Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uniwersytet Wollongong daje pracownikom możliwość pracy w Dniu Australii

Uniwersytet Wollongong (UOW) dołączył do rosnącej liczby australijskich pracodawców, dając pracownikom możliwość pracy w Dniu Australii.

Uniwersytet powiedział w oświadczeniu, że uznaje, że 26 stycznia nie jest dniem świętowania dla wszystkich Australijczyków.

„Z tego powodu i z szacunku dla wszystkich ludów Pierwszych Narodów, w styczniu 2023 r. wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowach na czas określony i na czas nieokreślony na uniwersytecie będą mieli możliwość pracy 26 stycznia zamiast dnia ustawowo wolnego od pracy” napisano w oświadczeniu.

Jeśli pracownicy zdecydują się pracować, mogą zastąpić dzień ustawowo wolny od pracy 27 stycznia lub 30 stycznia.

Akcja została poparta przez związki zawodowe.

Pod koniec grudnia Telstra i Woodside ogłosiły swoją ofertę opcji biznesowej 26 stycznia, po podobnych ruchach innych dużych firm, w tym Deloitte, KPMG, Spotify i Channel 10.

Patricia Davidson, wicekanclerz University of Wollongong, powiedziała, że ​​decyzja ta była ważnym krokiem w zapewnieniu, że różnorodne perspektywy jej pracowników są cenione i szanowane.

„Mam nadzieję, że rok 2023 przyniesie nam wyniki, które zjednoczą wszystkich Australijczyków poprzez referendum, aby oddać głos Aborygenów w Parlamencie i uznać Aborygenów i mieszkańców wysp w Cieśninie Torresa w naszej konstytucji” – powiedział profesor Davidson.

Rząd federalny dał również lokalnym radom swobodę wyboru, czy organizować ceremonie nadania obywatelstwa w Dniu Australii, pozwalając im odbyć się przed lub po 26 stycznia.

READ  Nigeria i Polska podpisują protokół ustaleń w celu promowania możliwości handlowych i inwestycyjnych - The Sun Nigeria