Central Coast Mariners vs Melbourne City mecz, walka, Terry Antonis i Jacob Farrell

W niedzielny wieczór starcie mężczyzn Central Coast A-League z Melbourne City w Gosford przerodziło się w chaos w końcówce przerwy, kiedy doszło do gwałtownej bójki, w której uczestniczyli prawie wszyscy gracze obu drużyn.

Około 10 minut po tym, jak napastnik Mariners Angel Torres strzelił zwycięskiego gola w 88. minucie, który złamał serca City i zapewnił gospodarzom ekscytujące zwycięstwo 2:1 w upalnych warunkach, w siódmej minucie dogrywki doszło do starcia pomiędzy Terrym Antunesem z City a Jacobem Farrellem z Central Coast . Wywołać wielką bójkę.

W praniu zawodnik Central Coast Storm, Rowe, który został już zmieniony w meczu, został wyrzucony z boiska za wejście z ławki, a żółtą kartkę ukarano także jego kapitana Danny'ego Vukovica. Żółte kartki otrzymali także Antonis i jego kolega Tołgaj Arslan.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

„Przychodzą stąd zewsząd” – powiedział Robbie Thompson, komentator teatralny Paramount.

„Rozmawiałem o rywalizacji, między tymi dwiema stronami nie ma utraconej miłości.

„Teraz przychodzi ława miejska… sytuacja się nasila”.

„Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że temperatura spada, sytuacja poszła w dokładnie odwrotnym kierunku” – dodał były trener Mariners Phil Moss.

Gracze walczą ze sobą podczas meczu 13. rundy mężczyzn A-League pomiędzy Central Coast Mariners a Melbourne City. Zdjęcie: Scott Gardiner/Getty ImagesŹródło: Getty Images

„Powodzenia w przeprowadzaniu sekcji tego wszystkiego, ponieważ wszędzie były ciała. Obydwa miejsca wkrótce przyjdą”.

Po meczu zapolowy Mariners Josh Nisbet został zapytany o incydent.

„Widać było pasję w grze i to, że obie drużyny potrzebowały punktów” – powiedział Paramount.

„Wszyscy kochamy „Faza”, więc gdy tylko ktoś go dotknie, lepiej się tam dotrzemy”.

Trener Central Coast Mark Jackson pochwalił dwóch ławników za próbę uspokojenia sytuacji.

READ  Zakaz lotów: Indie najprawdopodobniej nie zabraknie w Polsce na Igrzyskach Olimpijskich w kwalifikacjach sztafet

„Większość ludzi próbowała ich rozdzielić” – powiedział Jackson po zwycięstwie swojej drużyny 2:1.

„Emocje czasami kipią, obie drużyny są w pełni zaangażowane. Nie wiem, co się stało, spojrzę wstecz i na pewno się przekonam, ale na pewno z naszego punktu widzenia i jestem pewien, że to z ich Z punktu widzenia personelu, chcieliśmy po prostu wyciągnąć zawodników z boiska i uspokoić sytuację.” „.

Jeśli chodzi o to, co Rowe zrobił, aby zasłużyć na czerwoną kartkę, Jackson powiedział: „W tej chwili nie wiem. Przeanalizuję to i na tej podstawie ocenię. Ale słuchajcie, emocje są ogromne. Wszyscy nasi chłopcy są w tym razem. Wspierają się nawzajem.

Ten incydent zakończył frustrujący mecz Melbourne, które całkowicie zdominowało drugą połowę z 14 celnymi strzałami na bramkę i siedmioma rzutami rożnymi na jednego. Stały nacisk, jaki wywierali na obronę Mariners, pozwolił im wyrównać w 79. minucie, kiedy Steven Ujarkovich po odbiciu posłał piłkę do domu z krawędzi pola karnego.

Sędzia Adam Kersey przyznaje czerwoną kartkę drużynie Mariners Storm Rowe. Zdjęcie: Scott Gardiner/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Jednak dziewięć minut później, po przyjęciu podania od Jing Rica, Torres tańczył wokół Curtisa Judda, spokojnie posyłając piłkę obok bramkarza Melbourne Jimmy’ego Younga, dzięki czemu Central Coast znalazł się w pierwszej czwórce męskiej drabinki A-League, co było druzgocącym ciosem dla Miasto.

