Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chess.com nabywa prawa do transmisji najważniejszych wydarzeń FIDE w 2023 r.

Palo Alto, Kalifornia (14 lipca 2021) Chess.com jest pierwszym oficjalnym partnerem transmisji Mistrzostw Świata Kobiet w Szachach 2022 i Mistrzostw Świata w Szachach w ramach przełomowej wieloletniej umowy z Międzynarodową Federacją Szachową (FIDE). Fédération Internationale de Football Association (FIDE) organizuje pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Kobiet, podczas których najlepsze zawodniczki walczą o nagrodę w wysokości 676 250 $. Ta umowa podkreśla zaangażowanie Chess.com w rozwijanie, wspieranie i pielęgnowanie silnych talentów szachowych w kobiecej społeczności szachowej.

„Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek podekscytowani, że możemy zaprezentować talent w szachach kobiet na wysokim poziomie” – powiedział główny szachista Danny Rench. „Kobiety Turniej Szachowy był fantastyczny i zawierał najwyższą nagrodę w historii kobiecego konkursu online. Cieszymy się, że możemy współpracować z FIDE, aby pomóc podkreślić największe etapy kobiecych szachów”.

Umowa obejmuje prawa do transmisji wszystkich najważniejszych wydarzeń FIDE, w których GM Magnus Carlsen, Fabiano Caruana i inne szachowe gwiazdy rywalizują o wielomilionowe nagrody. Potwierdzeni komentatorzy gości w transmisji Chess.com z tych wydarzeń to były 5-krotny mistrz świata Vishwanathan Anand, pretendent do mistrzostw świata 2018 i Caruana nr 2 na świecie, GM Robert Hess i dyrektor generalny Daniel Naroditsky.

Umowa z FIDE oznacza, że ​​oprócz Mistrzostw Świata Kobiet, Chess.com będzie transmitować na żywo kamery z Mistrzostw Świata FIDE, Olimpiady Szachowej, Mistrzostw Świata w Szachach 2023, Mistrzostw Świata w Szachach Szybkich i Blitzu i nie tylko. Chess.com wcześniej nabył prawa do transmisji Turnieju Kandydatów 2022 i był pierwszą firmą, która uzyskała prawa do transmisji meczu Mistrzostw Świata FIDE w 2021 roku. Transmisje te będą obejmować transmisje w języku francuskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim, polskim i tureckim.

Dyrektor generalny FIDE, Emil Sotovsky, powiedział: „FIDE jest podekscytowana nową umową. Jej zakres zapewnia szerszy obraz naszych oficjalnych wydarzeń i szczególnie cieszymy się, że możemy współpracować z Chess.com w celu promowania najlepszych szachistów. uzyskaliśmy prawa czasowe na główne rozgrywki kobiet. Jesteśmy naprawdę dumni, że wizja podtrzymana przez FIDE jest przekazywana za pośrednictwem dużej platformy internetowej. Dokładamy wszelkich starań, aby stale ulepszać nasze relacje z naszych wydarzeń, dzięki czemu współpracujemy z Chess.com przenieś to doświadczenie na nowy poziom, a my jesteśmy zobowiązani do uczynienia go wyjątkowym.”

READ  Przygodowy program pianisty Adama Gulki, ale twardy akcent a

Chess.com stał się najlepszym globalnym nadawcą szachów poprzez swoje kanały na Chess.com/TV, Twitch i YouTube. Na początku tego roku wpływowy turniej szachowy Chess.com PogChamps osiągnął 28 milionów wyświetleń na żywo wśród grupy demograficznej reklamodawców w wieku 18-34 lat. Równoczesny szczyt oglądalności w kategorii Szachy osiągnął 375 000, co czyni szachy jedną z 10 najpopularniejszych gier na Twitchu w tym czasie.

„Byliśmy niezwykle dumni, że możemy wspierać Chess for Women w każdy możliwy sposób” – powiedział Austin Gasparini, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Chess.com. „Od zwiększenia finansowania nagród w turnieju FIDE Chess.com Women’s Speed ​​Chess w 2021 r., aby stać się najbogatszym funduszem nagród szachowych kobiet w historii, po zawarcie tej historycznej umowy z FIDE w celu objęcia wszystkich najważniejszych turniejów szachowych kobiet w szachach zawodowych, Chess.com poświęca się rozwijaniu gry dla graczy i fanów na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na innowacje i inwestycje w nasze szachy, aby zwiększyć widoczność kobiet i udział w sporcie w nadchodzących latach.

Nagrodzony 5x Sports Emmy Chess.com wyznaczył Alexa Brewera na stanowisko dyrektora ds. programowania, aby wspierać rosnącą popularność szachowej rozrywki. Wcześniej był zastępcą dyrektora w ESPN, kariera Brewera obejmowała tworzenie treści i operacje produkcyjne, pracując nad kluczowymi priorytetami firmy, takimi jak ESPN+, College Gameday i SportsCenter. Przed odejściem pracował dla ESPN’s Programming and Acquisition Group, wspierając w szczególności tworzenie oryginalnych treści dla ESPN+ i 30 dla 30 marek. Na Chess.com Brewer będzie nadzorował codzienne operacje programowania szachowego i nadzorował produkcję szerokiej gamy wydarzeń dla rosnącej publiczności fanów na całym świecie.

„Moja misja przechodzi teraz z kariery w mediach sportowych do niesamowitego świata szachów, ponieważ będę dążyć do wspierania tej wspaniałej społeczności za pomocą najlepszych możliwych treści i wydarzeń”.

# # #

O FIDE:
Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) jest organem zarządzającym sportem szachowym i organizuje wszystkie międzynarodowe zawody szachowe. Powstała jako organizacja pozarządowa, została uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za światową organizację sportową w 1999 roku.

READ  The Mitchells vs. The Machines: A Scrapbook of Art, Nostalgia i Killer Robots

O Chess.com
Założony w 2005 roku Chess.com jest największym na świecie portalem szachowym i liderem w dziedzinie szachowych wiadomości, lekcji, wydarzeń i rozrywki. Każdego dnia na stronie rozgrywa się prawie 10 milionów partii szachowych. Odwiedź Chess.com, aby grać, uczyć się i łączyć z szachami – najpopularniejszą grą na świecie.

Kontakt z mediami:
Laura Nystrom
kierownik ds. public relations
[email protected]