Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Centra handlowe w Pakistanie będą zamykane wcześniej z powodu kryzysu gospodarczego

Saudyjskie start-upy nie mogą się doczekać dalszej współpracy z Pakistanem w ramach inicjatywy New Technology House

Lahore: Saudyjskie startupy uczestniczące w największej konferencji technologicznej w Pakistanie nie mogą się doczekać przyszłej współpracy z krajem Azji Południowej, po ogłoszeniu planu utworzenia wspólnego domu technologicznego podczas wydarzenia.

W zakończonych w niedzielę trzydniowych targach Future Fest 2023 w Lahore wzięło udział około 50 000 uczestników, przedstawicieli 500 start-upów i 200 wystawców z ponad 30 krajów, w tym delegacja z Arabii Saudyjskiej.

W wirtualnym przemówieniu podczas wydarzenia saudyjski książę Fahd bin Mansour Al Saud ogłosił plan utworzenia Saudyjsko-Pakistańskiego Domu Technologicznego w celu „promowania większej łatwości prowadzenia interesów” między dwoma krajami.

Prince Fahd jest współzałożycielem firmy programistycznej ILSA Interactive, która została założona w 2009 roku przez pakistańskiego biznesmena Salmana Nasira, z biurami w Rijadzie i Lahore.

Inicjatywa została przyjęta z optymizmem na festiwalu, a saudyjskie firmy twierdziły, że pomoże połączyć pakistańskie talenty z królestwem i stworzy więcej możliwości rozwoju.

„W rzeczywistości jest to duże osiągnięcie, które połączy gospodarki Arabii Saudyjskiej i Pakistanu” – powiedział Abdulrahman Al-Yamani, dyrektor logistyki w Salasa, firmie logistycznej zajmującej się handlem elektronicznym z siedzibą w Królestwie, w rozmowie z Arab News.

Al-Yamani powiedział, że inicjatywa może pomóc firmom saudyjskim w dotarciu do puli talentów w Pakistanie, ponieważ pracownicy z tego kraju już „znacząco przyczyniają się do struktury i wiedzy Arabii Saudyjskiej”.

Powiedział: „Możemy wykorzystać zasoby kapitału ludzkiego, którymi dysponuje Pakistan, aby pomóc nam zbudować infrastrukturę IT w Arabii Saudyjskiej”.

Humayun Rashid, menedżer ds. kont korporacyjnych w firmie Unifonic z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, powiedział, że talent w Pakistanie jest „niesamowity” i nazwał ten kraj „następnym celem technologicznym”.

„My w Unifonic jesteśmy naprawdę podekscytowani”, powiedział Rashid, dodając, że inicjatywa będzie „pozytywnym powiewem dla firm.

„Oczekuję (od tego czasu), że bardzo pozytywnie pomoże to firmom z obu krajów i będzie dla nich świetną okazją do spotkania się i rozwoju jako branży”.

READ  Bechtel i Westinghouse łączą siły w realizacji projektu polskiej elektrowni jądrowej

Mujtaba Ahmed, kierownik pomocy technicznej w firmie Tracking, firmie zajmującej się rozwiązaniami do zarządzania flotą z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, również nie mógł się doczekać zbadania potencjału oprogramowania.

„Zwiększy handel między dwoma krajami (i pomoże im) wydajniej pracować nad technologiami, aby służyły ludzkości”.

Khaled Abu Kassem, założyciel i dyrektor generalny rynku prywatnych korepetycji AlGooru, powiedział, że inicjatywa będzie również promować dzielenie się wiedzą.

„Możemy się wiele nauczyć od siebie nawzajem. Oba rynki się rozwijają, więc jest wiele doświadczeń, którymi możemy się dzielić” – powiedział Kassem dla Arab News.

„Ta umowa otworzy drzwi do transgranicznych możliwości między Arabią Saudyjską a Pakistanem, z czego jesteśmy podekscytowani”.