Gospodarze otworzyli wynik w 50. minucie pięknym wspólnym golem. Alu Cole po dokładnym podaniu podał w kierunku Josha Nisbeta, który nie musiał zwalniać kroku, a ten oddał piłkę Christianowi Theoharosowi, który skierował się do domu z 12 metrów.

Ogólnie rzecz biorąc, Melbourne oddało więcej strzałów ogółem (17-9) i rzutów rożnych (8-3), podczas gdy było lepsze od Central Coast pod względem celnych strzałów (6-5) i posiadania piłki (56 procent), ale nie było to tak. Wystarczająco, aby zdobyć jakiekolwiek punkty w meczu.

READ  Slingsby wygrywa Wielki Finał i 1 milion dolarów w zaciętej walce z Kiwi
O piłkę rywalizuje Jacob Farrell z drużyny Mariners i Andrew Nabbout z Melbourne City. Zdjęcie: Scott Gardiner/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Po przegranych pierwszych czterech meczach i spadnięciu na sam dół drabinki, Mariners zaliczyli passę dziewięciu meczów bez porażki w lidze, w tym sześć zwycięstw, aby powrócić do rywalizacji i bronić tytułu.

Tymczasem Melbourne straciło szansę na powrót do czołowej czwórki i po pokonaniu kolejnych porażek po raz pierwszy od października, pozostaje na ósmym miejscu, a we wtorek wieczorem może spaść na dziewiąte miejsce.

Zwycięstwo odbyło się jednak kosztem Central Coast, po tym jak Brad Tapp opuścił boisko w 61. minucie z powodu nawracającej kontuzji kolana, a w 76. minucie Storm Rowe również z trudem opuścił boisko z możliwymi problemami ze stopą.

Szansa na zgubienie się marynarzy

Po przeważnie spokojnej pierwszej połowie gospodarze mieli dwie złote okazje na objęcie prowadzenia w 31. minucie, kiedy Torres wystawił Cole'a, ten jednak z sześciu jardów nie zdołał minąć Younga, który pozostał duży i miał okazję strzelić oszałamiającego gola . Zapamiętuje. W kolejnej minucie strzał Torresa z 10 metrów trafił w poprzeczkę, a chwilę później strzał Theoharosa z 20 metrów był bardzo słaby.

Zdobądź chwałę na drodze! | 00:55

W 40. minucie wyglądało na to, że gospodarze ponownie otworzą wynik, gdy Theoharos popędził prawym skrzydłem i podał piłkę do Cole'a w bardzo niebezpiecznej pozycji, ale obrońca City Gordon Hall był w stanie umieścić piłkę w bramce i wykonał świetną obronę Cole’owi. Strzał z bliskiej odległości ponownie pozbawia Mariners prowadzenia.

Central Coast musiało zadowolić się remisem 0:0 do przerwy, ale po pierwszej połowie musiało poczekać zaledwie pięć minut, aby objąć prowadzenie przez Theoharosa.

Przypływy zmieniają ścieżkę miasta

Melbourne niemal natychmiast doprowadziło do wyrównania, gdy Andrew Nabbout pięknie dośrodkował do Jamiego MacLarena, ale strzał najlepszego strzelca wszechczasów turnieju z kilku metrów w tylny słupek został znakomicie obroniony przez Vukovicia.

READ  Obrońca tytułu Włochy zakwalifikowały się do Euro 2024 po zaciętym remisie z Ukrainą

W 63. minucie precyzyjne podanie Calluma Talbota w pole karne trafiło McLarena, którego potężny strzał ponownie zablokował Vukovic. Niedługo potem Arslan przedarł się z dużej odległości przez obronę Mariners po genialnym podaniu od Leo Natela piętą, ale celny strzał niemieckiej gwiazdy znakomicie obronił Vukovic.

City wreszcie strzeliło gola w 79. minucie dzięki Ujarkoviciu, a kilka minut później było bliskie objęcia prowadzenia, gdy McLaren zręcznie skierował Vukovicia w dach siatki. Ale Torres będzie miał ostatnie słowo.