Swatik w półfinale US Open.

Sabalenka dotarła do Wimbledonu i US Open w 2021 roku, zanim została zakazana w All England Club na mocy rosyjskiego zakazu za inwazję na Ukrainę i wyglądała, jakby była bliska zerwania kaptura.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Sabalenka prowadził 4-2 w trzecim secie, ale przegrał cztery kolejne mecze z rzędu, gdy dwukrotny mistrz French Open zapewnił sobie miejsce w niedzielnym porannym finale (czas australijski) przeciwko Anasowi Jabeurowi 3-6 6-1 6-4. .

W przypadku, który zrujnował australijskie lato Sabalenki, serwis Sabalenki ponownie zmienił kierunek w najgorszym możliwym czasie.

Po dokonaniu pierwszej transmisji Sabalenka się zepsuła, ale natychmiast się zepsuła.

Kolejne dwa mecze serwisowe trwały, zanim Sabalenka pojawiła się, aby zadać decydujący cios na prowadzenie 4-2.

Ale Sabalenka nie tylko przełamała się w dwóch następnych meczach serwisowych, ale zdobyła tylko jeden punkt w tych meczach, po czym upadła z powodu miażdżącej porażki.

Sabalenka była wyraźnie oszołomiona po meczu.

Christopher Cleary z The New York Times napisał na Twitterze: „Arina Sabalenka, wciąż goniąca za swoim pierwszym finałem singli, jest bardzo sfrustrowana i przychodzi do prasy w lustrzanych okularach przeciwsłonecznych, których nie zdjęła podczas konferencji prasowej lub gdy wychodzi z pokoju”.

Bez wątpienia fani nie mieli wątpliwości, dlaczego Sabalenka wydawała się pewna, że ​​pobiegnie w swoim pierwszym finale Wielkiego Szlema.

Redaktor naczelny Barstool Sports Eric Hobbs napisał na Twitterze: „Bardzo duszony przez Sabalenka w trzecim. Iga vs. Ons o tytuł jest niesamowity”.

Po meczu Świątek powiedział, że kluczowa była przerwa w łazience po przegranej pierwszego seta.

READ  Przyjaciel Franklin zdobywa tysięcznego gola i tworzy chaos w NFL, gdy świat reaguje | AFL 2022 Swans vs Cats Championship

– Poniekąd musiałem iść – powiedział Świątek. „Zdecydowanie poczułem się oszołomiony. Przepraszam, to obrzydliwe.

„Próbowałam wykorzystać ten czas, aby pomyśleć o tym, co zmienić, ponieważ pamiętam, że kiedy byłam młodsza, wszystko, co robiłam w łazience między seriami po przegranej, to płakanie.

„Ale tym razem mogę pomyśleć, co zmienić i faktycznie rozwiązać problem”.

Sabalenka wyglądała w dobrej formie, by złamać swoją ostatnią kaczkę, kiedy przejęła wczesną przewagę nad górnym nasieniem.

Trafienie Sabalenki trzykrotnie przełamało Świątka w secie otwierającym, podnosząc chwiejną partię serwisową rywalki i przedłużając ją potężnym kopnięciem w ziemię.

Ale Swatek wyglądała na odświeżoną po zerwaniu kąpieli po pierwszym secie i wyszła po raz drugi z zapalonymi wszystkimi pistoletami.

Sabalenka zerwała się z miłością w meczu otwarcia, a następnie dwukrotnie utrzymała prowadzenie 3-1.

Kolejna przerwa zakończyła się powrotem dośrodkowania z bekhendu, aby otworzyć przewagę 4-1, ponieważ Sabalenka zmagała się ze zmianą tempa.

W siódmym inningu ponownie został złamany, a Świątek zremisował po tym, jak Sabalenka podkręciła łatwą piłkę do siatki w określonym punkcie.